Uyarı Lambaları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Uyarı Lambaları

İleti murat_kurt » 11 Ağu 2006, 21:14

Selamlar.... 1.5 yıl önce 65.000 km.de 2001 Skoda Fabia Comfort 68HP bir araç aldım.. Geçen bu süre zarfında aracımdan oldukça memnunum.. Ancak forumdaki bilgileri okudukça bazı detaylar kafamı kurcalamaya başladı.. Aracın kontağını yarım açtığımda "epc" ve direksiyon simidi lambası yanıyor..Aracı çalıştırdığımda bu lambalar sönüyor..ve çalışır durumda kesinlikle yanmıyor..  Aldığımdan bu yana araçla ilgili hiçbir sıkıntı yaşamadım.. Bu yanan lambalar bir sorunu mu belirtiyor acaba??
       Bir de aracımın uzaktan kumandası aracı açıp kapatmıyor.. Servise sorduğumda direksiyonun altında bulunan  "Comfort Beyni"( uzaktan kumanda, araç güvenlik sistemi, merkezi kilit, elektrikli cam özelliklerini kontrol eden beyin)'nin arızalandığını söylediler..400 YTL gibi bir ücret ile değiştirilmesi gerekiyormuş.. Ancak benim sadece uzaktan kumandayı algılamıyor..( Anahtardaki mekanizma sağlam)..Bu beyni tamir ettirme imkanım olabilirmi.. Yardımlarınız için şimdiden tşk...

murat_kurt
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 12 Ağu 2006, 00:51

yarım kontak yaptığınızda aracın lambalarının yanıp sönmeleri bir kısmınında marş yapılana kadar yanık kalmayı sürdürmesi normaldir. Eğer marş yapıldıktan sonrada yanmaya devam eden yada seyir esnasında herhangi biri yanarsa bu parçada arıza bildiriyor demektir. Konfor ünitesindeki arıza son derece basit bir tesisat problemide olabilir parçayı değiştirmeyi gerektiren bir elektronik arızada. Aracın elektronik sistemleri ile ilgili sorunlar için istanbul maslak oto sanayi sitesinde oto erol'u öneririm.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir