Turbo Devreye Girdiğinde Gelen Ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Turbo Devreye Girdiğinde Gelen Ses

İleti extreme30 » 15 Ekm 2007, 13:42

Merhaba 2005 Fabia Dizel TDI sahibiyim. Aracımı alalı 6 ay oldu. Aracımı seri kulladığımda 2500 - 4000 devir arasında ani hızlanmalarda torbido gözü tarafından bir vibrasyon sesi gibi titreşim sesi alıyorum. Bu sesi pek çözemedim aynı durumu yaşayanlar varsa fikirlerini paylaşmalarını rica edeceğim

extreme30
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 16 Ekm 2007, 01:04

servise danışmanız daha iyi olur.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 16 Ekm 2007, 01:23

Bencede servise bi telefon edin. Büyük ihtimalle plastik sabitlenmemiştir. Garantiden hallederler...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti extreme30 » 16 Ekm 2007, 12:00

aracımı yaz başı servise getirmiştim ( Yüce Oto ). Teste çıktık ama gündüz olduğundan ve testi kalabalık araç trafiği olan yerlerde test ettiklerinden sesi almakta güçlük çektik. Daha tenha bir zamanda gelmemi söylediler bende çok üstüne gitmedim. Yani vidası çıkan bir parça gibi bir şey olarak değerlendirdim. Motora güç bindiğinde oluşan titreşim ile birlikte gevşemiş bir parça dedim ,belki başına gelen arkadaşlar varsa tespit açısından kolaylık olur...
extreme30
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 22 Ekm 2007, 12:31

[quote="extreme30"]aracımı yaz başı servise getirmiştim ( Yüce Oto ). Teste çıktık ama gündüz olduğundan ve testi kalabalık araç trafiği olan yerlerde test ettiklerinden sesi almakta güçlük çektik. Daha tenha bir zamanda gelmemi söylediler bende çok üstüne gitmedim. Yani vidası çıkan bir parça gibi bir şey olarak değerlendirdim. Motora güç bindiğinde oluşan titreşim ile birlikte gevşemiş bir parça dedim ,belki başına gelen arkadaşlar varsa tespit açısından kolaylık olur...[/QUOTE]

Merhaba,

Benim Fabia II 1.4 tdi var ayni problem bende de var. Bu hafta sonu servise goturdugumde araci verieln cevap cok komikti evet bu var bu sınıf araclarda bu ses hepsinde var bi ust sınıf arac alırsanız boyle problemler olmayacaktır gibi cevap verildiConfused yani aracın garantisi devam etsede hicbirsey yapmiyorlar zaten yapmaya kalksalarda kurcalarken daha kotu hale getireceklerini zannediyorum. 

Kısacası fabia n varsa bu sese katlanacaksın diyorlarCry

İşte turkiye deki servi olayi...  
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 22 Ekm 2007, 13:38

Servislerin klasik baştan savma ifadesidir : "Bu modeller hep böyle abi"
Benim Fabia'da yok öyle bir ses. Herhalde üretim hatası Big%20smile
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia