FABİA DİZELDE HANGİ YAKIT KULLANIYORSUNUZ...?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA DİZELDE HANGİ YAKIT KULLANIYORSUNUZ...?

İleti ercanbs » 22 Arl 2007, 02:46

Merhaba arkadaşlar eski bir konuyu hortlattım kusura bakmayın, fakat bu konuyla alakalı olduğunu umarak buraya yazdım.  2 ay önce 2006 Fabia Sedan 1.4 TDI Ambiente sahibi oldum ve yavaş yavaş farklı koşullarda değişik davranışlarına şahit olmaya başladım fakat olayın nedeninden emin olmak istiyorum. Bayram ziyareti amacıyla depomu BP euro diesel yakıtı ile fulleyip köye gittim. Hava sıcaklığı -3 derece  idi. Derken sabah çalıştırdığımda araç beyaz duman atarak (yağ kokan bir duman) çalıştı ve eksozun altında is ten bir halka oluştu bende durumu havanın ve motorun soğuk olmasına bağladım, motor ısındı beyaz duman olayı ve koku bitti, şehir merkezine vardığımda kısa süreli bir bekleme yaptım hava sıcaklığı burada -1 derece idi ve epey yol yapmış ve ısınmış olan aracım aynı is ten halkayı burada durakladığım yere de çizdi. Şimdi bu durum kirli mazottan mı yoksa  yağ yakması yada yada  farklı bir nedenden mi oluştu, aracın eksozun da epeyce is var. Az önce eve vardım İst. şartlarında duruma bakma şansım olmadı. Şimdiye kadar görmediğim bir durum bu. Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

ercanbs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 24 Arl 2007, 01:10

kardeş kusura bakılacak bir durum yok ama sizin bahsettiğiniz durum yakıttan kaynaklanıyor olabilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti acer1610 » 24 Arl 2007, 01:27

serviste bir dizel fabia gördüm 260 000 km deydi.sahibi cok memnun bakımlarını muntazam serviste yaptırıyormuş ve euro dizel aldığını söyledi..burdan  şimdi şu çıkabilir işte 140 bine gelmiş dizel alınır mı.gibi.ama bu adam sıfır almış ve bakımları muntazam yaptırmış.

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 24 Arl 2007, 01:34

[quote="acer1610"]serviste bir dizel fabia gördüm 260 000 km deydi.sahibi cok memnun bakımlarını muntazam serviste yaptırıyormuş ve euro dizel aldığını söyledi..burdan  şimdi şu çıkabilir işte 140 bine gelmiş dizel alınır mı.gibi.ama bu adam sıfır almış ve bakımları muntazam yaptırmış.

[/QUOTE]
rizede taksci var 2 yaşında tdi combisinin km si 240000. yalnız bakımlarını serviste yaptırıyor. yani en azından orijinal yağını kullanıyor. ticari araçlara servislerin bakımı bayağı indirimli olduğundan da dışarıya özele kaçma ihtiyacı görmüyor.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir