toz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

toz

İleti hakanerdogan » 28 Ağu 2006, 03:52

slm arkadaşlar;

2006 fabia 1.4 TDI PD 80 hp sedan ambiante araç sahibiyim. geçenlerde memlekete gittim yolları toprak olduğundan araba geçince toz kalkıyor fakat ben bagaj kapağını açtığımda içeri ciddi miktarda toz aldığını gördüm. iyiye delalet mi bu sayın admin?

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 28 Ağu 2006, 12:18

Fitile kadar toz girmesi normal, yani arka farın içte kalan yan kısımları dahil. Ama fitili de aşıp bagaj bölmesine giriyorsa fitilleri kontrol edin, yırtık var mı ya da bagaj kapağı düzgün kapanıyor mu (dışarıdan da gözle farkedilir bir kayma ya da aralık var mı)?

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti yonetici » 28 Ağu 2006, 18:22

irfant ninde dediği gibi fitilden içeri toz girmemesi gerekir. Fabinanın bagajlarının tam kapanması için yukarıdan bırakmanız kendi ağırlığı ile çarpması gerekiyor. Elle bastırarak kapatma oldukça zor yolculuğunuz esnasında kapağı tam olarak kappattığınıza eminseniz fitillere bir baktırmak lazım.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti hakanerdogan » 29 Ağu 2006, 14:05

yok arkadaşlar fitillere kadar olsa can kurban. bagajın resmen içine giriyor. zaten kapak kapandığındada biraz aralık varmış gibi oluyor dikkatimi çekmedi değil. ben en iyisi fitilleri bi kontrol edeyim teşekkür ederim.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 29 Ağu 2006, 16:32

Özellikle bagaja ağır eşya yüklerken alttaki fitili yırtan ya da yerinden çıkarana çok rastladım. Bir şekilde kaza sonrası kapakta kayma falan olabilir, gerçi arabanız yeni. Sorunu çözemezseniz serviste bir kontrol ettirin.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir