servis-bilgi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

servis-bilgi

İleti RİCGS » 23 Kas 2007, 12:59

Merhaba. Bu sabah başıma çok ilginç bir şey geldi. Aracı çalıştırdırdım, frene bastım tam el frenini indiricem birde baktım göstergede arka koltuk ikaz, arka sis farı ikaz, cam açma düğmelerinin ve diğer düğmelerin ışığı yanıyor. Freni bırakınca sönüyor. İşe gelene kadar bu devam etti. İlk düşündüğüm bir yerden şase alıyor dedim. Büronun ordada bakarım dedim. Tam işe varmak üzereyken her zaman yavaş ve dikkatli geçtiğim yol reflektörlerinin üzerinden hızlı geçtim. Hafif bir sarsıntı oldu ama arıza geçti. Şimdi herşey normal. Sizce bu neden olabilir. İlk arabam lada samaraydı. O araçtada dörtlüler hafifçe yanmıştı bi gün. Arıza arka stoplara giren soketin biraz kaymasıydı. Frene basınca stoptaki tüm lambalar hafifçe yanıyordu. Acaba fabia dada aynı şeymi oldu. Birde arka koltukların yatmasında devreye giren swiç mi arızalı acaba. Bir bakıcam, bu konuda bilgisi olanlar varsa şimdiden teşekkürler.

RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 23 Kas 2007, 13:06

Arka koltuğu yatırıp tekrar sıkıca yerine oturtmayı denedin mi? Sigorta kutusuna açıp tüm sigortaların üzerine bastırarak gevşek durumda olanlar var mı bak.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti RİCGS » 23 Kas 2007, 14:48

hepsini elden geçirdim bakalım birdaha yapacakmı.

RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti RİCGS » 25 Kas 2007, 23:51

sanırım bu arka stop soketlerindeydi. onları söküp hafif zımparaladım wd 40 sıkıp taktım simdilik sorum yok.
RİCGS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Kas 2007, 00:18

geçmiş olsun bizide aydınlatmış oldunuz..
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir