fabia merkezi kilit sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia merkezi kilit sorunu

İleti lilah » 08 Kas 2007, 01:48

selam.benim 2002 model skoda fabia comfort 1.4 mpi arabam var. alalı 3 hafta oldu. üç gündür anhtarla uzaktan merkezi kilidi kullanamıyorm. bir hafta öncede oldu yedek anahtarla açtım kapadım falan kendi kendine düzeldi. şimdi olmuyor. anahtarların pillerindede sorun yok. bilen varsa yardım lütfen...

lilah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Reiskaan » 08 Kas 2007, 07:03

selam benimde 2001  1.4 mpı var aynı sorunu bende yaşıyorum vede benim yedek anahtarımda yok biln varsa benide bilgilendirirse memnun olurum  
Reiskaan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 08 Kas 2007, 11:02

bahsettiğiniz sorun adaptasyon sorununa benziyor. pillerin zayıflığından olabilir . bir de eğer cebinizde felan farkında olmadan düğmelerine basılı kalıyorsa da olabilir. arabadan uzakta basılı kalıp sinyalleri araba okuyamadığı zaman da adaptasyon sorunu olabiliyormuş. bu durumda sadece anahtarı bir kez manuel olarak kullamanız sorunu düzeltiyor. araba anmahtarla uyumunu yakalıyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti suppiluliuma » 08 Kas 2007, 13:02

Çevrede baz istasyon var mı?
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 08 Kas 2007, 13:39

[quote="suppiluliuma"]Çevrede baz istasyon var mı?[/QUOTE]

benim evin yakınında ptt nin devasa radyolinğ istasyonu var, ondan dolayı çalışmasa benim arabanınki çalıimaması lazım.

ayrıca artık neredeyse her caddede bir baz istasyonu var eğer bundan etkileniyorsa bu sıkıntının herkeste görülmesi lazım.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti suppiluliuma » 08 Kas 2007, 14:24

[quote="fabialife"][quote="suppiluliuma"]Çevrede baz istasyon var mı?[/QUOTE]

benim evin yakınında ptt nin devasa radyolinğ istasyonu var, ondan dolayı çalışmamasa benim arabanınki çalıimaması lazım.

ayrıca artık neredeyse her caddede bir baz istasyonu var eğer bundan etkileniyorsa bu sıkıntının herkeste görülmesi lazım.
[/QUOTE]

Tüm kumandalar aynı şekilde etkilenmiyor. Bundan önceki iki arabam etkileniyordu (Peugeot 106, Rover 4.20i ve şirketin Hyundai Accent'i) Hele Rover'da neler çekerdim. Bir saat uğraştıktan sonra ittirip kaktırıp mekandan uzaklaşmaya uğraştıktan sonra çalıştırdığım çok olmuştur. Şanslıyım araba hırsızı diye tutuklanmadım. LOL Düşünebiliyor musunuz arabasını çalıştırmaya uğraşan bir kamil polisler tarafından götürülüyor LOL Gecenin bir saatinde restorandan çıkıp arabasına binip gidecekken arabasını çalıştıramayıp eşe dosta telefon eden, milleti seferber eden...abartısız saatlerce uğraştığım olmuştu. Şimdi gülüyorum LOL ama o anki psikolojimi anlatmama gerek yok sanırım.

Diğer taraftan öbür arabalarımda böyle bir sorun asla yaşamadım (Toledo 1.8 20V, Ibiza Sport ve son olarak Fabia)

Belki bir olasılıktır diye söyledim. Bence de zayıf bir ihtimal, çünkü kumandayla açılmadığı zaman kapıyı kilitten anahtarla açıyordum ama bu sefer alarm ötmeye başlıyordu LOL. Aman ya Rabb'im ne kabustu. Bu sefer alarmı susturmaya uğraşıyordum ama kumanda işe yaramıyordu. Bu durumda immobilizer devreden çıkmadığı için arabayı gene çalıştıramıyordum ve çıkıp kapıyı kilitten tekrar kilitlemek zorunda kalıyordum. Kumandanın frekansı, bilmem kaçyüzbin mi, milyon mu frekans arasından bir boşluk bulursa sadece bir an kumanda çalışıyordu. Ya o anı yakalamak için oturup saatlerce kumandadan açma-kapama denemesi yapacaksın, ya da bir şekilde arabayı bağırta bağırta oradan uzaklaştıracaksın.

Bilmediğim bir yere gittiğimde, park ettikten sonra önce dikkatle çevredeki damları inceliyordum, baz istasyon olmadığından emin olduktan sonra motoru stop ediyordum. Örneğin benim hanımı işten almaya gittiğimde, hanım gelene kadar araba çalışır bir vaziyette arabanın içinde bekliyordum. Çünkü karşı binada baz istasyon var. İşin kötüsü hanım bankada çalışıyor, ne zaman çıkacağı belli olmuyor, ve banka önünde çalışır durumda arabanın içinde bekleyen bir kamil LOL Soyguncu mudur, nedir. LOL Neyse ki başıma bu yüzden adli bir durum gelmedi, çok şükür.

Bu vesileyle bu komik durumu sizlerle paylaşayım dedim. Smile
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir