dizel yakıt kullanımı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

dizel yakıt kullanımı

İleti hakanerdogan » 15 Eyl 2006, 09:34

sayın admin ve değerli arkadaşlar;

bilindiği üzere tdi araçlara eurodiesel kullanıyoruz. fakat en iyi eurodiesel hangisi?

opet ultra mı europo dizel mi petrol ofisi

yoksa shell v- power mı ????

ayrıca dizel yakıt katkısının motora bi faydası olur mu?

şimdiden teşekkürler....

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti yonetici » 15 Eyl 2006, 11:05

Euro Diesel zaten standartın adı. Yani bütün euro diesel yakıtlar aynı teknik şartlara uymak zorundadır bu yüzden birinin diğerinden bir üstünlüğü yok. Sadece içerisine atılan katkı maddeleri sayesinde küçük farklılıklar oluşabilir. Hangi katkılı yakıtın sizin aracınıza ve sürüş tarzınıza uygun olduğunu siz anlayabilirsiniz bir başkasının hoşuna giden yakıt sizin için birşey değiştirmiyor olabilir. Dizel yakıt katkısının eurodizel gibi bir yakıta atılmasınında faydalı olacağını sanmıyorum motorine atılması faydalı olabilir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti federaL » 20 Eyl 2006, 19:05

Arkadaşlar euro diesel olarak ben size opet öneririm. Zaten serviste bunu söylüyor en iyi yakitin onlarda olduğunu kükürt orani çok düşükmüş. (Ne işe yarar yada zarari nedir bilmiyorum.)
federaL
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 24 Eyl 2006, 00:58

opet fikrine katılıyorum. ben de opeti tercih ediyorum. aslında bütün akaryakıt firmaları aynı yerden temin ediyorlar yakıtı sonradan katkı maddesi ekliyorlar. yine de herkesin kendi tercihi önemlidir.
her zaman en yeni istasyondan yakıt almak daha iyidir zira akaryakıt tanklarında tortu ve pislik birikme riski yeni istasyonlarda daha azdır. cümleten kazasız belasız sağlıklı huzurlu ramazanlar dilerim.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir