fabidan şikayetçiyim...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabidan şikayetçiyim...!

İleti ünsal » 27 Ekm 2007, 00:33

[quote="hans35"]Minik biz bazı şeyler yazdık foruma demekki okumamışsın. [/QUOTE]

ben farkında değilim ...ne ?

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti ahmetva » 27 Ekm 2007, 10:07

minik eski arabanı niye sattın arkadaş... bıktım senin şu fabia dan şikayetçiyim konundan LOL
ahmetva
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Slymn » 27 Ekm 2007, 17:42

ARKADAŞLAR ebim skoda fabia 1.4 75hp sedan var full+full herşey var
2005 model hız sabitleyici 4 aırbag abs vb. ne kadar eder?
Slymn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 27 Ekm 2007, 19:37

[quote="minik"]teşekkürler hemen arayıp sorayım bakalım anlaşırsak alırım ....[/QUOTE]

naaptınız anlaşabildinizmi cam motorunda
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurkanbo » 27 Ekm 2007, 20:48

arkadaslar fren tutmuyor demissiniz benim octaviada o problem yok ama bnde bitanede getz var ben hortumla fren balatalırını tanzikli su ile temizliyorum bu işlemi 500km de bir flan yapıyorum yapmayınca fren harbi tutmuyor bence bi dene ama fren sıcakken su dökme
gurkanbo
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 27 Ekm 2007, 22:08

[quote="ahmetva"]minik eski arabanı niye sattın arkadaş... bıktım senin şu fabia dan şikayetçiyim konundan LOL[/QUOTE]

doğru abicim yıldı millet benden Embarrassed 

LOL LOL LOL LOL
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 27 Ekm 2007, 22:11

[quote="zugor"] [quote="minik"]teşekkürler hemen arayıp sorayım bakalım anlaşırsak alırım ....[/QUOTE]

naaptınız anlaşabildinizmi cam motorunda
[/QUOTE]

malesef haber vericekler 1 tane vardı oda uymadı fiyatta konuşmadık ama herhalde 70-100 ytl arası fiyat vericek gibi Ermm
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 04 Kas 2007, 19:55

çıkma cam motoruna  150 ytl dedi yuh dedim Angry bu ne yaa..!

arkadaşlar akşam saat 8 gibi otobanda giderken birden bi düdük sesi geldi gösterge tablosunda su seviye ışığı yanıp sönüyodu hararete baktım tık yok..! eyvah dedim sağa çektim kaputtan dumanlar geliyo ve bir koku var bir daha çalıştırdım hararet kolayını bulsa kırmızıyı bidaha turlayacak hemen kapadım kaputu açtım kaynıyor fokur fokur ilk defa başıma geliyo o kadar skoda kullandım Confused kapağı yavaş yavaş dikkatle açtım bekledim Ouch soğudu suyu tamamladım ustayı aradım dediklerini yaptım (su koyup çalıştır stop et dedi bir kaç kez soğusun devam et dedi ) soğuduktan sonra basıtım marşa ama bu arada fan açmıyo onu fark ettimConfused  (normalde klimayı açınca fan hemen çalışıyo) hararet normal bastım 3 km gittim gitmedim yine aynı uyarı ve durum hemen stop ettim servisi aradım gelip çektiler sanayiye termostat takılı kalmış onadan kaynaklanmış yaptılar test ettiler eve geldim (saat 12'ye geliyodu) bu sabah hadi dolaşalım dedim 2-3 km sonra yine aynı oldu baktım su kalmamış fan çalışıyo ama su eksiltiyo şu an 5-8 km de bir su tamamlıyorum eve çektim yarın servise götürücem sizce sorun nedir ?

1- benim tahminim jonta yaktı kesin diyorum (ama motor kapağı kuru ve egzoz temiz )

2-hararet müşürü bozuk

3-fan müşürde olabilir

4-hepsi beraber olabilir ..  sizce hangisi veya farklı fikriniz varmı ?
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti kabasakal » 04 Kas 2007, 20:25

[quote="minik"]

çıkma cam motoruna  150 ytl dedi yuh dedim Angry bu ne yaa..!

arkadaşlar akşam saat 8 gibi otobanda giderken birden bi düdük sesi geldi gösterge tablosunda su seviye ışığı yanıp sönüyodu hararete baktım tık yok..! eyvah dedim sağa çektim kaputtan dumanlar geliyo ve bir koku var bir daha çalıştırdım hararet kolayını bulsa kırmızıyı bidaha turlayacak hemen kapadım kaputu açtım kaynıyor fokur fokur ilk defa başıma geliyo o kadar skoda kullandım Confused kapağı yavaş yavaş dikkatle açtım bekledim Ouch soğudu suyu tamamladım ustayı aradım dediklerini yaptım (su koyup çalıştır stop et dedi bir kaç kez soğusun devam et dedi ) soğuduktan sonra basıtım marşa ama bu arada fan açmıyo onu fark ettimConfused  (normalde klimayı açınca fan hemen çalışıyo) hararet normal bastım 3 km gittim gitmedim yine aynı uyarı ve durum hemen stop ettim servisi aradım gelip çektiler sanayiye termostat takılı kalmış onadan kaynaklanmış yaptılar test ettiler eve geldim (saat 12'ye geliyodu) bu sabah hadi dolaşalım dedim 2-3 km sonra yine aynı oldu baktım su kalmamış fan çalışıyo ama su eksiltiyo şu an 5-8 km de bir su tamamlıyorum eve çektim yarın servise götürücem sizce sorun nedir ?

1- benim tahminim jonta yaktı kesin diyorum (ama motor kapağı kuru ve egzoz temiz )

2-hararet müşürü bozuk

3-fan müşürde olabilir

4-hepsi beraber olabilir ..  sizce hangisi veya farklı fikriniz varmı ?
[/QUOTE]

Öncelikle geçmiş olsun.Bu konuda bir fikrim yok malesef ama çıkma cam motoru konusunda birşeyler söylemek istiyorum.

Benimde sağ cam motorum arıza yapmıştı aracı ilk aldığımda.çıkmacılara gittim bulamadımCry.tam vazgeçmişken son bir camcı gördüm içeri girdim.Daha öncekilere sorduğumda Polo cam motoru olmaz demişlerdi.Soketleri uymuyordu.Camcı benimkinin motorunun bozuk olduğunu elektronik aksamında birşey olmadığını söyledi.Eski motoru ve polo motorunu aldı biraz uğraştı.  birleştirdi, olmaz dedi.Birdaha uğraştı ve 1 senedir sorunsuz kullanıyorumBig%20smile .bana maliyetide 50 YTL olmuştu.
kabasakal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Kas 2007, 22:45

minik işallah kötü bir durum yoktur conta yakma gibi.. ama sana eskı arabanı cok aratıcak galıba bu fabıa.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ünsal » 04 Kas 2007, 22:50

[quote="BaTeRRiiSStt"]minik işallah kötü bir durum yoktur conta yakma gibi.. ama sana eskı arabanı cok aratıcak galıba bu fabıa.[/QUOTE]

sormayın yarın götürecem maliyet araştırıyorum herkez bişey söylüyo ah  felicia ah gözünü seviyim....!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 05 Kas 2007, 00:00

ünsal bey bazen bir şeyi fazla istemek iyi olmuyor galiba...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 00:05

[quote="lazianke"]ünsal bey bazen bir şeyi fazla istemek iyi olmuyor galiba...[/QUOTE]

galiba öyle gerçekten çok isteyerek aldım ama baya çektirecek gibi gözüküyor...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 05 Kas 2007, 00:06

inşaallah bir iki lokal problemdir ve ileriye dönük masraf çıkartmaz fabia...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 00:09

yarın servise gidecem jonta olduğu hakkında endişem var anlayamadım su eksiltiyor fakat egzoz kuru,motor kapağı kuru,motor çekişi iyi durumda herhangi bir değişiklik yok .... ne çıkacak onu merak ediyorum ya bir yerden kaçırıyor basit bir şey Ouch
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 05 Kas 2007, 00:13

[quote="minik"]yarın servise gidecem jonta olduğu hakkında endişem var anlayamadım su eksiltiyor fakat egzoz kuru,motor kapağı kuru,motor çekişi iyi durumda herhangi bir değişiklik yok .... ne çıkacak onu merak ediyorum ya bir yerden kaçırıyor basit bir şey Ouch[/QUOTE]
bakın eğer su bu kadar bariz eksiltiyorsa ve harici olarak su kaçıran bi yer yoksa contadan başka bi şey gelmiyor akla, ama egsozdan su atma yok demişsiniz o zaman motor yağına karışabilir, yağ çubuğunu çekin bakın yağ yoğurtumsu bi şekilde beyazlamaya başlamış olması gerekir. tekrar geçmiş olsunUnhappy
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 00:43

evet haklısınız ama oyle birşey yok kafam karıştı
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 21:48

evet arkadaşlar bugun sabahtan servisin yolunu tuttum ve arabanın kontrolden sonra takılan termostadın da arızalı olduğu anlaşıldı tekrar değişti ve antifiriz yenilendi arıza giderildi gitmişken hadi komple bakımı yaptırayım dedim
-yağ

-yağ filitresi

-hava filitresi

-benzin filitresi

-polen fillitresi

-ön balatalar

-arka balatalar

-termostat(zaten mecbur değişti)

-4 bujı

-motor kapağı(motorun üzerindeki plastik kapak)

-antifiriz

tüm bunlardan sonra yola çıktım ve Confused one yine hararet fırladı Cry yolda kaldım duman dumana gidiyor araba koktu ortalık su bitmiş fan açmıyor devir daim yok Angry Angry Angry elim ayağım birbirine karıştı bir oraya bir buraya servisi aradım hemen geldiler (zaten anca 2 km gitmiştim) arabayı geri götürdüler bende dolmuşla eve hala sinirim geçmedi zorla jonta yaktık yani şimdi yapılıyor y<rın almaya gidicem arabayı bakalım ne olacak..... 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir