fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia nın gizli özellikleri !!!!!!!!

İleti spawn » 25 Ağu 2015, 16:21

Yardım edebilecek arkadaş yok mu?

spawn
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia 1.2

İleti SkyRoot » 11 Haz 2016, 23:25

Farları yakmak için 2 devir sönerdiğiniz far açma yerini 1. Devirde bırakıp aracın kapısını açtığınız da sesli ikaz veriyor bilginize :) ayrıca geçenler de kısa devreler yanarken de vermişti

Farları açık unutanlar için iyi bir hatırlatma
SkyRoot
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emrah Ciftcibasi
Nereden: Nevşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 16V Special 2005

İleti hetepe » 13 Haz 2016, 07:46

avantgarde91 yazdı:Fabia II de sağ ön sis far kapağı açık iken sol sis far kapağında açıklık olmadığını görünce içimden herhalde önceki sahibi uyduruk bi parça takmış demiştim. Sonra çeki demirinin nereye takıldığını ararken baktım ki tam da bu kapağın olduğu yerde kapağı çıkarınca artı şeklinde gizli bir açıklık var ve çeki demiri buraya takılıyor.
çeki demirini taksanız bile sis farının kapağını geri takabilesiniz diye yapılmış kapaktaki açıklık.

Ayrıca sol sis far kapağında da küçük bir delik var ve oradan elektronik bir parça uzanıyor bunun ne olduğunu henüz çözemedim.

sağ sis farı kapağındaki açıklık, çeki demiri takmak için değil, dizel olanlarda intercooler hava girişi içindir, sol sis farı kapağındaki küçük delik ise dış hava sıcaklık sensörü için var.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti osem » 29 Haz 2016, 18:35

Screenshot_2016-02-22-16-42-47_1.jpg
Sıfırlama
osem
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Tekirdağ
Arabanız: 2007 skoda fabia 1.2 12v htp classic

İleti OverSighter » 29 Haz 2016, 18:38

SkyRoot yazdı:Farları yakmak için 2 devir sönerdiğiniz far açma yerini 1. Devirde bırakıp aracın kapısını açtığınız da sesli ikaz veriyor bilginize :) ayrıca geçenler de kısa devreler yanarken de vermişti

Farları açık unutanlar için iyi bir hatırlatma

Benim 2001 model aracimda bu özellik var mı yok mu emin değilim. Eğer 2001 modelde varsa problem kapı switchlerinden kaynaklı diye düşünüyorum. Var mı yorumu olan?
OverSighter
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eren '88
Arabanız: skoda fabia comfort 101

İleti ozgur81 » 03 Ekm 2016, 13:10

qw12 yazdı:o tüm fabialarda var. on yazan düğmeyi çektiğinizde o bölmeye yazın koyduğunuz kutu kola açık olan klimanın da etkisiyle soğukluğunu muhafaza ediyor. size de yazın sıcağında buz gibi kutu meşrubat ile otomobilinizi kullanma zevkinizi bölmeden susuzluğunuzu dindirmek kalıyor. (reklam gibi oldu)
bir de araç hareket halindeyken el freni çekildiğinde uyarı sinyali veriyor.
ayrıca combilerde arka koltuk sırtlığı yatar pozisyondaysa ilk çalıştırmada koltuk sırtı devrik şekilde kırmızı bir uyarı lambası yanıyor. birkaç dk sonra uyarı kayboluyor.
bunlar da bilmeyenlere benden hediye olsun:)

Sol ön saklama gözünde "ON" yazan düğmeyi ittiğimizde varsa gündüz farları yanıyor diye duymuştum.
Hangisi doğru bilemedim şimdi.
ozgur81
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Özgür ÇAKIR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2004 Fabia HB 1,4 TDI 75 HP

İleti snopy17 » 03 Ekm 2016, 13:13

Aracı stop ettikten sonra ne tarafa sinyan verirseniz o tarafın park ampulleri yanar ve ikaz verir. (2001 fabia)
Skoda Fabia 1.4 (119,000) Kırmızı
Toyota Avensis 1.6 (159,000) Beyaz
Kullanıcı avatarı
snopy17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1

İleti hetepe » 04 Ekm 2016, 07:07

ozgur81 yazdı:
qw12 yazdı:o tüm fabialarda var. on yazan düğmeyi çektiğinizde o bölmeye yazın koyduğunuz kutu kola açık olan klimanın da etkisiyle soğukluğunu muhafaza ediyor. size de yazın sıcağında buz gibi kutu meşrubat ile otomobilinizi kullanma zevkinizi bölmeden susuzluğunuzu dindirmek kalıyor. (reklam gibi oldu)
bir de araç hareket halindeyken el freni çekildiğinde uyarı sinyali veriyor.
ayrıca combilerde arka koltuk sırtlığı yatar pozisyondaysa ilk çalıştırmada koltuk sırtı devrik şekilde kırmızı bir uyarı lambası yanıyor. birkaç dk sonra uyarı kayboluyor.
bunlar da bilmeyenlere benden hediye olsun:)

Sol ön saklama gözünde "ON" yazan düğmeyi ittiğimizde varsa gündüz farları yanıyor diye duymuştum.
Hangisi doğru bilemedim şimdi.

o düğme, soğutma hava kanalını açıp kapıyor...
çektiğinizde soğutma kanalı açılır,

Fabia 1 de gündüz farı yok.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir