FABİA DİZELDE HANGİ YAKIT KULLANIYORSUNUZ...?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA DİZELDE HANGİ YAKIT KULLANIYORSUNUZ...?

İleti Fabia_Yalçın » 10 Kas 2007, 01:47

Meraba arkadaşlar, motorine gelen son zamlar ile Yalçın kardeşiniz ve biricik kara fabişi birbirlerine biraz küstüler. Bazen bakıyorum balkondan arabama doğru, melül melük bakıyor gözlerime, yok diyor eskisi gibi aramız iyi değil diyor.Hakkıda var hani.  NEYSE ARKADAŞLAR GELELİM SORUMA; Bizim 80 beygirlik dizel motorlarda euro dizel yakıt kullanmak mecburimi, yani normal dizel kullansak nolurki. Bilgilerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyoruz fabişimle.

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 10 Kas 2007, 11:08

Aldığımda bana "mutlaka euro diesel kullan" dediler. Demeselerdi de ben euro diesel kullanırdım. Çünkü yeni nesil diesel motorların sorunsuz ve uzun süre gitmesi için kaliteli yakıt kullanmak zorundayız. Türkiye'deki euro dizelin bile kalitesinden emin olamıyorken, normal dizel bence zarar verir.

suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pancarmotor » 10 Kas 2007, 12:25

kışın euro mazot yazın kara mazot tabiki her ikisinide tanıdığın ve güvendiğin benzinlikten almak en önemlisi
pancarmotor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 10 Kas 2007, 12:52

[quote="pancarmotor"]kışın euro mazot yazın kara mazot tabiki her ikisinide tanıdığın ve güvendiğin benzinlikten almak en önemlisi[/QUOTE]
için rahat olması için değil motoru euroya uygun olduğu için euro dizel kullanın derim. düz mazotla bir sorun yaşamamamız yaşamayacağımızı garanti etmez. en azından uzun vadede.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti loveskoda » 10 Kas 2007, 15:08

Düz mazot, kamyonlar, kamyonetler vs. için. Bu yakt kullanılırsa, motorda kurum aşırı birikir. Ayrıca turbo arızası yarattığını duymuştum. Motor zamanla ölür...

Euro-Diesel ise, birçok işlemden geçirilmiş ve içine motora faydalı katkılar konulmuş kaliteli yakıttır. Her zaman bu yakıt kullanılmalı.
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 10 Kas 2007, 15:48

Motorin (7000 ppm)kükürt oranına sahiptir.Bu yakıtın eski nesil tabir edilen diesel motorlarda kullanıldığını biliyoruz.Bu motora Renault'un dci olmayan diesel motorlarıda dahil.(Eski Kangoo-Renault 19 gibi).Bizim yeni nesil turbo beslemeli motorlarda ise Euro diesel diye tabir edilen,istasyondan istasyona değişik adlar içeren ancak sonuçta 50 ppm kükürt oranlı katkılı motorini kullanmak motor ömrü açısından çok daha faydalıdır.

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti pancarmotor » 10 Kas 2007, 15:50

bundan sonra euromazot......
pancarmotor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mkemal » 10 Kas 2007, 16:33

[quote="AV-2006"]Motorin (7000 ppm)kükürt oranına sahiptir.Bu yakıtın eski nesil tabir edilen diesel motorlarda kullanıldığını biliyoruz.Bu motora Renault'un dci olmayan diesel motorlarıda dahil.(Eski Kangoo-Renault 19 gibi).Bizim yeni nesil turbo beslemeli motorlarda ise Euro diesel diye tabir edilen,istasyondan istasyona değişik adlar içeren ancak sonuçta 50 ppm kükürt oranlı katkılı motorini kullanmak motor ömrü açısından çok daha faydalıdır.[/QUOTE]

Bizim motorlar yeni nesil mi??Benim bildigim cdti, crdi vs yeni nesil...Yanlis mi biliyorum ki acabaConfused
mkemal
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 10 Kas 2007, 16:51

[quote="mkemal"]

Bizim motorlar yeni nesil mi??Benim bildigim cdti, crdi vs yeni nesil...Yanlis mi biliyorum ki acabaConfused
[/QUOTE]
araçlarımız yeni nesil olmasaydı,türkiyede skodanın tdi lerde  7500 km de bir bakıma sokma gibi bir bahaneleri olmazdı herhalde.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti AV-2006 » 10 Kas 2007, 17:05

[quote="mkemal"][quote="AV-2006"]Motorin (7000 ppm)kükürt oranına sahiptir.Bu yakıtın eski nesil tabir edilen diesel motorlarda kullanıldığını biliyoruz.Bu motora Renault'un dci olmayan diesel motorlarıda dahil.(Eski Kangoo-Renault 19 gibi).Bizim yeni nesil turbo beslemeli motorlarda ise Euro diesel diye tabir edilen,istasyondan istasyona değişik adlar içeren ancak sonuçta 50 ppm kükürt oranlı katkılı motorini kullanmak motor ömrü açısından çok daha faydalıdır.[/QUOTE]

[/QUOTE]

Evet..Smile

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 10 Kas 2007, 18:09

bizim motorlar yeni nesildir. TDI audilerin 80 li yıllardaki arabalarında görülse bile şu an ki 1.42 litrelik fabialar, 1.9, 2.5 litrelik eski TDI audilere toz yutturur.

hem sadece TDI yazsa bile aslında TDI PD dir. 5 harfli, dört harflilerden bile uzun Big%20smile  eski teknoloji zannedilmesi gürültüsü olabilir, ama aslanın sessizi ne işe yarar, aslan dediğin gürler LOLLOLLOL

eurodiesel konusuna gelince, arkadaşlar dizel skodalarınıza düz mazot koymak gibi bir çılgınlık yapmayın. zira yakıt sistemleri, turboları falan aracınızın fiyatının iskeletini oluşturuyor. bişey olursa bi araba parası masraf ona çıkar. kaskoda ödemez, adam eurodiesel koy diyo, araç kapsam dışı kalır.

biz ford ranger a bile eurodiesel alıyoruz, öle yazıyor, kaldı ki rangerın motoru kaba bi motor.

skodanıza eurodiesel koyun!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti Fabia_Yalçın » 11 Kas 2007, 20:22

ARKADAŞLAR
İLGİNİZ İÇİN VE FİKİRLERİNİZLE AYDINLATTIĞINIZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Sevgiler Selamlar...
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 16 Kas 2007, 20:38

TDI kullanan arkadaşlar.Ben mazotu sürekli (yaklaşık iki senedir) opet istasyonundan aldım.Hiç şikayetim olmadı.Tabi bunda alınan istasyonun da etkili olduğunu biliyorum.Sürekli forumda olduğum için BP veya Shell istasyonlarının mazotlarının (Euro diesel)çok iyi olduğunu okuyunca denemeye karar verdim.Önce BP Ultimate aldım, ama araba çekişten düştü ve her zaman gelip gittiğim yolda daha fazla yaktı.Sonra Shell V Pover dizel i denedim,motor gürültüsü arttı.Belkide istasyonların etkisiydi ama bugün yine Opet ultra euro dieselle doldurdum.Aracın çekişini eşim bile farketti.Sizleri yanlış yönlendirmek istemem.Bazı arkadaşlar yanlış anlar diye hemen yazayım Opet le ortaklığım falan da yok.Ama bildiğiniz güvendiğiniz bir Opet varsa , Ultra Euro Dieseli'ni deneyin derim..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 16 Kas 2007, 23:13

bizde genelde opetten alırdık. ama shell v-power daha iyi kaçırıyo arabayı. bide şimdi gitsem başka istasyondan alsam değişir çekişi. önemli olan hep aynı yerden almak.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti AV-2006 » 16 Kas 2007, 23:16

[quote="hakanerdogan"]

bizde genelde opetten alırdık. ama shell v-power daha iyi kaçırıyo arabayı. bide şimdi gitsem başka istasyondan alsam değişir çekişi. önemli olan hep aynı yerden almak.

[/QUOTE]

Evet aynı yerden almak önemli bencede..

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 17 Kas 2007, 02:28

arkadaşlar euro mazot 2,72 mi oldu baradaki opette yanlış mı yazıyor?shellin tabelası ise 2,67 .
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Fabia » 20 Kas 2007, 14:45

Shell Euro dizel
Fabia
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 20 Kas 2007, 14:50

[quote="hakanerdogan"]

[/QUOTE]
ben de önceden opetçiydim şimdi shell alıyorum fakat aynı istasyondan alma olayının önemini tam kavrayamadım. benim yoluma göre yakıt aldığım, biri en çok aldığım olmak üzere 3 tane shell istasyonum var ve bugüne kadar şükürler olsun bir sorun yaşamadım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir