hız sabitleyici

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

hız sabitleyici

İleti ayetik » 08 Ağu 2006, 13:29

68 BG 1.4 MOTOR 2001 model aracıma hız sabitleyıcı taktırmayı düşünüyorum bana ne faydası olur ve yakıt yonunden avantaj saglarmı bu işi corumda degılde ankarada yaptırmak ıstıyorum onerebılecegınız yer varmı.

ayetik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 08 Ağu 2006, 16:01

Hız sabitleyici (Cruise Control) bizim ülkemizde hiç bir işe yaramaz çünkü frene bastığınızda sistem devreden çıkar bizim memlekettede frene basmadan en fazla kaç dakika yol gidebileceğinizi hesap edebilirsiniz  frene bastıktan sonra sistemi yeniden kurmanız lazım. Ayrıca taktıran birçok insanın ilk uzun yol seyahatinde kaza yaptığına tanık oldum çünkü gaza basmayan şöförün reflekslerini ciddi ölçüde zayıflatıyor acil durumlarda pedal tepkisi gecikiyor. Hatta bazı avrupa ülkelerinde yasaklandığı söylenirdi ama bunun gerçeklik payını bilemiycem.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti yonetici » 08 Ağu 2006, 16:11

[quote="ayetik"]Anladıgıma gore arabanın tıpını gorunce balıklama atlamıs ve en dusuk beygırlı 68 BG 1.4 MOTOR 2001 model aracı kapmısım gercı ben menmunum 600 km nın altına dusmeyen yakıt performansına sahıp bır aracım var, ama rampa cıkarken 68 BG olması cok hissediliyor BG yakıtla alakası varmı  ben onu soracaktım. motor yagı olarak ne kullanmamız lazım [/QUOTE]

95 oktan kurşunsuz benzin kullanmanız yeterlidir performans açısından farklı benzin kullanımı bu arabada sonuç elde edemezsiniz. Yüksek oktanlı yakıtlar yüksek kompresyonlu motorlarda farkını hissettirir. Motor yağı olarak Castrol GTX Magnatec 10/40W kullanılıyordu fakat castrolün daha ince bir yağı çıkmış artık onu koyuyorlar bu güne kadar 10/40 koydukta yanlış mı yaptık derseniz şart değil fiyatı çok farklıysa hiçbirşey olmaz aynen 10/40 devam  Servislerdede yağ pahalıya satılabiliyor piyasada 50YTL serviste 80YTL olabilir yağınızı yanınıza alıp gitseniz fena olmaz.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir