ÖN FARLARIN İÇİNİN KARARMASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ÖN FARLARIN İÇİNİN KARARMASI

İleti FABIACI » 26 Kas 2007, 14:25

arkadaşlar ön farların krom kaplamaları zamanla kararıyor.Bunu nasıl temizleyebiliriz yada yeni farmı taktırmak gerekir.Farlarda tanesi 175 ytl diye fiyat aldım.

FABIACI
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 26 Kas 2007, 15:21

orjınalleri 275 ytl yansanayi izmirde 150 ytl fiyat verdiler benim aracımında soluktu güneş yanığı gibi sıfır zımpara ile zımparaladılar ardından pasta ve cila sürdüler şimdi eskisinden güzel ...

öncesi

sonrası

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti irfant » 26 Kas 2007, 15:26

[quote="minik"]orjınalleri 275 ytl yansanayi izmirde 150 ytl fiyat verdiler benim aracımında soluktu güneş yanığı gibi sıfır zımpara ile zımparaladılar ardından pasta ve cila sürdüler şimdi eskisinden güzel ...

öncesi

sonrası

[/QUOTE]

Far camı değil, reflektörü kastediyor... Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti ünsal » 26 Kas 2007, 15:30

uyarı için teşekkürler hocam Embarrassed benim şikayetimde aynıydı usta uyardı meğersem camda varmış belki öle bişeydir Unhappy
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 26 Kas 2007, 15:56

[quote="minik"]uyarı için teşekkürler hocam Embarrassed benim şikayetimde aynıydı usta uyardı meğersem camda varmış belki öle bişeydir Unhappy[/QUOTE]

Tongue

Toz, kir, fitilden giren su ile ayrıca ampul sıcaklığından dolayı reflektörler zamanla kararır. Farı söküp suyla yıkamak en kolay yol ama ne kadar uğraşırsan uğraş su damlaları da iz bırakabiliyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elemsi » 26 Kas 2007, 16:12

maleseffffffff imkansiz karardıysa tek çare değiştirmek farların camı özel maddeyle yapıştırılıyor sökülmez sökseniz bile cins durur...
elemsi
CLASSIC
CLASSIC

İleti irfant » 26 Kas 2007, 16:17

[quote="elemsi"]maleseffffffff imkansiz karardıysa tek çare değiştirmek farların camı özel maddeyle yapıştırılıyor sökülmez sökseniz bile cins durur...[/QUOTE]

Ben farın ön camını sökün diye yazmadım. Farı sökün yazdım Wink

Farı söküp (komple) ampul girişlerinden yıkayanlar vardı, eğer kirlilik aynaların oksidasyonundan değil de toz ve kirdense işe yarar...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 26 Kas 2007, 17:38

[quote="irfant"][quote="elemsi"]maleseffffffff imkansiz karardıysa tek çare değiştirmek farların camı özel maddeyle yapıştırılıyor sökülmez sökseniz bile cins durur...[/QUOTE]

Ben farın ön camını sökün diye yazmadım. Farı sökün yazdım Wink

Farı söküp (komple) ampul girişlerinden yıkayanlar vardı, eğer kirlilik aynaların oksidasyonundan değil de toz ve kirdense işe yarar...
[/QUOTE]

evet irfan hocam ben de yıkayanlardanım tabi önceki arabamda. dediğiniz gibi su iz bırakabiliyor ama kendi halinde kurumaya bırakırsanız eğer saç kurutmayla falan takvişye ederseniz su izi oldukça aza indirgenebiliyo. bu arada sanırım 3-4 yıldan sonra aynalarda oksidasyon kaçınılmaz oluyo.
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti ressam » 14 Arl 2007, 12:06

sana tavsiyem sök farları camların fara bağlantı noktalarını saç kurutma makina sı ile ısıt çıkar camlar mika zaten tuz ruhuna yatır sonra siyah silikon ile tak. zaten farın nikelaj kısmı değil kararan cam kısmı.sökünce ilk günkü gibi durduğunu görüceksin.nikelaj kısmını bırak yıkamayı elini bile değme iz oluyor. ben yaptım çokta güzel oluyor.servisyeki arkadaşlar bile farları değiştirdiğimi sanmıştı.toplam maliyet15-20 ytl. hatta ben eagle eye için sökmüştüm.çokta güzel oluyor 
ressam
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Konya
Arabanız: octavia collection plus

İleti ünsal » 06 Oca 2008, 03:41

başka yapan varmı bu işlemi ben değiştiricem yoksa ....(resim varsa görsek yapılmış halini )........
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir