fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

İleti hetepe » 16 Oca 2014, 21:16

2. Kez basışta immo devreden çıkar, güvenlik zayıflar...tersini yapmışsınız...

D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hasoci » 17 Oca 2014, 09:19

hetepe yazdı:2. Kez basışta immo devreden çıkar, güvenlik zayıflar...tersini yapmışsınız...

Hocam çok tşk ederim cevabınız için, bundan sonra tek kilitle kullanacağım, Allah korudu bunca zaman diyelim, bana arabayı satan elemanın yanlış bilgilendirmesiyle yanlış yapıyorduk demek ki...

Peki hocam tek başına yeterli midir ? alarm takılmasını önerir misiniz?
hasoci
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hasan SEVENER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia II 1.2 HTP 2011

İleti hetepe » 17 Oca 2014, 10:53

Önermem, orjinal kablo tesisatının kesilmesine, sıyrılmasına, ek yapılmasına karşıyım.Hem tesisat zarar görmesin, hem de aracın güvenlik sistemi çalınmaya karşı yeterli...VW,Audi,Skoda,Seat'ı anahtarı olmadan çalıştırarak çalmak çok güç, alarm ise sadece sesli uyarıyla bunu önleyemez bence...Piyasada bulunan alarmlar zaten çok güvenli çalışmıyor, gece yarısı nedensiz öten de var, hırsız uğraşınca ötmeyen de...
Fabrikasyon alarm bu söylediklerimin dışında tabii...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti cagaptay » 18 Oca 2014, 23:47

şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)

benim araç bu özelliği bazen uyguluyor ama neye göre çözemedim araç çalışırken bagaj kapağı şöför kapısı açılmadan açılıyor, bu özelliği bilmiyorken 1-2 kere açılmamıştı o zaman araçtan indiğim zaman açılmıştı. Ama özelliği öğrendikten sonra araç çalışır vaziyette şöför kapısı kapalıyken deniyorum bagaj kapağı açılıyor. Bu konuda bir fikri yada bildiği olan var mı?

cagaptay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlker Çağaptay
Nereden: Malatya
Arabanız: Skoda Fabia 2005 1.4 16V

İleti sarp85 » 18 Oca 2014, 23:50

kullanıcı tarafından satılamaması....
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti cagaptay » 18 Oca 2014, 23:52

ne alaka ? bir şey anlamadım
cagaptay
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İlker Çağaptay
Nereden: Malatya
Arabanız: Skoda Fabia 2005 1.4 16V

İleti erginbkr » 19 Oca 2014, 06:05

sarp85 yazdı:kullanıcı tarafından satılamaması....

arkadaşım aracını satamıyorsan ya aracın temiz değildir, yada ederinden fazla istiyorsundur...satılmayan araç görmedim ben bu yaşıma kadar...muhtemelen alırken pahalı aldın şimdide yüksek fiyata satmaya çalışıyosun...her ne ise kurduğun cümle hem açıklayıcı değil hemde hoş olmamış...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti superb2009 » 19 Oca 2014, 18:28

Bugun 2.kez basima gelen bir seyi ozellik olarak algılayabilir miyiz bilemedim. Anahtara basip araci acinca sadece on yolcu kapisini actigimda belirli bir sure sonra kapilari yeniden kilitliyor acaba bu bir ariza mi ozellik mi ?
Hayatı gereksizlerden ayrıştırdığınızda kalan kısım yaşanabilirlikle ifade edilebilir kanaatindeyim...
Kullanıcı avatarı
superb2009
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kayseri
Arabanız: Superb II 1.4 TSI-Fabia'03 Elegance 68 Hp

İleti sarp85 » 20 Oca 2014, 03:23

erginbkr yazdı:

arkadaşım aracını satamıyorsan ya aracın temiz değildir, yada ederinden fazla istiyorsundur...satılmayan araç görmedim ben bu yaşıma kadar...muhtemelen alırken pahalı aldın şimdide yüksek fiyata satmaya çalışıyosun...her ne ise kurduğun cümle hem açıklayıcı değil hemde hoş olmamış...

cümleyi olumsuz yerinden almışsın beğenilip satılamamasından bahsetmiştim değiştireceğim fakat yeni kasası bile cezbetmiyor 80 binde 100 bini göreceğim her al de.....
Kullanıcı avatarı
sarp85
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sencer sarp
Arabanız: fabia 1.4 classic

İleti hetepe » 20 Oca 2014, 07:43

kumandadan kilidi acıp, 1 dakika kadar araca binmezseniz kapılar kılıtlenır, arıza degıl yani...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti acar » 29 Nis 2014, 16:02

Anahtarla kapıyı açarken, kumandadaki kapı kilitleme tuşuna basarak açarsanız sadece şoför kapısı kilidi açılır diğerleri kilitli kalır.
acar
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: fabia

İleti ozeryumsek » 02 Kas 2014, 17:19

Merhaba,
2005 model Fabia 1.2 HTP Classic aracım var.

Aracımda bulunmayan radyo, tarih, sıcaklık vb. gösteren ekranı açtırmam veya VAGCOM ile açmam mümkün mü?

Teşekkürler
ozeryumsek
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ozer YUMSEK
Arabanız: Skoda Fabia

İleti hetepe » 03 Kas 2014, 09:18

Büyük olasılıkla motor devir ile km kadranının ortasındaki dikdörtgen alandan bahsediyorsunuz...
Orada ekran bulunmadığından böyle bir şansınız yok, radyo dışındaki bilgileri zaten motor devir kadranındaki ekrandan görebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 03 Kas 2014, 09:25

+1Buna katılıyorum...110 000 km de 2005 HTP, ilk sahibinden, çok bakımlı, çok ekstra donanımlı, ama 3 parça boyalı arabama 17000 den ilan çıktım,(tabii ki pazarlık payı da düşündüm) acayip arabalarla takas teklifi içeren veya 12-13 000 lira teklif eden mesajlar dışında ilgilenen olmadı.Kaldırdım gitti ilanı...1.2 motor olması ve 3 parça boya sorun oldu resmen...''kardeşim boyasız arabalara adamlar 20 000 tl yazmışlar, git onlara bak'' desen olmuyor işte...Araba elimde kaldı, keyfimden satacaktım, sıfır fabia, rapid almak için, ya acil para lazım olsaydı ne halt ederdim?O yüzden satmayı düşünen için rahat değil bizim burada bunları satmak...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti chemistanbul » 03 Kas 2014, 10:22

cagaptay yazdı:
şöför kapısı açılmadıkça bağaj kapağının açılmaması(araç çalışırken)

benim araç bu özelliği bazen uyguluyor ama neye göre çözemedim araç çalışırken bagaj kapağı şöför kapısı açılmadan açılıyor, bu özelliği bilmiyorken 1-2 kere açılmamıştı o zaman araçtan indiğim zaman açılmıştı. Ama özelliği öğrendikten sonra araç çalışır vaziyette şöför kapısı kapalıyken deniyorum bagaj kapağı açılıyor. Bu konuda bir fikri yada bildiği olan var mı?

bende bunu tam bilmiyorum açıkcası.arabaya girmeden ilk kapıları açtığınızda bagaj açılıyor.ama araç hareket ettikten sonra ön yolcu kapısı açılmadan bagaj açılmıyor. özellikle bagaj kontrolü yapan avm lerde sorun oluyor.
chemistanbul
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ahmet
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2006 Fabia Sedan 1,4 tdi ambiante

İleti cemkeskin » 03 Kas 2014, 18:24

Engin Bey,
yazacaklarımı yanlış anlamayın lütfen.

aracınızla ne kadar ilgili olduğunuzu forumdan dolayı az çok biliyorum. otomatik vites olsaydı pazarlık bile yapmaz , koşarak almaya gelirdim aracınızı.

sizin aracınızın ederini düşürümeye çalışanlar / 3 parça boyayay laf edenler bu piyasayı yönlendirmeye çalışan 3-5 çakaldan başka bişe değil.

hetepe yazdı:
+1Buna katılıyorum...110 000 km de 2005 HTP, ilk sahibinden, çok bakımlı, çok ekstra donanımlı, ama 3 parça boyalı arabama 17000 den ilan çıktım,(tabii ki pazarlık payı da düşündüm) acayip arabalarla takas teklifi içeren veya 12-13 000 lira teklif eden mesajlar dışında ilgilenen olmadı.Kaldırdım gitti ilanı...1.2 motor olması ve 3 parça boya sorun oldu resmen...''kardeşim boyasız arabalara adamlar 20 000 tl yazmışlar, git onlara bak'' desen olmuyor işte...Araba elimde kaldı, keyfimden satacaktım, sıfır fabia, rapid almak için, ya acil para lazım olsaydı ne halt ederdim?O yüzden satmayı düşünen için rahat değil bizim burada bunları satmak...
UNUTMAYIN!!
FARLARINIZ YOLUNUZU AYDINLATMAK İÇİN. KARŞIDAKİ SÜRÜCÜNÜN GÖZBEBEĞİNİ AYDINLATMAK İÇİN DEĞİL.

07 JE 650
cemkeskin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KESKİN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: FABIA 1.4 16V Sedan OV

İleti hetepe » 04 Kas 2014, 09:11

+1
ama kullanıcıların da kafası karışık...onlar da öğrenmişler piyasayı, 15 e vuruksuz, düşük km li, az yakan, çok kaçan, vergisi az olan, son bakımı yapılmış, fazladan 4 lastik, hediye, dolu depo, vs :D :o :shock: şeyler arıyorlar...
Öyle bir şey varsa biz de alalım değil mi??? :)
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti fabıa34 » 04 Kas 2014, 13:37

valla engin bey biraz haklısınız ama varsın satılmasın o paralara renoya bineceğime alman kalitesine binerim ayrıca boya badana için fiyat düşürmeye çalışan adam iki katı fiyat verse satmam o arabayı iki üç çakal geliyor yok boya yok değişen ulan değişmişe orjinali takılmış nolmuş yani önemli olan nasıl yapıldığı öyle üç beş çakala kızıp arabandan soğuma bizde 2 fabia 1 felicia 1 de octi col plus var biz memnunuz herkesede tavsiye ederiz...
fabıa34
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: xskodacıx
Arabanız: arabam yok

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 14 misafir