olmaz böyle bir hata (lütfen yardımm)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

olmaz böyle bir hata (lütfen yardımm)

İleti elekci » 23 Kas 2007, 16:02

arkadaşlar heralde ben skoda kullananların en şansızıyımdır. arabayı geçtiğimiz eylül ayında  aldım. 2. sahibiyim. 2001 model fabia comfort.ilk sahibi tam 2 kere muayene yaptırmış.ist.luyum kayseride okuyorum ve arabayı kayseriye getirdim. muayene zamanı geldi ve muayene istasyonuna gittim. sizce neden muayane yaptıramamışımdır?  motor numarası ile ruhsattaki motor numarası uyuşmuyor 1 rakam fazla. ne ruhsat hatalı ne motor? gariptir ki yüce otomativ arabayı türkiyeye getirdiğinde bilgilerini pc kaydına giren şahsın hatası. dosyasında dahi motor numarası ruhsattaki gibi yani yanlış gözüküyor. külli bir değişiklik gerekiyor. yüce oto nun dediği şeye bakın motor numarası doğruymuş kayıtlar yanlışmış.sanki ben yaptım yanlışı düzeltmesi gereken sizken ben uğraşacağım şimdi. böyle hata olmaz. birde rakam hatasıda değil fazlalıgı var hiçmi kafa basmıyormuş bu insanın fazladan rakam aşikar gözüküyor. arkadaşlar aranızda sigortacı varsa veya bilen biri varsa yardım etsin en kolay şekilde nasıl halledebilirim ben bu sorunu. kayseriden vekaletle halledilirmi yoksa illaki arabayı görmesimi gerekiyor trafiğin. burdaki trafiğe gittim en az 4-5 gün sürer oda halledilirmi bilinmez diyor. vekalet ver ruhsatı gönder dedi,dedim arabayı görmeden olurmu? onuda bilmem diyor. tam bir bilgisi olan insan yok ordada anlaşılacağı gibi.

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yasi » 23 Kas 2007, 21:52

Panikliycek bir durum yok.Seningibi birsürü vaka var. Plakası yanlış yazılanlar dahi var.Biraz paran gider,80 - 100 civarı.Kısaca,Muayene istasyonunu git   ek1  kağıdı al doldur sonra seninki gibi arabaların muayene edildiği bölümde muayene ettir. Normal sıraya girme ve işlem yaptırırken durumu söyle sonra trafik zaten kolay. Senin anlıyacağın işibilen çok başlaman yeterli ve enfazla 2 gün uğrasırsın.Sora sora bağdat misali.
yasi
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 23 Kas 2007, 22:39

kardeş demişinki 80-100 ytl gider bu ne parası oluyor. ruhsat değişim içinmi dedin muayene içinmi dedin.
birde ben muayeneye gittim fakat adam dogrudan ruhsatın üzerine motor no yanlış yazdı gönderdi madem böle bir çözümü var bu eleman nasıl bilmiyor. dikkat ettinmi bilmiyorum ama benim ruhsat yanlış değil ta bağlı oldugu trafik şubedeki dosyasındada böyle.

anladıgım kadarıyla ben bu ek-1 ile muayene ettireceğim sonra ki bir zamanda bağlı bulunduğu trafik şubeye gidip düzeltmesinimi yapacağım. biraz acemesi oldugumdan cok soru sordum kusura bakma. yardımların için teşekkürler
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 23 Kas 2007, 23:35

Geçen emniyete uğramıştım adamın biride o sırada seninle aynı şikayetten ordaydı. Arkadaşın söylediği gibi muayeneye gidip aracın gerçek Şasi ve motor nosunu tespit ettirmesi gibi bişey sölediler sonrada o belge ile emniyetten halledeceksin işini. Başıma hiç gelmedi ama umarım sorun çıkmaz ama çıkacağınıda sanmıyorum. 
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 23 Kas 2007, 23:37

Bide artık motor nosuna falan bakıyolarmı ben eskiden götürüyodum bir 4 lülere birde fren ışıklarına bakıp haraçlarını alıp yolluyolardı. Ya  şimdi düzen değişti yada sen  çorba seven bi amcaya denk geldin
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 24 Kas 2007, 01:10

haklısın. ist.da yaptırmadıgıma pişman oldum. kesinlikle bakmazlardı. ama kayseride adamların canı sıkılıyor zaten.  adam 1970 model kamyonetin üzerindeki maşşalh yazısını silceksin dedi birine:D

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 24 Kas 2007, 03:59

geçmiş olsun ...!
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 24 Kas 2007, 12:52

geçmiş olsun. çok üzüldüm. derdinizi anlıyorum zira bana da benzer bir sıkıntı yaşattılar ama banka tarafından.inşaallah en kısa zamanda ve sıkıntıda halledersiniz.

benimkinin de ruhsatında, kredi aldığım banka rehin kağıdında eski ismini kullandığı, için bankanın ismi yanlış olduğundan değişmesi lazım. kuveytturk evkaf finas kurumu yazıyor oysa adı değişmiş katılım bankası olmuş.bu sorun yüzünden  ben arabayı ankaradan rizeye getirdiğim halde krediyi serbest bırakmıyorlardı. düşünün araba bende ama parayı karşı tarafa yollayamadım. sonra hatanın nedeni banka memurundan kaynaklandığından bastırdım ve krediyi serbest bıraktılar. ama bana hemen ruhsatımı değiştirtmem gerektiğini söylediler. 18 ay oldu değiştirtmedim. dedim ki madem adamınızın hatasıdır o zaman vekalet verelim (ki onun parasını da sizden alırım dedim), ankaradaki trafik müşaviriniz değiştirtsin tek kuruş vermem(plaka 06) dedim. ses edemediler. hala rehin isimi değişmedi ruhsatta. nasıl olsa borcu var bitene kadar ben de sallıyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti elekci » 24 Kas 2007, 13:15

bende şu muayene işini halletsem ist.a gittiğimde götürcem yüce otoya ruhsatı vereceğim buyrun madem kolay birşey siz halledin diyeceğim.hem bu adamların elbet tanıdıgı vardır emniyette. niye bir başkasının akılsızlıgını ben çekiyorum anlamıyorum.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa_mvk » 24 Kas 2007, 14:05

geçmiş olsun .
mustafa_mvk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 25 Kas 2007, 13:20

teşekkürler ama nasıl çözeceğim ben bu sorunu kesin bir çözümü söyleyen olmadı.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Kas 2007, 14:04

[quote="elekci"]teşekkürler ama nasıl çözeceğim ben bu sorunu kesin bir çözümü söyleyen olmadı.[/QUOTE]
en azından önce bir yolculuğa çıkmadan telefonla ulaşabileceğiniz veya en yakınınızda sorunun çözümüne yardımcı olabilecek yerlerin tümüne bir ulaşın, yol yordam konusunda fikriniz olur. sonra son çarelere bakın derim.  ist.a boşu boşuna gitmek de var.

bence ilinizdeki emniyetten bir trafik şube müdürü ya da müdür yrd. sı size mevzuat bilgisi verebilir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti elekci » 25 Kas 2007, 15:40

evet bu aklıma gelmedi bak. müdür yardımcısına gitseydim en azından dogru yolu bulurduk. ama diğer dediklerinizi yaptım 2 tane sigortacı ile görüştüm (muameleci) dedikleri şey yasi arkadaşın dediği gibi ek-1 kagıdını doldur muaynen istasyonuna git orda motor numarası şu şekilde tespit edilmiştir diye not alsınlar dedi sonra onu şubede düzelttir dedi ama benim söylemek istediğim şey burdaki muayane istasyonundaki adam bunu söylemedi ek-1 ile gel halledelim demedi dahası trafik tescile gittim onlarında tam bir bilgisi yok yönlendiremedi ama dediğin gibi bir de müdürün yanına gideyim. yardımlarınız için teşekkürler
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 25 Kas 2007, 17:28

bizler bunun için bu forumdayız. en ufak bir yardımımız dokunsa mutlu olmamız için yeter.
inşaallah sorun kısa zamanda çözülür. Allah yardımcınız olsun.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir