direksiyon arızası yardım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

direksiyon arızası yardım

İleti demirhan » 17 Kas 2008, 22:02

valla artık bu direksiyon problemleri midemi bulandırıyor arkadaslar yawAngry

demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 18 Kas 2008, 01:33

şöylede bir durum var illaki sorun pompodan olacak diye bir şey yok. yüce otoda bana söyleneni birkez daha tekrar edeyim. farlarda kırpma yaptığında rölantide bırak aracı ve akünün yanından ses gelip gelmediğine bak,eğer cik cik ses geliyorsa açı sensöründe sorun var" demişti ve dediği gibi de ses geliyordu. farların göz kırpmasının ardından hemen direksiyon lambası yanıyor ve direksiyon aşırı derece de sertleşiyor..  bu konuda bir kaç arkadaşta başka bir topic altında şu acıklamaları yapmıştı yanılmıyorsam izmirden bir arkadaştı ;" açı sensörünün içine yağ akıyormuş ve sorun bundan kaynaklanıyormuş. temizletmiş ve sorun yokmuş artık"  
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 18 Kas 2008, 15:06

Bu nasıl bir servis anlayışı?, adamlar deneye-yanıla arıza arıyor ve her değişen parça yerinde kalıyor.Sökülen ise çöpe...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti skodacı » 18 Kas 2008, 17:41

maalesef bu durum kronik bir durum...bunu yüce autoda kabul etmekte...lakin ellerinden bir şey gelmemekte...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 18 Kas 2008, 17:49

bu kronik hastalık genelde trw marka direksiyon sisteminde çıkıyor.fabiaların fabrika çıkışında 2 marka sistem var birisi TRW diğeri KOYO.şimdiye kadar arıza yaşayanların çoğunun trw sistemden kaynaklandığını gördüm.aynı sistem polo ve ıbızada da kullanılıyor.onlarda aynı sorunu yaşıyor.yani skoda ya has bi sorun değil.direksiyon sistemini üreten firmadan kaynaklanıyor. çoğunluklada fabialarda trw sistem çıkıyor.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 18 Kas 2008, 17:55

[quote="parsanoto"]bu kronik hastalık genelde trw marka direksiyon sisteminde çıkıyor.fabiaların fabrika çıkışında 2 marka sistem var birisi TRW diğeri KOYO.şimdiye kadar arıza yaşayanların çoğunun trw sistemden kaynaklandığını gördüm.aynı sistem polo ve ıbızada da kullanılıyor.onlarda aynı sorunu yaşıyor.yani skoda ya has bi sorun değil.direksiyon sistemini üreten firmadan kaynaklanıyor. çoğunluklada fabialarda trw sistem çıkıyor.[/QUOTE]

2005 VE SONRASI KOYO DUR...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti parsanoto » 18 Kas 2008, 18:10

[quote="skodacı"][quote="parsanoto"]bu kronik hastalık genelde trw marka direksiyon sisteminde çıkıyor.fabiaların fabrika çıkışında 2 marka sistem var birisi TRW diğeri KOYO.şimdiye kadar arıza yaşayanların çoğunun trw sistemden kaynaklandığını gördüm.aynı sistem polo ve ıbızada da kullanılıyor.onlarda aynı sorunu yaşıyor.yani skoda ya has bi sorun değil.direksiyon sistemini üreten firmadan kaynaklanıyor. çoğunluklada fabialarda trw sistem çıkıyor.[/QUOTE]

[/QUOTE]
yanlışın var dostum.2007 roomsterımız var onda trw var.2006 hasarlı fabia ya direksiyon pompası verdik trw çıktı üstünden.model sınırlaması yok.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 18 Kas 2008, 20:42

[quote="parsanoto"][quote="skodacı"][quote="parsanoto"]bu kronik hastalık genelde trw marka direksiyon sisteminde çıkıyor.fabiaların fabrika çıkışında 2 marka sistem var birisi TRW diğeri KOYO.şimdiye kadar arıza yaşayanların çoğunun trw sistemden kaynaklandığını gördüm.aynı sistem polo ve ıbızada da kullanılıyor.onlarda aynı sorunu yaşıyor.yani skoda ya has bi sorun değil.direksiyon sistemini üreten firmadan kaynaklanıyor. çoğunluklada fabialarda trw sistem çıkıyor.[/QUOTE]

[/QUOTE]
yanlışın var dostum.2007 roomsterımız var onda trw var.2006 hasarlı fabia ya direksiyon pompası verdik trw çıktı üstünden.model sınırlaması yok.
[/QUOTE]

ben fabia dan bahsettim(eski kasa).fabia ların 2005 ve sonrası hidrolik pompaları KOYO dur.önceleri TRW dir.tabiki istisnai durumlar olabilir.
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 18 Kas 2008, 23:39

aynı sorun benim fabiada da var
araba kullanma keyfimin içine ediyor bu sorun

her zaman aklımın bir köşesinde maalesef

satsak nasıl satacaz, alacak adama yazık
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti eminx99 » 19 Kas 2008, 04:00

bu şekilde alıştım artık zaman zaman direksiyon sertleşiyor ve yumuşuyor tam olarak bilemedikleri arızaya o kadar para veremem farların kıpraşması  biraz azaldı.ama yinede can sıkıcı bir olay

fabia 101 elegance
Kullanıcı avatarı
eminx99
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin meriç
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 101 elegance

İleti agros » 19 Kas 2008, 09:46

koyo marka daha ucuz. parçacı arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur ben şimdi gidip koyo marka açı sensörü mü alayım yoksa 2 katı fazla para verip trw mi alayım???
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Antalya
Arabanız: 2011 Toyota Corolla 1.33 Comfort Dual VVT-i

İleti agros » 19 Kas 2008, 09:56

bir sorum daha olacak
- koyo marka açı sensörü ne kadar?

- trw orjinal ne kadar?

- trw oem ne kadar?

hasan bey yada hakan bey yanıtlayabilirse sevinirim...!

3 soru gibi oldu ama ana soru fiyatı ne kadar işteSmile
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

İleti parsanoto » 19 Kas 2008, 11:21

[quote="agros"]koyo marka daha ucuz. parçacı arkadaşlar aydınlatırsa iyi olur ben şimdi gidip koyo marka açı sensörü mü alayım yoksa 2 katı fazla para verip trw mi alayım???[/QUOTE]

koyo marka direksiyon sistemine trw parçaları,trw marka sistemede koyo parçaları olmaz.ikiside tamamen farklı.
parsanoto
CLASSIC
CLASSIC

İleti agros » 19 Kas 2008, 14:33

O ZAMAN TRW NİN OEM İ VAR

6Q0 423 445 ORJ. DİREKSİYON SENSÖRÜ     OEM TRW Typ.

BU PARÇANIN FİYATI NEDİR PEKİ?
Kullanıcı avatarı
agros
CLASSIC
CLASSIC

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir