Terkedilmiş Eski Bir Salıncakda Sallanıyorum...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Terkedilmiş Eski Bir Salıncakda Sallanıyorum...

İleti slamy » 24 Ekm 2007, 17:11

Arkadaşlar 2007 Fabia Sedan Her zaman değil ama arada sırada sanki eski bir salıncakda sallanıyormuşsunuz gibi ses yapıyor. sanki 70 model araba. ama hain araba, servise doğru yönelince ne ses kalıyo ne başka bişey, pamuk gibi oluyor. dolayısıyla bende bu sesle yaşamak zorunda kalıyorum. daha önce hiç başına gelen tedavi yöntemini bulan oldumu merak ettim. paragöz servislere belki direk arızasını sölersek bakarlar yoksa garantili araba para bırakmaz diye bakmıyolar...

slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti aaras95 » 24 Ekm 2007, 17:21

Sorunun cevabını bilmiyorum ama teşbihine hayran kaldım ..Clap
aaras95
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 24 Ekm 2007, 17:29

Amortisör takozlarına, bağlantı yerlerine WD-40 sıkarak benzer bir sesi Fabia'mda kesmiştim.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti slamy » 24 Ekm 2007, 18:26

[quote="irfant"]Amortisör takozlarına, bağlantı yerlerine WD-40 sıkarak benzer bir sesi Fabia'mda kesmiştim.[/QUOTE]
teşekkürler hocam bi deneyeyim söktürmekden yada kafayı sürtmekden ii dir saol.
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sainz » 24 Ekm 2007, 18:35

Viraj demirlerinin bağlantı noktalarındaki plastik parçalarının aşınmasından dertleniyordu bazı Fabia kullanan arkadaşlar.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti bartez79 » 24 Ekm 2007, 19:02

2006 model skoda ambiante aracim var ayni dert bendede var yol biraz bozuksa araçın sanki heryeri oynuyor sanki dokelecek gibi arkadaşların araçlarına biniyorum 95 model clio yav bendeki sesin gürültünün yarısı yok
bartez79
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 24 Ekm 2007, 19:32

[quote="bartez79"]2006 model skoda ambiante aracim var ayni dert bendede var yol biraz bozuksa araçın sanki heryeri oynuyor sanki dokelecek gibi arkadaşların araçlarına biniyorum 95 model clio yav bendeki sesin gürültünün yarısı yok[/QUOTE]

Yok baba yok bize başa bela almışız. Satılık Fabia...  Çok temiz sorunsuz hiç başınızı ağrıtmayacak bir araç Big%20smile 
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 24 Ekm 2007, 20:14

[quote="irfant"]Amortisör takozlarına, bağlantı yerlerine WD-40 sıkarak benzer bir sesi Fabia'mda kesmiştim.[/QUOTE]

Arac uzun sure yatmaktan bu sesleri cikarir. O yuzden kesinlikle sıkıntı amaortisor takozlarında bunu da irfan beyin verdigi cevap gibi ya degistirerek ki gerek yok ya da WD-40 gibi malzemelerle temizleyerek cozebilirsiniz...

mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 24 Ekm 2007, 21:34

[quote="mkemal"][quote="irfant"]Amortisör takozlarına, bağlantı yerlerine WD-40 sıkarak benzer bir sesi Fabia'mda kesmiştim.[/QUOTE]

Arac uzun sure yatmaktan bu sesleri cikarir. O yuzden kesinlikle sıkıntı amaortisor takozlarında bunu da irfan beyin verdigi cevap gibi ya degistirerek ki gerek yok ya da WD-40 gibi malzemelerle temizleyerek cozebilirsiniz...

[/QUOTE]

Baba aracı subat 2007 de aldım. 12000 km de suanda daha nasıl kosturalım bunu. 3 gun sonra bolu sonrasında antalya seyahati var işallah açılır o zaman Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 24 Ekm 2007, 21:48

Valla bizim fabia da; Bir yıl bir ay oldu(09.2006) böle bi sorun yok...  Ya annemin girmediği çukur, uçmadığı tümsek kalmadı.. Karter muhafaza illallah etti darbedenBig%20smile   Ama ne ses var nede başka bi problem....

Problemin çözümü için bi serviste çay için......

Ya bu ara herkese "serviste çay için" diyorum.......Baya çay içiyo skodacılar....LOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 24 Ekm 2007, 22:01

alt takımlar ile ilgili bir soruna benziyor...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti guvenxoca » 24 Ekm 2007, 22:02

hocam bu arada başlık hakkaten yaratıcı tebrikler...
ben konuyu açınca şiir filan bekliyordumLOL
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 24 Ekm 2007, 22:44

[quote="skodacı"]alt takımlar ile ilgili bir soruna benziyor...[/QUOTE]

hocam ben buna nası baktırabilirim peki. adamlar bizim yanımızda ses gelmezse elimizi sürmeyiz diyolar. ata ya gittim aynı zeki ünaldıya gittim aynı laf. sanayide arkadaşım var ona göstereyim diyorum bu seferde yok sökülmüş bu garanti dışı falan derler diye korkuyorum. afacan her zamanda yapmıyo ki bu olayı. cep telefonuna falan kaydedip sesi götürecem bide Big%20smile
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 24 Ekm 2007, 23:02

sorunu tam olarak izah edebilirmisin bana...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 24 Ekm 2007, 23:44

bende başlık ilginç geldiği için tıkladım :D çok yaratıcı bir başlık :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti mkemal » 25 Ekm 2007, 12:28

[quote="skoda-auto"]Valla bizim fabia da; Bir yıl bir ay oldu(09.2006) böle bi sorun yok...  Ya annemin girmediği çukur, uçmadığı tümsek kalmadı.. Karter muhafaza illallah etti darbedenBig%20smile   Ama ne ses var nede başka bi problem....

Problemin çözümü için bi serviste çay için......

Ya bu ara herkese "serviste çay için" diyorum.......Baya çay içiyo skodacılar....LOL
[/QUOTE]

Walla serviste cay icince hicbirsey yapmiyolar bu onerini daha bu haftasonu denedim abi bunlarin hepsi boyle diye gecistirdiler su arabalarin birde servis olayi iyi olsa tam super olacakWink
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 25 Ekm 2007, 12:47

[quote="slamy"][quote="skodacı"]alt takımlar ile ilgili bir soruna benziyor...[/QUOTE]

hocam ben buna nası baktırabilirim peki. adamlar bizim yanımızda ses gelmezse elimizi sürmeyiz diyolar. ata ya gittim aynı zeki ünaldıya gittim aynı laf. sanayide arkadaşım var ona göstereyim diyorum bu seferde yok sökülmüş bu garanti dışı falan derler diye korkuyorum. afacan her zamanda yapmıyo ki bu olayı. cep telefonuna falan kaydedip sesi götürecem bide Big%20smile
[/QUOTE]

kardes ayni sorunu ben eski aracimda yasadim askere giderken araci birakmistim garaja, yatti 6 ay, ustune bi geldim bi bindim oooo gicirdayip duruyo aynen senin tabir ettigin gibiSmile daha sonra anladimki ses amaotisor takozlarindan yaylanma esnasinda gelior 2 ihtimal vardi ya degisecek ya da temizleyeci kullanilacak neyse once basit olan yolu sectim. Temizledik ustune de yagladik kaba tabirle ve gecti. Yoksa takozlar degisecekti.

O yuzden once baasit olan yolu dene gecmezse o zaman servisle cebelles derim ben, allah kolaylik versin cok beter ve sinir bozucu bir ses... 
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 25 Ekm 2007, 15:51

[quote="mkemal"]
[quote="slamy"][quote="skodacı"]alt takımlar ile ilgili bir soruna benziyor...[/QUOTE]

[/QUOTE]

kardes ayni sorunu ben eski aracimda yasadim askere giderken araci birakmistim garaja, yatti 6 ay, ustune bi geldim bi bindim oooo gicirdayip duruyo aynen senin tabir ettigin gibiSmile daha sonra anladimki ses amaotisor takozlarindan yaylanma esnasinda gelior 2 ihtimal vardi ya degisecek ya da temizleyeci kullanilacak neyse once basit olan yolu sectim. Temizledik ustune de yagladik kaba tabirle ve gecti. Yoksa takozlar degisecekti.

O yuzden once baasit olan yolu dene gecmezse o zaman servisle cebelles derim ben, allah kolaylik versin cok beter ve sinir bozucu bir ses... 
[/QUOTE]

valla allah razı olsun. yalnız bizim taka yatmadı da nası oldu anlamadım. ben götüreyim servisine amartisör takozlarını değiştirsen garanti bitmeden
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir