1.2 HTP performansları

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.2 HTP performansları

İleti destiny » 13 Arl 2007, 00:36

şehir içi km de 225 ykr ortalama

destiny
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 61ogretmen61 » 13 Arl 2007, 01:46

arkadaşlar kimse kimseyi kandırmasın. şehir içinde şu kadar yakıyorum bu kadar yakıyorum demek çok da objektif değildir. kimisi şehir içinde 20 km gidiyor kimisi 3 km. kimisi buz gibi havada sürüyor kimisi sıcak veya ılık havada. kimisinin bakımları tam yapılmıştır kimisinin bakım zamanı gelmiştir. onun için şu yakıyor bu yakıyor demek çok da doğru değil. şu havalarda benim aracım şehir içinde 250 ykr nin altında yakıyor diyenler varsa süper derim.
61ogretmen61
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 13 Arl 2007, 02:08

bende yeni aldım 1.2 ama bnmki htp falan değil classic belki motor daha 0 olduğu için performanslı bilmiyorum ama gayet güzel gidiyo 3000 devrin üsütündeki her vitese anında tepki veriyo kalkışlarda performanslı arabalr hariç nerdeyse bütün arabaları geçebiliyorum tabi gazı köklemek şartıyla ama daha rodaj döneminden çıkmadığı için çok asılamıyorum 1 2 kere 4000 devir gördü o kadar ama şu rodaj dönemi bi bitsinde o zaman esas performansını görücem daha 550 km yol yaptı araba haftada 1 yada 2 kere kullanılıyo bi an önce rodaj döneminden çıksada bende rahatlasam oda LOL
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 13 Arl 2007, 02:28

[quote="silverlinemania"]bende yeni aldım 1.2 ama bnmki htp falan değil classic belki motor daha 0 olduğu için performanslı bilmiyorum ama gayet güzel gidiyo 3000 devrin üsütündeki her vitese anında tepki veriyo kalkışlarda performanslı arabalr hariç nerdeyse bütün arabaları geçebiliyorum tabi gazı köklemek şartıyla ama daha rodaj döneminden çıkmadığı için çok asılamıyorum 1 2 kere 4000 devir gördü o kadar ama şu rodaj dönemi bi bitsinde o zaman esas performansını görücem daha 550 km yol yaptı araba haftada 1 yada 2 kere kullanılıyo bi an önce rodaj döneminden çıksada bende rahatlasam oda LOL [/QUOTE]

Hocam favoritten sonra annem fabiayı kullanıncaLOLLOLLOLLOL

motor sesi favoritten çok daha az, ilk sürdüğü zamanlar motor bağırmadığı için vites değiştirmeyi unutup devirkesiciye kadar basıyorduLOLLOLLOLLOL 
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 13 Arl 2007, 02:41

[quote="loveskoda"][quote="silverlinemania"]bende yeni aldım 1.2 ama bnmki htp falan değil classic belki motor daha 0 olduğu için performanslı bilmiyorum ama gayet güzel gidiyo 3000 devrin üsütündeki her vitese anında tepki veriyo kalkışlarda performanslı arabalr hariç nerdeyse bütün arabaları geçebiliyorum tabi gazı köklemek şartıyla ama daha rodaj döneminden çıkmadığı için çok asılamıyorum 1 2 kere 4000 devir gördü o kadar ama şu rodaj dönemi bi bitsinde o zaman esas performansını görücem daha 550 km yol yaptı araba haftada 1 yada 2 kere kullanılıyo bi an önce rodaj döneminden çıksada bende rahatlasam oda LOL [/QUOTE]

Hocam favoritten sonra annem fabiayı kullanıncaLOLLOLLOLLOL

motor sesi favoritten çok daha az, ilk sürdüğü zamanlar motor bağırmadığı için vites değiştirmeyi unutup devirkesiciye kadar basıyorduLOLLOLLOLLOL 
[/QUOTE]

yok allahtan bizde kullanmıyolar daha doğrusu kullanmak istiyolar bir kere kullandırttım bir vites değiştirdi ablam off diyorum schumaher bile değişteremez öyle vites kırmızı ışıkta kalktı bastı gaza 4000 devre çıkarttı sonra birden çekti ayağını debriyajdan tabi doğal olarak patinaj çekit baya bi hemde o an dedim allahım sana geliyorum koltuğa yapıştım resmen yandaki adam bile şaşırdı neyse uzatmıyım sonra sıra vites değiştirmeye geldi ayağını bir anda gazdan çekti bir anda debriyaja bastı kemerim takılı olmasa ön camda resmim çıkıcaktı vitesi değiştirdi tekrar aniden ayağını debriyajdan çekip gaza bi yüklendi araba o anda kendini kaybetti herhalde dedi içinden bnm sahip gaza geldi gazı köklicek bi anda şahlandı öyle bi geçtiki devirleri devir saatine bakıyorum hızla 5000 devre doğru gidiyo dedim çek sağa bi daha araba falan yok sana öyle bi bağırdı ki araba ben hiç bi fabiada öyle ses duymadım resmen aslan kükremesi gibi ses çıktı arabadan allahtan parçalarına ayırmadan elinden aldım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bahane » 14 Arl 2007, 02:16

1,2 64 hp yi yakıtı göz önünde bulundurarak almıştım ama hinci keşke 100 hp den aşağı almasaydım diyorum. hız tutkunluğum yoktur ama sollamaya falan çıktığında gaza basınca insan arabanın şahlandığınu hissetmek istiyor bea. birde ben bu arabanın yakıt değerlerini bir türlü çözemedim boru gibi yakıyor maaşallahhhh ş.içi pek km yapmıyorum hergün git gel 26 km yol yapıyor araba ortalama 0,195 den aşağıya düşmedi yaa yakıttanmıdır nedir bilmiyorum yakıtı OPET ten alıyorum artık kıllanmaya başladım OPET'in yakıtından.... işte böleeeee
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti silverlinemania » 14 Arl 2007, 02:21

[quote="bahane"]1,2 64 hp yi yakıtı göz önünde bulundurarak almıştım ama hinci keşke 100 hp den aşağı almasaydım diyorum. hız tutkunluğum yoktur ama sollamaya falan çıktığında gaza basınca insan arabanın şahlandığınu hissetmek istiyor bea. birde ben bu arabanın yakıt değerlerini bir türlü çözemedim boru gibi yakıyor maaşallahhhh ş.içi pek km yapmıyorum hergün git gel 26 km yol yapıyor araba ortalama 0,195 den aşağıya düşmedi yaa yakıttanmıdır nedir bilmiyorum yakıtı OPET ten alıyorum artık kıllanmaya başladım OPET'in yakıtından.... işte böleeeee [/QUOTE]

hocam eğer araban 0 km se yakması çok normal bnmki km başına 300 325 falan yakıyo hele biraz alışsın o zaman düşer yakıtın merak etme Wink
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 14 Arl 2007, 02:25

[quote="bahane"]1,2 64 hp yi yakıtı göz önünde bulundurarak almıştım ama hinci keşke 100 hp den aşağı almasaydım diyorum. hız tutkunluğum yoktur ama sollamaya falan çıktığında gaza basınca insan arabanın şahlandığınu hissetmek istiyor bea. birde ben bu arabanın yakıt değerlerini bir türlü çözemedim boru gibi yakıyor maaşallahhhh ş.içi pek km yapmıyorum hergün git gel 26 km yol yapıyor araba ortalama 0,195 den aşağıya düşmedi yaa yakıttanmıdır nedir bilmiyorum yakıtı OPET ten alıyorum artık kıllanmaya başladım OPET'in yakıtından.... işte böleeeee [/QUOTE]

benim octi yazın 220-230 yakıyordu, şehir içi.  kışın ayazında 300 e doğru çıkmaya başladı. kışın az kullanıyorum bende. ben de opetten alıyorum ama kıllanacak bir şey yok bence. opet en güvenilir firmalardan biridir.
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bahane » 14 Arl 2007, 12:57

ben arabayı 2 nisanda aldım toplam km de 11.500 civarı. ne bilim yaa bi anlam veremiyorum. allahtan arabayı yalnız ben kullanıyorum tek başıma gidiyorum genelde gideceğim yere 3-4 kişi bindimi arabanın gidişi değişiyor bayağı bi ağırlaşıyor o zaman birde ruhsatta 1.160 kg yazıyor arabanın ağırlığı doğrumudur ki bu motora bu yük çok kanımca......
bahane
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Sami
Nereden: Zonguldak
Arabanız: 2007 Skoda Fabia 1,2 Classic Plus Sedan-Benz+Lpg

İleti irfant » 14 Arl 2007, 13:05

[quote="bahane"]ben arabayı 2 nisanda aldım toplam km de 11.500 civarı. ne bilim yaa bi anlam veremiyorum. allahtan arabayı yalnız ben kullanıyorum tek başıma gidiyorum genelde gideceğim yere 3-4 kişi bindimi arabanın gidişi değişiyor bayağı bi ağırlaşıyor o zaman birde ruhsatta 1.160 kg yazıyor arabanın ağırlığı doğrumudur ki bu motora bu yük çok kanımca......[/QUOTE]

Yüksüz ağırlık 1060 kilodur (1.2 HB kasa)
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti BaTeRRiiSStt » 14 Arl 2007, 13:53

[quote="ali"] [quote="bahane"]1,2 64 hp yi yakıtı göz önünde bulundurarak almıştım ama hinci keşke 100 hp den aşağı almasaydım diyorum. hız tutkunluğum yoktur ama sollamaya falan çıktığında gaza basınca insan arabanın şahlandığınu hissetmek istiyor bea. birde ben bu arabanın yakıt değerlerini bir türlü çözemedim boru gibi yakıyor maaşallahhhh ş.içi pek km yapmıyorum hergün git gel 26 km yol yapıyor araba ortalama 0,195 den aşağıya düşmedi yaa yakıttanmıdır nedir bilmiyorum yakıtı OPET ten alıyorum artık kıllanmaya başladım OPET'in yakıtından.... işte böleeeee [/QUOTE]

benim octi yazın 220-230 yakıyordu, şehir içi.  kışın ayazında 300 e doğru çıkmaya başladı. kışın az kullanıyorum bende. ben de opetten alıyorum ama
kıllanacak bir şey yok bence. opet en güvenilir firmalardan biridir.
[/QUOTE]

yazın benzın ne kadardı tam bılemıyorum ama oktavia lar 1,6deılmı? nasıl sehır ıcı 220ykrs yakar?? Kocaman araba motoruda buyuk 300ykrs un altına dusmez hele bu son zamlardan sonra dahada yukselmıstır.. bence verılerınızde yanlıslık var.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti hetepe » 24 Arl 2007, 17:42

arkadaşlar ayıptır söylemesi 2005 te 0 km aldım aracımı .Su anda 30000 km de ve daha km de 200 bini görmedim. Eski aracım 95 flash s di ve lpg liydi.Lpg li den daha iyi diyebilirim.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti meric_78 » 03 Oca 2008, 21:00

[quote="AV-2006"][quote="meric_78"]2008 model 1.2 var önümde gidebilen yok... kısa ve öz ruhsatı gösterince ancak inandırabiliyorum 1.2 olduğunu[/QUOTE]

Önümde gidebilen yok derken....??
[/QUOTE]

yani istediğin gibi gider, viraja gir, makas at, rampada tıkanmaz yani bunları yaşadım ben. en son bmw 1 ile bir hız denemesi yaptık arkadaş pes etti (2008 md. bmw 1 kasa 1.6) ayrıca belirteyim normal şartlarda otobanda 90 ı geçmem.
meric_78
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 04 Oca 2008, 10:02

[quote="meric_78"][quote="AV-2006"][quote="meric_78"]2008 model 1.2 var önümde gidebilen yok... kısa ve öz ruhsatı gösterince ancak inandırabiliyorum 1.2 olduğunu[/QUOTE]

[/QUOTE]

yani istediğin gibi gider, viraja gir, makas at, rampada tıkanmaz yani bunları yaşadım ben. en son bmw 1 ile bir hız denemesi yaptık arkadaş pes etti (2008 md. bmw 1 kasa 1.6) ayrıca belirteyim normal şartlarda otobanda 90 ı geçmem.
[/QUOTE]

BMW arızalıymış herhalde...  Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti bilal43 » 17 Nis 2008, 01:26

2006 1.2 HTP KULLANIYORUM.BEN GAYET MEMNUNUM. KİMSE RAKAMLARA TAKILMASIN.AT SAHİBİNE GÖRE KİŞNER :))
bilal43
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umt_d » 17 Nis 2008, 03:11

[quote="irfant"][quote="meric_78"][quote="AV-2006"][quote="meric_78"]2008 model 1.2 var önümde gidebilen yok... kısa ve öz ruhsatı gösterince ancak inandırabiliyorum 1.2 olduğunu[/QUOTE]

[/QUOTE]

[/QUOTE]

BMW arızalıymış herhalde...  Wink
[/QUOTE]

bence de ya da çinlerin yaptığı BMW'lerden ))
umt_d
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 17 Nis 2008, 03:14

BMW sürücüsü basmamıştır... Hadi geçsin yazık! içinde kalmasın diye düşündüyse...LOL
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 17 Nis 2008, 10:48

markalara takılmayalım, gerçekten sürücülük ciddi iş...iyi sürücüysen bmw reno falan farketmez.Arkadaşa katılıyorum.spor sürüş olsun sollama olsun harika bir performansı var 1.2 htp nin...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir