fabia koltuk kılıfı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia koltuk kılıfı

İleti IYIGIT » 07 Kas 2007, 13:22

2001 model fabia elegance 101 bg lık aracımın koltuk döşeme rengi krem olduğundan kirlendi .oto kuaförlere her yıl temizletmek.pahalı bu yüzden koltuk kılıfı almak isterim.aracın rengi mavi acab içine siyah renkli kaliteli koltuk kılıfı nereden alabilirim?ayrıca renk le ilgili görüşü olan veya böyle problemi olup çözen arkadaşımız var mı?

IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Kas 2007, 13:29

Benımkının de ıcı krem rengi aracı aldıgımda koltuklar bayagı kırlıydı. döşemeciye götürdüm aynı renk, deseni biraz farklı koltuk kılıfı diktirdim yine aynı kumastan ön koltuklara minder yaptırdım 150ytl verdim. gayetde guzel oldu kılıf oldugunu anlamıyor bıle arabaya binenler.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti suppiluliuma » 07 Kas 2007, 13:32

Siyah her döşemeye uyar. ancak o da çok toz ve kir gösterir. Bence koyu gri tonları daha kullanışlı olur. Carrefour, Praktiker, Koçtaş gibi mağazaları bir dolaş. Ayrıca on line almak istersen

http://www.hepsiburada.com/department.a ... yID=253687

Ben bir çok alışverişimi buradan yapıyorum.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 07 Kas 2007, 14:14

koltuk kılıfı skoda fabiaya göre olan var mıdır?üzerinde emanet gibi durmasın.aynı renk olması bana da mantıklı geldi.çünkü kapı içleri ve yerdekipaspaslar dakrem rengi.açıkcası 150 ytl döşeme için bana çok gibi geldi.ama koltuğu temizlemede çok az koltuk şampuanı kullanmama rağmen kumaşı zedelediğini gördüm.buyüzden temizlemek istemiyorum.Renk olarak havai mavi olabilir mi?kirlenince yıkarız.

IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Kas 2007, 14:17

sök tak kılıf deıl demek ıstedıgım. adam koltukların ölçüsüne göre sana sıfırdan kılıf dıkıyor. hazır satılanlar gibi deıL. senın ıstedıgın renk ve desende.ayrıca arabadakı koltukları söküp eskı kılfıın uzerıne (ister eskılerı cıkarttırırsın)yeni kılıfları monte edıyor. orjinal koltuk gibi oluyor.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti irfant » 07 Kas 2007, 14:28

2002 model (şimdiki modelden bir önceki kasa) Audi A3 ile aynı koltuklara sahip Fabia, belki Audi kılıfı olarak bulman daha kolay olur.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti suppiluliuma » 07 Kas 2007, 15:39

Paketlerin üzerinde kullanılabilecek araba modelleri yazıyor olması lazım. Fabia yazmasa bile yakın bir modelden referans alabilirsin. Örn. Polo, Corsa, Clio vs. Merak etme segmenti tuttuktan sonra uyar.
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 07 Kas 2007, 18:36

taksök kılıflar 30-80 ytl arasında değişiyor ancak koltuklara cuk oturanı bulmak zor ve kalitelilerin yanları, ucuz olanlarında hem yanları hem arkaları esnek olsun diye jarse tabir edilen ince sentetik kumaştan yapıldığı için hem çabuk yırtılıyor hemde güneşte çabuk soluyor.
benim arabada aksesuarcılarda uşak dokuması tabir edilen metro, carrefour türü yerde penye dokuma kilim diye satılan penye tişört parçalarından dokunun koltukların üzerine takılan ve her rengi olan dokumalar var. onları enli lastikle koltuklara bağlıyorsun görünüşü ve kullanışı çok güzel ancak koltukların ön ve üstlerini kapladığı için ön koltukların yanları ve arkaları açıkta kalıyor. kirlendimi sök makinede yıka tekrar tak. ben 10 yıldır bunlardan kullanıyorum çok memnunum, fiatıda takımı 30 ytl civarında ve 7-8 yıl dayanıyor. düşünen olursa aksesuarcı ve oto döşemecilerinden bakabilir.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti AV-2006 » 07 Kas 2007, 19:41

Kirlenmiş döşemeler için kılıf tabi çözüm ama ben kendi açımdan bakınca yeni araca hiç bir zaman kılıf takmayı düşünmedim.Tepe tepe kullanmak lazım.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti slamy » 07 Kas 2007, 21:49

İstanbulda nerede takılır bilmem ama KOZY markasını tavsiye ederim eski aracıma taktırmıştım. Hem modelleri çok şık hemde dikişi olsun kumaşı olsun oldukca kaliteli...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir