Arka hoparlörler (foto eklendi)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arka hoparlörler (foto eklendi)

İleti loveskoda » 27 Ekm 2007, 20:12

Sevgili site sakinleri Smile

Benim fabia, Classic donanım olduğundan arkada hoparlörler yok...

Arkadaki hoparlör yerleri hazır ancak sormak istediğim, buraya hoparlör sonradan takılır mı? Yetkili serviste?

Boş hoparlör yuvası var ancak hazır kablo bağlantısı falan görmedim...

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 27 Ekm 2007, 20:20

bu tip sorular daha önceki tarihlerde var.arkaya hoparlör takmamışlar benim araba fabiaların en donanımlı modeli olmasına rağmen yok.adamlarda müzik keyfi yok işte Smile..kabloda çekili değil..
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Koray » 27 Ekm 2007, 21:08

kardeş benim bir ara yazdığımın aynısını sen de dile getirmişsin. ne yazık ki arkada kablo tesisatı yok 10 cm çapında bir hoparlör yeri yani anca haberleri dinlersin.  bir olasılıkta pandizotu kestirip istediğin çapta hoparlör taktırmak. ama arabanın orjinalliğini bozmak istermisin bilmem.  ve bu arada arkaya kablo çekmekte bayağı zahmetli  yani çok iyi bilen bir kişi yapmalı.
Koray
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 27 Ekm 2007, 22:18

[quote="acer1610"] bu tip sorular daha önceki tarihlerde var.arkaya hoparlör takmamışlar benim araba fabiaların en donanımlı modeli olmasına rağmen yok.adamlarda müzik keyfi yok işte Smile..kabloda çekili değil..
[/QUOTE]

skodaların garipliklerinden birisi daha. mesela bizim choıce lere 8 hoparlör koyuyor. hadi o özel seri olduğu için diyelim ama fabiaların en fulü olan eleganslarda arkalarda ne hoparlör var, nede tesisatı.
üretim aşamasında bu olay fabrikaya 50 ytl civarında bir maliyet getirir ama şimdi yapmaya kalksanız parası bir yana bir dünya eziyet çıkıyor çünkü her yer sökülecek.
imalat aşamasında üst versiyonlara koymaları lazım.
çünkü (pionneer deh-6550 mp3 çalar taktım) amfiye falan gerek kalmadan gerçekten çok mükemmel ses çıkıyor.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabiamania » 27 Ekm 2007, 22:36

Skoda-fabia-arka hoparlör yok-kendin bağlatmalısın

Buraya bazı anahtar sözcükler yazdım ki vatandaş aynı şeyi sorup durmasın, bikez arayınca cevabı da almış olur Smile
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 Ekm 2007, 22:40

biz de gittik, en pahalı sedan fabiayı ver dedik kıro kıro, arkada hoparlör yok, sis farı yok, esp yok... 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 02:36

Yorumlarınız için teşekkürler...
Bu arada; Skoda'nın üretimde arkaya hoparlör takması çok düşük maliyetli... yani bunlar satış taktiği...
5 kuruşluk malzemeden çalıyor ki, insanlar bi üst donanımını seçip maliyetin 100,000 katını ödesin..... Ancak diğer markalarda en azından 4 hoparlör var.. Buna içerledim....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 02:39

Hee bide unutmadan; Classic donanımda (makyajlı kasa) kapı üstü tutamağı sadece ön yolcuda var... Diğerlerine sadece askılık koymuşlar.. İNANASI GELMİYOR İNSANIN.... Hadi hoparlör falan satış taktiği ama bu da mı????Thumbs%20Down

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Ekm 2007, 02:40

ben yeni taktırdım 10 cm arkadakide sesi rahat dinliyo yanlız 2 çıkış var dörtlü olması gerekiyor benimki 2 çıkıştı onlara bağlattım bilginiz olsun adamlar onuda düşünmüş sonradan takmayalım diye 2 çıkışlı teyp koymuşlar Angry yuhh...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 02:43

[quote="minik"]ben yeni taktırdım 10 cm arkadakide sesi rahat dinliyo yanlız 2 çıkış var dörtlü olması gerekiyor benimki 2 çıkıştı onlara bağlattım bilginiz olsun adamlar onuda düşünmüş sonradan takmayalım diye 2 çıkışlı teyp koymuşlar Angry yuhh...![/QUOTE]

Yani iki tane taktırdınız... Hoparlörlerin kablosunuda mı döşettiniz?

Nerede yaptırdınız ve fiyatı hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.... 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Ekm 2007, 02:56

önce tesisat çekildi hoparlörü iyisinden aldım 70 ytl ama ses fark etti ucuz vardı 10/30 ytl arası ama berbat sesi vardı o yüzden iyisinden taktırdım işçilik için para vermedim aksesuarcıda taktırdım kolonlarıda ondan aldım kaliteli biryer güzel iş yaptılar Smile
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti loveskoda » 28 Ekm 2007, 03:03

Çok teşekkürler... Güle güle kullanın...Smile
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 28 Ekm 2007, 03:05

[quote="skoda-auto"]Çok teşekkürler... Güle güle kullanın...Smile[/QUOTE]

teşekkürederim sonucu bildirin...Smile...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 29 Ekm 2007, 14:13

[quote="minik"]ben yeni taktırdım 10 cm arkadakide sesi rahat dinliyo yanlız 2 çıkış var dörtlü olması gerekiyor benimki 2 çıkıştı onlara bağlattım bilginiz olsun adamlar onuda düşünmüş sonradan takmayalım diye 2 çıkışlı teyp koymuşlar Angry yuhh...![/QUOTE]

ben kendim yaptım, 2006 classic'e. teypte dört çıkış vardı hatta pin kablolarını keserek değil orjinal soketin içine monte ettim. ama eski modellerin bazılarında olmadığını duymuştum. tesisatı falan çekmek öle abartılacak bişi değil, biraz anlayan birisi çok rahat yapar, fakat tavsiyem arkalara takacağınız 10 luk hoparlör kesinlikle kaliteli olsun. ilk aldıklarım kamosonic marka idi, tabi memnun olmadım sonra sony alıp taktım 56 ytl. oldukça hoş oldu, ancak ses olarak beklentilerinizi iyi hesaplamanız gerekiyor yoksa hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. çünkü 10 cmlik hoparlör ancak ses surroundunu (yayılım-akustik) artırıyor. eleştiri olarak bas yok, ses gelmiyor deniyor, eğer sizde bunu söyleyeceklerdenseniz o zaman pandizotu deldirip en az 13 cm lik bi hoparlör taktırmanız gerekecektir. tabi bu artı yükü teybiniz ne kadar kaldırır ve bu hoparlörleri ne kadar  besler? heleki iki çıkışlı ise, orası da ayrı bir soru... 
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti cracks » 29 Kas 2007, 13:32

alpıne CDA-9848R tıpı bır adet teyp aldım...Taktırdım ve arkadan hıc ses gelmıodu...Muzık sewen bı ınsana kulagını doldurmadıgı ıcın rahatsızlık werıyor... 

Bende arka kolon bosluklarına 10CM JVC marka kolon taktırdım..Kolon kablolarını ve tesısatını bır muzık sıstemcısıne yaptırdım...

toplam malıyet : 80YTL kolonlar , 70 YTL tesısat  = 150 YTL

Toplam sure : 1 saat kadar

Arka kolonları Sadece akustık ı tamamlaması ıcın takdırdım...Onun dısında o hoparlorler baska ıse yaramıyor cunku...Ama onlar olmayıncada arkada hıc ses yok...

ve Ayrıca Skoda dan kotu bır satıs polıtıkası...
cracks
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 29 Kas 2007, 15:38

[quote="skoda-auto"]

Hee bide unutmadan; Classic donanımda (makyajlı kasa) kapı üstü tutamağı sadece ön yolcuda var... Diğerlerine sadece askılık koymuşlar.. İNANASI GELMİYOR İNSANIN.... Hadi hoparlör falan satış taktiği ama bu da mı????Thumbs%20Down

[/QUOTE]

SKODA GİBİ ASIRLIK BİR OTOMOBİL ÜRETİCİSİNİN BU KADAR BARİZ VE BİR O KADAR DA BASİT HATALAR YAPMASI ÇOK AMATÖRCE... NEDEN ESİRGİYORSUN 3-5 KURUŞLUK MALZEMEYİ KARDEŞİM? NE GÜZEL ARABALAR ÜRETİYORLAR, BÖYLE STANDART OLMASI GEREKEN MALZEMEDEN KAÇIYORLAR YA BİR ANLAM VEREMİYORUM BU DURUMA..   ESKİDEN DAHA ÇOK ÖNEM VERİYORLARMIŞ STANDARTLARA.. MESELA BİZİM 93 FAVORİT LX'TE BİLE 4 ADET KAPI ÜSTÜ TUTACAĞI VAR DA NEDEN FABİA GİBİ ÇOK ÇOK DAHA GELİŞMİŞ VE ÜSTÜN BİR MODELDE YOK?Angry
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti trifaze » 29 Kas 2007, 19:34

[quote="cracks"]alpıne CDA-9848R tıpı bır adet teyp aldım...Taktırdım ve arkadan hıc ses gelmıodu...Muzık sewen bı ınsana kulagını doldurmadıgı ıcın rahatsızlık werıyor... 

Bende arka kolon bosluklarına 10CM JVC marka kolon taktırdım..Kolon kablolarını ve tesısatını bır muzık sıstemcısıne yaptırdım...

toplam malıyet : 80YTL kolonlar , 70 YTL tesısat  = 150 YTL

Toplam sure : 1 saat kadar

Arka kolonları Sadece akustık ı tamamlaması ıcın takdırdım...Onun dısında o hoparlorler baska ıse yaramıyor cunku...Ama onlar olmayıncada arkada hıc ses yok...

ve Ayrıca Skoda dan kotu bır satıs polıtıkası...
[/QUOTE]

10 cm jvc 65 ytl 15 ytl montaj ve tesisat = 80 ytl

guzel oldu
trifaze
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 29 Kas 2007, 19:45

valla kardeş ben o işleri hep kendim yaptım. ayıptı sölemesi biraz elimden geliyo
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir