göğüsten gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

göğüsten gelen ses

İleti acer1610 » 04 Kas 2007, 14:06

malum havalar soğudu kaloriferleri açmaya başladık ;benim fabiada araba soğukken göğüsten ses gelmiyor fakat arabanın içi ısınmaya başladıkça bi tıkırtıdır ki sormayın .çok ilginç değilmi soğukken ses yok ama ısındımı acayip bi tıkırtı.

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 04 Kas 2007, 14:09

ses arkadaşlar resimdeki bölgeden geliyo hatta elimle hafif oynatınca aynı sesi duyuyorum.alt kalorifer düğmelerinin altından sallayınca aynı ses geliyo gıcırdama tarzı bir ses .Yalnız araba soğukken şiddetli sallamama rağmen ses yok Ermm

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 04 Kas 2007, 22:46

galıba fabıalarda kronık bır sorun bu.. bi ara bendende gelıyordu ön göğüüsten aşırı değildi ama. sonra ses kendı kendıne kesıldi.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti ünsal » 04 Kas 2007, 22:55

bendede soğukken geliyo ısınınca kesiliyor ...! ulan bu araba beni hasta ediyo ...Angry  her gün birşey öğreniyom hep kronik diyorlar w w grubu böyleymiş..Ermm 
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti derude » 05 Kas 2007, 00:05

[quote="minik"]bendede soğukken geliyo ısınınca kesiliyor ...! ulan bu araba beni hasta ediyo ...Angry  her gün birşey öğreniyom hep kronik diyorlar w w grubu böyleymiş..Ermm [/QUOTE]

bence haksızlık ediyosunuz, fabia emsallerine bi çok konuda fark atar. siz bir de diğer marka ve modellere binin, her tarafta ses olduğu için tıkırtıları duyamıyorsunuz bile. hatta arkadaşta 2004 aynı segment başka bi araç var fabia ya her binişinde "ya fabialar da hiç ses yok" demeyi görev edindiSmile

ses'e gelince; fotodan anladığım kadarıyla, teybin değişmesi sonucu acaba teybin yerine montesinden kaynaklı bi sorun olabilirmi diye düşündüm, eğer tıkırtılar bariz bi şekilde varsa bu plastik genleşmesi ile plastiğin birbirine sürtünmesinin bu kadar ses çıkartacığını tahmin etmiyorum. isterseniz  teybinizi kızaktan alıp bi deneyin , tabi uğraşmaya değer diyosanız. sevgiyle...
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 00:15

benim havalandırma bölümünden geliyor ses bastırınca kesilliyor söktüm bant sardım biraz azaldı iyice s*k*ştırmak gerekiyor servise göstericem gidince ....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 05 Kas 2007, 00:20

havalandırma derken ızgaralar mı? nasıl söktün ki ızgaraları?
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 05 Kas 2007, 00:40

baya zor oldu ama sağsağlim söktüm içerisinde tırnaklar var metal gevşemiş ve dolayısıyla tam s*kmadığı için motor sarsıntısından hafif gıcırdıyor serviste metalleri tamamlayıp takıcam olur herhalde foto çekip eklicem diğer arkdaşların görmesi için..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti derude » 05 Kas 2007, 01:26

walla suferrr olurWink
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hans35 » 05 Kas 2007, 02:39

ses sonradan eklettirdiğin teyp ten gfeliyor.Ne sesiymiş ya yok faBİA DA böyle bir ses ne sonradan ekletildi onda aramak lazım suçu.Bak araştır muhakkak mp3 çalardandır.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 05 Kas 2007, 10:57

Ya arkadaslar bende fabia II var, baska bir forumda da yazmistim arabanin gogsunun her yerinden ses gelio izgaralardan tutunda kalorifer ayar dugmelerine kadar...kafayi yicem servise goturdum abi bu hepsinde var die gecistirdiler ne yapcam bilmiyorum...bu gidisle fabrikaya sikayet etcem bunlari...Cry
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti vozel » 05 Kas 2007, 11:24

bende de aynı ses geliyordu özellikle bozuk yollarda cok artıyordu.
son zamanlarında sıcak soguk farketmiyordu. servise gittim ön havalandırma ızgaraları arkasında bir plastik dil varmıs. zamanla ondan olur dediler. söktüler ve o parçayı biraz traşladılar sağa sola sürtmesin diye. sorun çözüldü. bilen için 5 dakikalık iş. seçkin otomotive götürün bence
vozel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 05 Kas 2007, 11:25

"Bu modeller hep böyle" servislerin kaytarmak için uydurduğu bir laftır, dikkate almayın. Onda mutlaka bir sorun vardır, eğer üretim hatası değilse muhtemelen çok basit bir şeydir. Bir sürü marka ve model araba kullandım, mini segmentte olmasına rağmen, Fabia kullandığım arabalar içinde en tok olanı. Hiç bir yerinden ses falan gelmiyor.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 05 Kas 2007, 20:29

[quote="hans35"]ses sonradan eklettirdiğin teyp ten gfeliyor.Ne sesiymiş ya yok faBİA DA böyle bir ses ne sonradan ekletildi onda aramak lazım suçu.Bak araştır muhakkak mp3 çalardandır. [/QUOTE]

LOL  güldürme beni ....sesin teyple alakası yok.......LOL göğüsü T şeklinde düşün birleşme noktasında oluşuyor ses sıcaktan kaynaklanan bir bollaşma oluyor tahminim...
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti acer1610 » 05 Kas 2007, 20:31

ve işin ilginç yanı düz yolda bile ses gelmeye devam ediyor.BU TIKIRTI BOZUK YOLLARDA GELEN SESLE ALAKSI YOK..
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 06 Kas 2007, 12:03

[quote="acer1610"]ve işin ilginç yanı düz yolda bile ses gelmeye devam ediyor.BU TIKIRTI BOZUK YOLLARDA GELEN SESLE ALAKSI YOK..[/QUOTE]

Bu ses nasil bir sestir ya? Benim aracta gelenler soyle tarif edeyim. Hizi kesmek icin asfalt uzerine cizilen cizgilerin herbirinin ustunden gecerken (ne kadar yavas gecersem gecim farketmiyo) çat çat çat gogusten ses gelioAngry

Onun dışında kalkışta yada motor biraz devrinden dussun gogusun her tarafından tıkırtıAngry

Normalde yolda giderken gogus cani istediginde tıkırtı yapıoAngry

Haftasonu bir daha servise gidecembu sefer AND i denicem bakalim ne diyecekler. Oda olmadi fabrikaya mail atcam... 
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 06 Kas 2007, 21:22

sanırım biçok kullanıcı aksesuar-iç döşeme-plastiklerden gelen ufak tefek seslerden biraz rahatsız, bence mekanik olmadıkça motor şanzıman alt takım vs... aksesuar seslerine belli bir orana kadar hoşgörülü olmanız. çünkü yapı olarak kullandığınız alet dış etkenlere bağlı olarak o kadar komplike hale geliyorki maalesef bazı seslerin çok da fazla önüne geçilemiyo kanımca.  sıcak-soğuk farkı, aşırı toz, çok kuru yada aşırı nemli hava kişişel-dış etkenler ve daha bi sürü neden bu komplikenin ortaya çıkmasına neden olabiliyo, hatta bazen arabayı yıkadığınız suyun kireci bile kuruduğunda oynar parçaların aralarında gıcırtıya yol açabiliyorApprove .... teybin sesini biraz açtığınızda bütün seslerin gittiğini biliyosunuzSmile... sevgiyle...

derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti hans35 » 08 Kas 2007, 21:50

Konuya cevap vermiştim ama mesaj silinmiş.Because it's not my problem.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir