fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

İleti hakanerdogan » 22 Arl 2008, 22:04

valla bence açtırmayın. follow me home özelliğini açtırırsınız, araçda gece-gündüzü ayırt edecek sensör olmadığından sabah akşam ışık yakar sizi indi-bindi yaptığınızda, boşuna akü yer.

bide otomatik araç hareket edince kapı kilitleme zımbırtısını açtırırsınız, bu sefer aractaki yolcu ineceği zaman kapı kolunu kıracakmışçasına asılır... halbuki akıl etmez bıraksa bi daha çekse inebilecek...

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Şub 2009, 16:32

sagol arkadaşım bende arabayı 3 ocak ta aldım  hergün yeni bir özelliğini öğreniyorum
teşekkürler 

gokhan ertemin
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpko » 06 Şub 2009, 17:21

[quote="hakanerdogan"]valla bence açtırmayın. follow me home özelliğini açtırırsınız, araçda gece-gündüzü ayırt edecek sensör olmadığından sabah akşam ışık yakar sizi indi-bindi yaptığınızda, boşuna akü yer.

bide otomatik araç hareket edince kapı kilitleme zımbırtısını açtırırsınız, bu sefer aractaki yolcu ineceği zaman kapı kolunu kıracakmışçasına asılır... halbuki akıl etmez bıraksa bi daha çekse inebilecek...

[/QUOTE]

ayne oyle HAkan, gecen bizim avukatta asiliyor ya kardesim bir kere cek kilit acilcak ikinciye cek kapi acilacak yok, aliskanligi yokmus ikide birde kopacak kolu, valla kapi ve kolu lazim bilginiz olsun dedim guluyor :D
alpko
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 06 Şub 2009, 17:39

ben heves edip açtırdıydım, kazadan sora serivste söledim kapattırdım hemen. bir Allahın kulu akıl edemedi. evdekilerden tut, arkadaşlara kadar...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti GOKHAN ERTEMİN » 06 Şub 2009, 18:00

15 yolda giderken eğer yanlışlıkla kapılardan birini açarsanız hemen bing  diye kapı aıldığı için sesli ikaz veriyor  bu da benden olsun
selamlar  gokhan ertmin
GOKHAN ERTEMİN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sertackoksal » 07 Şub 2009, 00:19

Merhaba

Tüm başlığı okudum, üç sorum var.

2007 Fabia Calssic Plus aracım var.

1-)Follow me home far özelliği var mıdır?

2-)Kapı kilitleme özelliği kazada otomatik olarak açılmıyor mu?

3-)Araç yolda giderken kapı açılırsa uyarı verme özelliği, açık kapı uyarısı vermeen araçlarda da var mı?

Selamlar,
sertackoksal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti alpino » 07 Şub 2009, 00:36

1. classic te follow me home olmaması lazım diye biliyorum.
2. elegance octavia kaza anında kapı kilitlerini açıyor, yakıt akışını kesiyor ve dörtlü flaşörler devreye giriyor fakat fabia classic için bilmiyorum.
3. mantıken olmaması lazım zira kapı açık uyarısını verecek sistem araçta yoksa yoktur.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hakanerdogan » 07 Şub 2009, 00:38

[quote="sertackoksal"]Merhaba

3-)Araç yolda giderken kapı açılırsa uyarı verme özelliği, açık kapı uyarısı vermeen araçlarda da var mı?

Selamlar,
[/QUOTE]

classicte follow me home vardı galiba, ama serviste açtırılması gerekiyor. bilen servis elemanı lazım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti sertackoksal » 07 Şub 2009, 00:46

Ankara'da kime açtırabilirim sizce?
sertackoksal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 07 Şub 2009, 00:48

[quote="sertackoksal"]Ankara'da kime açtırabilirim sizce?[/QUOTE]

yetkili servis olabilir. bilgisayara bağlayıp açıyolar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti muca » 07 Şub 2009, 01:05

[quote="hakanerdogan"] [quote="sertackoksal"]Merhaba

Selamlar,
[/QUOTE]

classicte follow me home vardı galiba, ama serviste açtırılması gerekiyor. bilen servis elemanı lazım.
[/QUOTE]

bahsettiğiniz tüm özellikleri (2009 fabia classic plus var bende) fabia classic barındırıyor. Bu nedenle aslında sevgili skoda sırf para kazanmak için defoult olarak konfor paketi içeriğinin neredyse tümünü OF olarak satıyor. uyanıklıktan başka bişey değil. konfor paketi denen zımbırtıdan açtırabiliyorsunuz.

Evet kaza anında kapılar otomatik açılıyor, flaşörler yanmaya başlıyor( panik frenlemede de) ve yakıt pompası akışı otomatik olarak kapatıyor.

Ayrıca  sadece üst donanımlarda bulunan lastik basınç ölçer sistemini yazılımda on, off olmasına rağmen açamıyorsunuz çünki gösterge panelinde ışıklandırması ve ölçüm sensörleri yokBig%20smile 

diğer özellikleri için araştırmaya değer.
Kullanıcı avatarı
muca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 02 Ekm 2009, 01:02

ARKADAŞLAR FABİA 1,4 COMFORT DA DİREKSİYONUN SOL ALT KISMINDA BİR KAPAK VAR HATTA SİSTEM ARIZALARINI KONTROL ETMEK İÇİN BİR SOKET VAR ONUN HEMEN ÜZERİNDE UFAK ÇEKİLEBİLEN BİR DÜĞME VAR SADECE ON YAZIYOR ÜZERİNDE NEDİR BU BİLGİSİ OLAN VARMI.............
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti qw12 » 02 Ekm 2009, 01:27

o tüm fabialarda var. on yazan düğmeyi çektiğinizde o bölmeye yazın koyduğunuz kutu kola açık olan klimanın da etkisiyle soğukluğunu muhafaza ediyor. size de yazın sıcağında buz gibi kutu meşrubat ile otomobilinizi kullanma zevkinizi bölmeden susuzluğunuzu dindirmek kalıyor. (reklam gibi oldu)
bir de araç hareket halindeyken el freni çekildiğinde uyarı sinyali veriyor.
ayrıca combilerde arka koltuk sırtlığı yatar pozisyondaysa ilk çalıştırmada koltuk sırtı devrik şekilde kırmızı bir uyarı lambası yanıyor. birkaç dk sonra uyarı kayboluyor.
bunlar da bilmeyenlere benden hediye olsun:)
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 02 Ekm 2009, 09:13

[quote="qw12"]o tüm fabialarda var. on yazan düğmeyi çektiğinizde o bölmeye yazın koyduğunuz kutu kola açık olan klimanın da etkisiyle soğukluğunu muhafaza ediyor. size de yazın sıcağında buz gibi kutu meşrubat ile otomobilinizi kullanma zevkinizi bölmeden susuzluğunuzu dindirmek kalıyor. (reklam gibi oldu)

bir de araç hareket halindeyken el freni çekildiğinde uyarı sinyali veriyor.

ayrıca combilerde arka koltuk sırtlığı yatar pozisyondaysa ilk çalıştırmada koltuk sırtı devrik şekilde kırmızı bir uyarı lambası yanıyor. birkaç dk sonra uyarı kayboluyor.

bunlar da bilmeyenlere benden hediye olsun:)[/QUOTE]

torpidoya mı soğuk veriyor o küçük bölmeyemi..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti oguz » 02 Ekm 2009, 17:03

o küçük bölmeye veriyo. ayrıca sag tarafdaki torpido gözüde sogutmalı onunda benzer bi acıp kapama yeri var incelediginizde göreceksiniz.

ben şu follow me home a taktım. bu 2005 fabia 1.2 de varmı acaba merak ediyorum. deneyen varmıki? bu özellik gerçekten lazım bana:D birde 1.2 lerde emniyet kemeri uyarısı varmıki?

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti qw12 » 02 Ekm 2009, 23:28

1.2 classic follow me home bende var ama açtırmadım işime yaramadığı için. ama emniyet kemeri uyarısını ben de merak ettim??
qw12
CLASSIC
CLASSIC

İleti tivoli » 03 Ekm 2009, 00:54

kapı açık ikaz uyarısını mesela yol bilgisayarına bakmadığınız için farketmediniz. iç aydınlatmaların ikaz için yandığınıda gündüz olduğu için farketmediniz bu seferde araç belli bir hıza ulaştığında sesli olarak ikaz verir. artık onuda duymayan varsa ehliyeti bıraksın Smile
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti oguz » 03 Ekm 2009, 00:58

[quote="qw12"]1.2 classic follow me home bende var ama açtırmadım işime yaramadığı için. ama emniyet kemeri uyarısını ben de merak ettim??[/QUOTE]

2005 1.2 mi ama

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir