TDI cılara bildiri

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TDI cılara bildiri

İleti karadeniz » 20 Kas 2007, 15:17

[quote="lazianke"]arkadaşlar cepten resim eklemek için pc ye blue tooth yüklenir mi? nasıl yapılır? dün bahsettiğim resimleri atamıyorum da...[/QUOTE]

pc ye takılan flaş belleğe benzer adaptörler var 10 15 ytl civarı.O nu alır takarsanız resimlerinizi pc ye atabilirsiniz.

karadeniz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 20 Kas 2007, 17:09

[quote="karadeniz"][quote="lazianke"]arkadaşlar cepten resim eklemek için pc ye blue tooth yüklenir mi? nasıl yapılır? dün bahsettiğim resimleri atamıyorum da...[/QUOTE]

pc ye takılan flaş belleğe benzer adaptörler var 10 15 ytl civarı.O nu alır takarsanız resimlerinizi pc ye atabilirsiniz.
[/QUOTE]
teşekkürler karadeniz.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti lazianke » 24 Arl 2007, 01:27

[quote="lazianke"]arkadaşlar yarın blue tooth(yazılışı yanlış olabilir) bulursam resimlerini de ekleyeceğim, bu akşam  trabzon-rize yolunu 3 kişiyle klimasız gittim.
-75 km yol,

-01:04 dk süre (eğer sayıyorsa yolüstünde en az 5 dk bankamatikte oyalandım)

-71 km hız ort. bankamatikte durduğumda 74 idi.

yolda 90-95 arası bastım sadece tünel ve yol inşaatlarında 3 viteste 50 km ile gittim yoksa hızdaki ortalama o kadar da düşmezdi.

-3,8 lt 100 km ortalaması çıktı. bu benim rekorum oldu.
[/QUOTE]
nasip bugüneymiş.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 2007RS » 24 Arl 2007, 12:24

[quote="irfant"]Dizeller sağırlaştığı zaman benzinli gibi kolayca açılmıyor ne yazık ki...[/QUOTE]

Aynen katılıyorum..Arkadaşlar 1750 devirde birçok arabanın turbosu açmıyor daha yani normal bir dizel gibi kullanılmış oluyor Allah tan bu aracı sadece babası kullanmıyor Hakan arkadaşın yoksa araba yakında duyma yeteneğini yitirecek (sağır olacak) Hakan sen arada bir gazla arabanın ciğerlerine bir oksijen gitsin yoksa yakında verem olur..LOLLOLLOL hem bu araba niye TDI ki sadece DI yeterli babaya T devre dışı nede olsa..Bu arada benim en zevk aldığım devir genelde 6000-6500 devir arası ve şehir içinde 9 lt den aşağı yakıt yakamadım henüz..Ama durumdan bende RS de memnunuz..Bu arada basit bir hesap ben aracımı ayda 1000 km kullanıyorum ve 0,35 ykr yerine 0,15 ykr yaksam km de ayda 200 ytl yapar işin aslı bu ayda 200 ytl için ne araç alırken 5-6000 ytl dizel motor farkı öderim nede ayağımı gazdan çekerim..
2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti deep_blues » 25 Arl 2007, 13:22

Eve aynı şeyi bende gördüm,benim arabam 2004 tdi,ve dediğin gibi 4. viteste 2000 devire yakın bir yerlerde veya 2000 devirde 3.4 yazdığını gördüm yolbilgisayarında.İlk gördüğümde bende inanamamıştım ama deniyorum herzaman oluyor.
deep_blues
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Arl 2007, 13:43

[quote="2007RS"][quote="irfant"]Dizeller sağırlaştığı zaman benzinli gibi kolayca açılmıyor ne yazık ki...[/QUOTE]

işin aslı bu ayda 200 ytl için ne araç alırken 5-6000 ytl dizel motor farkı öderim nede ayağımı gazdan çekerim..
[/QUOTE]
o 200 ytl için millet ne çekiyor bir bilseniz. herkesin ayda 200 ytl lik bir lüksü yok maalesef.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 2007RS » 25 Arl 2007, 13:57

[quote="lazianke"][quote="2007RS"][quote="irfant"]Dizeller sağırlaştığı zaman benzinli gibi kolayca açılmıyor ne yazık ki...[/QUOTE]

işin aslı bu ayda 200 ytl için ne araç alırken 5-6000 ytl dizel motor farkı öderim nede ayağımı gazdan çekerim..
[/QUOTE]
o 200 ytl için millet ne çekiyor bir bilseniz. herkesin ayda 200 ytl lik bir lüksü yok maalesef.
[/QUOTE]

Bu devirde herkes parayı zor kazanıyor kardeş ama mesajımda şu detay var ben zaten dizel motora gidecek 4-5.000 ytl farkı benzinli motor alıp ayda 200 ytl fazla yakıt yakarak yaklaşık 20-25 ayda yani iki yılda veriyorum...dolayısı ile dizel motora peşin parayı bastırıp alabilen kişiler benim gibi ayda 200 ytl yakıt farkı ödeyen bir adamdan daha maddi imkanları geniş oluyor onu kastettin heralde sende???

Ayrıca isteyen 1.750 devirde kullansın kardeş ben yedek parçacıyım (orjinal ve çin malı parçalar) ayrıca Çek cumhuriyetindede bağlantılarım var devirsiz kullanma sonucu turbo su bozulanlara turbo ayarlarım kurum bağlayan motorlarınıza carbon clean lazım olur araştırır yardımcı olurum...siz şimdiden az yakıt yakın para biriktirin bu parçalar için özellikle lazianke kardeş ben burdayım içiniz rahat olsun... 

Fabia Sedan   Classic   1.4 75 HP   25.964 23.900

Fabia Sedan   Classic   1.4 80 HP TDI   30.259 27.846

Bu Dizel motor farkı Octavia larda daha da büyük:

Yeni Octavia   Elegance   1.6i 115 HP FSI   42.100 39.939

Yeni Octavia   Elegance   2,0 TDI 140 HP   56.600 53.152

2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Arl 2007, 14:14

[quote="2007RS"][quote="lazianke"][quote="2007RS"][quote="irfant"]Dizeller sağırlaştığı zaman benzinli gibi kolayca açılmıyor ne yazık ki...[/QUOTE]

[/QUOTE]
[/QUOTE]

Bu devirde herkes parayı zor kazanıyor kardeş ama mesajımda şu detay var ben zaten dizel motora gidecek 4-5.000 ytl farkı benzinli motor alıp ayda 200 ytl fazla yakıt yakarak yaklaşık 20-25 ayda yani iki yılda veriyorum...dolayısı ile dizel motora peşin parayı bastırıp alabilen kişiler benim gibi ayda 200 ytl yakıt farkı ödeyen bir adamdan daha maddi imkanları geniş oluyor onu kastettin heralde sende???

[/QUOTE]

hesabınız mantıklı.bir de alırken farkı vermek her ay 200 ytl fark ödemekten daha kolay geliyor.hele bizim gibi memur takımına. tamamen psikolojik.

ayrıca ben aracımı 0km değil ikinci el aldığım için bir dizeli 0 km alırkenki kadar fark ödemediğimden bu konuda fazla çelişki yaşamadım.

sayenizde içimiz rahat olabilir ancak sadece parça tedariği konusunda.Smile
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti 2007RS » 25 Arl 2007, 14:27

Herkesin gelirine işine mesleğine saygım var..ama mesajımın sadece bir kısmını alıpta parayı harvurup harmansavuran birinin mesajı gibi yansıtmanız üzücü..mesajın tamamını okumayanlar yanlış anlayacak..forum demek eşitlik demek arkadaşlık demek kibir yok böbürlenmek yok..ben böyle biliyorum..burada işi geliri olmayıp 120L ye binende işadamı olupta Superb ye binende benim için bir...ve bende herkes için bir olmak istiyorum..üst ast zengin yada fakir kavramı olmaksızın..sadece arkadaş,forum arkadaşı..

2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Arl 2007, 14:33

[quote="2007RS"]

Herkesin gelirine işine mesleğine saygım var..ama mesajımın sadece bir kısmını alıpta parayı harvurup harmansavuran birinin mesajı gibi yansıtmanız üzücü..mesajın tamamını okumayanlar yanlış anlayacak..forum demek eşitlik demek arkadaşlık demek kibir yok böbürlenmek yok..ben böyle biliyorum..burada işi geliri olmayıp 120L ye binende işadamı olupta Superb ye binende benim için bir...ve bende herkes için bir olmak istiyorum..üst ast zengin yada fakir kavramı olmaksızın..sadece arkadaş,forum arkadaşı..

[/QUOTE]
kesinlikle öyle bir düşüncem yoktu. sizi istemeden de olsa öyle olumsuz bir düşünceye sevk ettiğim için üzüldüm.forumda herkes beni tanır. kimseye karşı bir kırıcılığım ve saygısızlığım olmamıştır. ben sadece konunun kendi düşüncemle ilgili kısmını alıp yanıtladım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 25 Arl 2007, 14:35

ayrıca sizin öceki mesajınıza verdiğim yanıtı dikkatle okursanız farklı fikirleri savunmadığımızı da anlarsınız.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 25 Arl 2007, 16:43

Tercihler kişilere özeldir.Kimi dizele biner,kimi benzinliye...

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti recori » 27 Mar 2008, 14:44

[quote="hakanerdogan"]Arkadaşlar dün arabamızla fabrika verilerini yerle bir ettik, yıktık geçtik...

Arabada babam ve ben vardık. boştu diyebiliriz. Ankarayı bilenler için yazayım, Akköprü Varlık mahallesinden, Eryaman 6. Etap a kadar olan yolda (istanbul yolu+ayaş yolu) dün bir tarih yazdık kendi çapımızda.

Hava hafif yağmurlu idi. babam sürüyordu (az yaktığına göre bunu zaten ben başaramazdım LOL

evin önüne geldiğimizde yol bilgisayarı ortalama tüketim değeri 3.3 litre idi...

30 km lik yolda motor çalıştı, ısındı yola çıktı hızlandı, alt geçitleri indi çıktı vs... tam 3.3 litre ortalama tüketimle getirdi bizim peder efendi. anahtarı da avcuma naber evlat !!! diyerek şak diye yapıştırdı. ağzım açık kalmıştı.

neyse ailevi şeyleri geçelim, siz TDI cılara tavsiyem şu ki,

babam hiç 5 e almadı arabayı. hep 4 tü. yokuş inişlerde falan gaz kesmedi, tırmanışlarda gaz vermedi. gerektiği zamanlarda bile 3 e aldı.

genel olarak 4.viteste 1750 d/d de idi. bi kez olsun 2000 devri görmedi.

vites yükseltirken (1-2-3) 2000 devirde yaptı takip ettim.  sizde deneyin...

unutmayın, 4. vites 1750 devir... mucize kombinasyon LOL hız biraz düşük ama tüketim yok denecek kadar... km de 0.79 kuruş eder. yani 79 bin.

dün çok büyük ders aldım. baba en son şöle dedi;

bu arabaya az yaktırmak istiyosan 5 e alma istanbul yolunda, 3-4 viteslerde 1750 devri koru, gaz pedalına bi basış derinliği belirle ve hiç onu aşma. yok ya sen beceremezsin şimdi motoru neyim yorarsın, az yaktırayım diye kaza maza yaparsın nası biliyosan öle sür delikanlı adamsın sen anlamazsın!

dedi....
[/QUOTE]

şimdi ben anlamadım bunu neresi ekonomik 30 km lik yolu 3,3 litre ile gittik diyorsunuz ama bu ytl olarak 9.24 ytl ye geliyor bunuda 30 km ye bölünce 0,300 ykr çıkıyor hiçde ekonomik degil ben anlamadım ve anlamadıgım kısmı veya ayptıgım yanlışı söyler seniz sevinirim
recori
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 27 Mar 2008, 15:54

[quote="recori"][quote="hakanerdogan"]Arkadaşlar dün arabamızla fabrika verilerini yerle bir ettik, yıktık geçtik...

Arabada babam ve ben vardık. boştu diyebiliriz. Ankarayı bilenler için yazayım, Akköprü Varlık mahallesinden, Eryaman 6. Etap a kadar olan yolda (istanbul yolu+ayaş yolu) dün bir tarih yazdık kendi çapımızda.

Hava hafif yağmurlu idi. babam sürüyordu (az yaktığına göre bunu zaten ben başaramazdım LOL

evin önüne geldiğimizde yol bilgisayarı ortalama tüketim değeri 3.3 litre idi...

30 km lik yolda motor çalıştı, ısındı yola çıktı hızlandı, alt geçitleri indi çıktı vs... tam 3.3 litre ortalama tüketimle getirdi bizim peder efendi. anahtarı da avcuma naber evlat !!! diyerek şak diye yapıştırdı. ağzım açık kalmıştı.

neyse ailevi şeyleri geçelim, siz TDI cılara tavsiyem şu ki,

babam hiç 5 e almadı arabayı. hep 4 tü. yokuş inişlerde falan gaz kesmedi, tırmanışlarda gaz vermedi. gerektiği zamanlarda bile 3 e aldı.

genel olarak 4.viteste 1750 d/d de idi. bi kez olsun 2000 devri görmedi.

vites yükseltirken (1-2-3) 2000 devirde yaptı takip ettim.  sizde deneyin...

unutmayın, 4. vites 1750 devir... mucize kombinasyon LOL hız biraz düşük ama tüketim yok denecek kadar... km de 0.79 kuruş eder. yani 79 bin.

dün çok büyük ders aldım. baba en son şöle dedi;

bu arabaya az yaktırmak istiyosan 5 e alma istanbul yolunda, 3-4 viteslerde 1750 devri koru, gaz pedalına bi basış derinliği belirle ve hiç onu aşma. yok ya sen beceremezsin şimdi motoru neyim yorarsın, az yaktırayım diye kaza maza yaparsın nası biliyosan öle sür delikanlı adamsın sen anlamazsın!

dedi....
[/QUOTE]

şimdi ben anlamadım bunu neresi ekonomik 30 km lik yolu 3,3 litre ile gittik diyorsunuz ama bu ytl olarak 9.24 ytl ye geliyor bunuda 30 km ye bölünce 0,300 ykr çıkıyor hiçde ekonomik degil ben anlamadım ve anlamadıgım kısmı veya ayptıgım yanlışı söyler seniz sevinirim
[/QUOTE]

Arkadaşın yazdığı 3.3 ortalama 100 km'de tüketilen yakıt. Yani 100 km giderse 3.3 litre yakacak. Yani 3.3 litre /100 km.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 27 Mar 2008, 16:38

30 km.' de 0,99 litre mi yakmış oluyorlar yani İrfan?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti irfant » 27 Mar 2008, 16:41

[quote="sainz"]30 km.' de 0,99 litre mi yakmış oluyorlar yani İrfan?[/QUOTE]

Bakkal hesabı ile "evet"...  LOL
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 27 Mar 2008, 17:12

3.3 çok az bi rakkam ya kardeş.Bence hiç sağlıklı değil yaptığınız ölçüm.Ama yine da ısar ediyosan devam tabii bildiğin şekilde kullanmaya...
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 27 Mar 2008, 17:16

1.5 l /100 km değerini görüp fotosunu koyan bile vardı forumda...  Smile
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

ÖncekiSonraki

Fabia