km göstergesinde beliren ifade..?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

km göstergesinde beliren ifade..?

İleti bakirli » 18 Eyl 2006, 20:55

öncelikle herkese selamlar 2003 skoda fabiayı 1,5 ay önce aldım şuan km si 55070 .  aracımın km göstergesinin altında  bu gün :service ınp: diye bir yazı belirdi . sormak istediğim şu : bu normal bi durummu , yani aracımın olağan servis bakımlarının geldiğinin göstergesimi eğer öyleyse benim hangi parçalar hakkında işlem yaptırmam gerekiyor yani neleri değişmeli .  inanın bu konuda hiç bişey bilmiyorum ve ilk kez otomobilim oldu bu konuda beni aydınlatırmısınız saygılar şimdiden teşekkürler....bide bu durumda aracımı hareket ettirmemde bi mahsur varmı...

bakirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 18 Eyl 2006, 23:31

Servise gitmenizle ilgili uyarıda aracınızı sürmenizin bir mahsuru yok. Anladığım kadarıyla aracın kitapçığı elinizde mevcut oradan uyarı ışıkları ile ilgili kısma yeniden gözatmanızda fayda var. Ayrıca arabanın garantisi bitmiş ise yetkili servise götürmeyin bu size hiçte azımsanmayacak bir paraya malolabilir. Eğer kalitesine güvendiğiniz bir skoda yada volkswagen özel servisi varsa oraya götürün hava filitresi, yağ filitresi, motor yağı, antifiriz, polen filitresi gibi rutin kontrolü yapıp genel olarakta bir gözatsınlar yeterlidir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ugurgeylani » 20 Eyl 2006, 00:29

bu ibare aracın servis yani bakım zamanı daha gelmemiş durumda belirirse ne yapmak lazım peki?araca bir zarar verir mi bakım zamada gelmeden ikazın yanıpta kullanılması...

ugurgeylani
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 20 Eyl 2006, 11:14

Zamansız çıktıysa günlük km. sayacını sıfırlayan düğmeye araç stop haldeyken basılı tutun ve parmağınızı kaldırmadan aracı çalışıtırın. Araç çalıştığında hala parmağınızı kaldırmadan sağa doğru tık sesinin hissedinceye kadar çevirin (saat ayarlar gibi). INSP yazısı kaybolacaktır.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti bakirli » 20 Eyl 2006, 20:05

ilginize teşekkür ederim...
bakirli
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sanalalem » 22 Eyl 2006, 00:03

Arkadaşım Aracın servis zamanının geldigini belirtiyor

sanalalem
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Eyl 2006, 11:23

[quote="sanalalem"]

Arkadaşım Aracın servis zamanının geldigini belirtiyor

[/QUOTE]

Her zaman değil. Örneğin 9000 km'de Haziran 2006'da 2 yıl bakımın yapıldı, Temmuz 2006'da INSP yazısı çıktı, Haziran ayındaki servis ziyaretimde sonraki servise geliş tarihi ayarını yapmayı unutmuşlar Clap
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir