fabidan şikayetçiyim...!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabidan şikayetçiyim...!

İleti fabialife » 07 Kas 2007, 22:19

[quote="AV-2006"] Arabayı alırken dikkat etmek lazım...[/QUOTE]

bende her zaman onu savunuyorum mümkünse arabayı bildiğiniz, güvendiğiniz yerden alın biraz fazla versenizde sürpriz yaşamazsınız ve başınız ağrımaz. araç alırken mümkün olduğu kadar km si düşük olsun araçlar da insanlar gibi yılların yorgunluklarını sırtlayıp bir zaman sonra bir yerlerden su koyvermeye başlarlar.

fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti zugor » 08 Kas 2007, 22:44

[quote="minik"]arkadaşlar araç servisten çıktı ve netice aynen yazıyorum

en son servise girdiğinde contada değişti hararet sonucu ve bu liste

- yağ

-yağ filitresi

-hava filitresi

-polen filitresi

-ön balatalar

-arka balatalar

-sol sislambası(tamir)

-sağ park lambası değişimi

-2 lt antifiriz

-farların temizliği

-motor yıkama(mazotla hava tutularak)

-üst kapak contası

-pasta - cila (ufak tefek rutuş)

-motor kapağı(plastik siyah kapak)

toplam : 260 ytl

önce toplam  : 565 ytl

son işlemler   : 260 ytl

toplam    : 825 ytl  bu gün itibariyle masrafı

[/QUOTE]

geçmiş olsun ama bana göre kapak contası işini çok ucuza neredeyse bedavaya helletmişsin yani normal bakım masraflarını çıkınca kapak contası için pek bişey kalmıyo.inşallah artık rahat rahat binersin arabana yapılcak pek bişey kalmamış zaten umarım başka masraf açmaz. iyi günlerde kullanın.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Kas 2007, 00:52

[quote="zugor"] [quote="minik"]arkadaşlar araç servisten çıktı ve netice aynen yazıyorum

en son servise girdiğinde contada değişti hararet sonucu ve bu liste

- yağ

-yağ filitresi

-hava filitresi

-polen filitresi

-ön balatalar

-arka balatalar

-sol sislambası(tamir)

-sağ park lambası değişimi

-2 lt antifiriz

-farların temizliği

-motor yıkama(mazotla hava tutularak)

-üst kapak contası

-pasta - cila (ufak tefek rutuş)

-motor kapağı(plastik siyah kapak)

toplam : 260 ytl

önce toplam  : 565 ytl

son işlemler   : 260 ytl

toplam    : 825 ytl  bu gün itibariyle masrafı

[/QUOTE]

geçmiş olsun ama bana göre kapak contası işini çok ucuza neredeyse bedavaya helletmişsin yani normal bakım masraflarını çıkınca kapak contası için pek bişey kalmıyo.inşallah artık rahat rahat binersin arabana yapılcak pek bişey kalmamış zaten umarım başka masraf açmaz. iyi günlerde kullanın.
[/QUOTE]

kapak contası özel fiyat oldu diğerleride gerçi usta kolladı bizi güzel tarafı işçilik güzel dört dörtlük iş yapmışlar maşallah Embarrassed çok fark var arabada serviste bunlar 1500 ytl'den aşağı olmazdı ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti BaTeRRiiSStt » 09 Kas 2007, 00:53

yetkılı servıstemı yaptırdın özel servistemı ?
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ünsal » 09 Kas 2007, 00:54

arkadaşlar daha önce depoyu fulledim 480 km gösterdi yol bilgisayarı 38 küsür aldı depo - bakımdan sonra 540 km oldu gösterdi 46,2 lt aldı her ikisindede benzin almadan önce '0' gösteriyodu yol bilgisayarı
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 09 Kas 2007, 00:55

[quote="BaTeRRiiSStt"]yetkılı servıstemı yaptırdın özel servistemı ?[/QUOTE]

özel serviste (skoda özel servis) ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti bayram » 09 Kas 2007, 01:04

selam arkadaşım benim araç çok yakıyo yardım lütfen
bayram
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Kas 2007, 01:17

[quote="bayram"]selam arkadaşım benim araç çok yakıyo yardım lütfen [/QUOTE]

araç hakkında bilgi verirseniz model,marka,lpg'mi? bildiğiimizden değilde tecrubelere dayalı belki yardımımız olur ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 11 Kas 2007, 19:52

arkadaşlar depoyu fulledim ve 540 km gösterdi gidebileceğim yolu 1 haftadır yaklaşık 70-80 km arası yol yaptım ve yolbilgisayarı bazen 500 bazen 540 km gösteriyor bu normalmi yoksa arızalımı bu?

resimde çetim sizce normalmi?

bu durumda 545 gidilecek yol

+   77 gidilen yol

722  toplam bu kadar yol yaparmı bu araba yoksa depo azaldıkça düşermi Confused    

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 11 Kas 2007, 20:13

normal. ortalama yakıt tüketimin düştükçe (gösterge2) depodaki kalan benzinin yapabileceği yol ortalaması artar. gösterge 2 ye sağ kolun altta kalan düğmesine basarak ulaşabilirsin. bu arada gösterge1 kontak açılmadığı sürece iki saatte sıfırlar, fakat gösterge2 kullanıcı isteği ile sıfırlanır. cevap biraz fazla oldu ama neyseSmile
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti guvenxoca » 11 Kas 2007, 20:32

[quote="derude"]normal. ortalama yakıt tüketimin düştükçe (gösterge2) depodaki kalan benzinin yapabileceği yol ortalaması artar. gösterge 2 ye sağ kolun altta kalan düğmesine basarak ulaşabilirsin. bu arada gösterge1 kontak açılmadığı sürece iki saatte sıfırlar, fakat gösterge2 kullanıcı isteği ile sıfırlanır. cevap biraz fazla oldu ama neyseSmile[/QUOTE]

evet arkadaşın dediği gibi...

yol bilgisayarında gösterilen mesafe ortalama yakıt tüketiminle alakalı,örneğin yakıt ortalamanı yarıya düşürürsen( yol bilgisayarını sıfırladıktan sonra yokuş aşşa vitedte in mesela,tabi uzun bir yokusşşş) 900 hatta bellki 1000 km bile görürsün...
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 13 Kas 2007, 00:04

belki benzincilerin yedek depo dediği ama aslında genleşme kabı olan yeride doldurduysanız orası (yaklaşık 7 litre ) bitene kadar yol bilgisayarı aynı değeri göstermeye devam edebilir.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 13 Kas 2007, 02:00

[quote="zugor"]  belki benzincilerin yedek depo dediği ama aslında genleşme kabı olan yeride doldurduysanız orası (yaklaşık 7 litre ) bitene kadar yol bilgisayarı aynı değeri göstermeye devam edebilir.
[/QUOTE]

benimde aklıma o geldi çünkü normalde 36-38 ltde kalıyodu fakat 46,2 lt aldı şaşırdım LOL
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 13 Kas 2007, 10:11

bilgisayar son sürüşteki 100 km ortalamasına göre menzili hesaplıyor.mesela depoda 36 lt yakıt var, menzil 500 km gösteriyor,siz 100 km mesafe sürekli yokuş gitseniz çıkarken 6 lt ortalama gösterse .100 km sonra  6 lt yakacaksınız ve menzil 400 gösterecek,depoda 30 lt kalacak.kalan 400 km yol da yokuş aşağı olsun ve ortalamanız 4 lt olsun. bu sefer menzilde 4 lt ile 100 km yapacağınız için 30/4:7,5 yani 750 km daha yol yapabilirsiniz. başlangıçta 500 km gösterirken 100 km sonra 750 km göstermeye başlayabilir. mantığını anlatmak istedim.rakamsal yanlışlar olabilir.

uzun yolda bir kere tam depo yakıt aldığımda 1200 km yazıyordu çünkü ortalamam hatırladığım kadarıyla 4,1 lt felandı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ünsal » 13 Kas 2007, 23:29

[quote="lazianke"]bilgisayar son sürüşteki 100 km ortalamasına göre menzili hesaplıyor.mesela depoda 36 lt yakıt var, menzil 500 km gösteriyor,siz 100 km mesafe sürekli yokuş gitseniz çıkarken 6 lt ortalama gösterse .100 km sonra  6 lt yakacaksınız ve menzil 400 gösterecek,depoda 30 lt kalacak.kalan 400 km yol da yokuş aşağı olsun ve ortalamanız 4 lt olsun. bu sefer menzilde 4 lt ile 100 km yapacağınız için 30/4:7,5 yani 750 km daha yol yapabilirsiniz. başlangıçta 500 km gösterirken 100 km sonra 750 km göstermeye başlayabilir. mantığını anlatmak istedim.rakamsal yanlışlar olabilir.

uzun yolda bir kere tam depo yakıt aldığımda 1200 km yazıyordu çünkü ortalamam hatırladığım kadarıyla 4,1 lt felandı.
[/QUOTE]

sağolun hocam teşekkürederim..Big%20smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 14 Kas 2007, 02:22

[quote="derude"]normal. ortalama yakıt tüketimin düştükçe (gösterge2) depodaki kalan benzinin yapabileceği yol ortalaması artar. gösterge 2 ye sağ kolun altta kalan düğmesine basarak ulaşabilirsin. bu arada gösterge1 kontak açılmadığı sürece iki saatte sıfırlar, fakat gösterge2 kullanıcı isteği ile sıfırlanır. cevap biraz fazla oldu ama neyseSmile[/QUOTE]

sağolun teşekkürederim ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti yesiltepe » 16 Kas 2007, 02:45

Hocam öncelikle baya bir problem yaşamışsın geçmiş olsun, gerçi zamanla alışacağından eminim aracın eski sahibi olarak bir,iki tecrübemi aktarayım; aracın kaç km. yol yapacağı sizin arabayı son 50km. deki ortalama yakıt tüketiminize göre hesaplar bunu unutmayın. Örneğin şehir içinde fazla dur kalk yaparak kullandığınızda deponun yapacağı yol düşer fakat şehir dışında veya gece trafik ışıkları az yanarken yol yaptığınızda depo mesafesinin arttığını görürsünüz bu olay sadece son 50 km.de yaptığınız ortalama yakıt tüketimi ile değişir. Kitabındada bu olay yazıyor herhalde okumadınız. Deponun Benzinin farklı almasına gelince aracın depo göstergesi 0 olduktan sonrada araç ortalama 40 km. yol yapabiliyor bu sebebten dolayı iki durumdada 0 göstersede aldığı benzin miktarı değişiyor. Çok yakmasına gelince bence arabayı çok devirli kullanıyorsunuz zaten kitabında da diyor devri çok yükseltmeden vitesleri arttırın araç mpı motor olduğu için zaten çekişini ayarlıyor ;mesela şehiriçinde 50km.hızla 5.viteste çok rahat gidebilirsiniz ve buda yakıt tüketimini oldukça azaltıyor. ben genelde 15 'er km.lik hızlanma vites başına bence çok uygunolur  1.vites15 2.vites30 3.vites45 gibi hem böylece motor seside rahatsız etmez. hatta aracı 3.vitese takıp ayağınızı yavaşça debriyajdan kaldırıp hiç gaz vermeseniz bile aracın 20km hız ile yavaş yavaş stop etmeden gittiğini görürsünüz ben çok denedim akıllı motor sayesinde yakıtı kendisi ayarlıyor zaten. AAAAyrıca frenleme yapmadan önce motor freni kullanırsanız aracın 1500 devrin üzerinde iken yakıtı kestiğini görürsünüz ve vitesleri sırasıyla küçülterek hem arabanın hızını kesersiniz hemde yakıt tasarrufu sağlayabillirsiniz. şimdilik aklıma gelenler bunlar. Aracı küçük devirlerde tutarak aşırı ısınmasınıda engellemiş olursunuz. Ben genelde bu şekilde kullanıyordum ve bu dönemlerde araç4-5 km. yapmadan 90 dereceyi bulmuyordu bile kışları ise 8-10 km den önce 90 dereceyi bulmazdı.
yesiltepe
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir