Atesleme bobini sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Atesleme bobini sorunu

İleti impressionen » 22 Tem 2016, 17:40

Fabia 1.4 2002 68 beygir araba. Arabayi calistirdigimda gazdan Benzine gecmedi ve agir bir gaz kokusu yayildi.Bir sekilde tekleye tekleye calisti. Araba gaz yemiyodu ve Motor isigi yaniyordu. Sanayiye götürdüm atesleme bobini arizasi dediler. Parca yokmus usta bobini temizledi ve arizayi sildi. Ondan sonra benzinde 150 km sürdüm isik yanmadi. Dedim ne olur ne olmaz bobinleri degistireyim. Forumu da okudum. 4 bobin oluyor. Fakat yetkili servisi aradim sase numarasini verdim. Atesleme bobini tek cikiyor yani atesleme enjektörü olarakk. Fakat forumda yazanlar 4 bobini degistirdik falan yazmislar. Internette arattigimda da modeli ve yili ile bobin cikiyor. Servisi aradigimda bobin degil dediginiz 4 bujidir dediler. Fakat sanayideki usta bobinlerden ikisi hata gösteriyor demisti. Arabadan hic anlamam sanayide bekleRsen iki güne bobin gelir fiyatida 300 tl dediler. Bujileri degistirecegim fakat bu bobin isi kafami karistirdi. 4 bobin var Mi yok mu atesleme enjektörü neden tek ve onun üstündeki 4 bujidir diyor servis. Forumdakiler de ayni Modele 4 bobini degistirdim falan yazmislar. Iyice kafam karisti. Lüften yardim.

impressionen
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ulas demir
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4

İleti impressionen » 22 Tem 2016, 17:48

Atesleme endüksiyonu olmali dogrusu. Yanlis yazmisim
impressionen
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ulas demir