Yeni Fabia 1.4 TDI test

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yeni Fabia 1.4 TDI test

İleti loveskoda » 04 Arl 2007, 22:34

Aşık değilim, olabilirim!

“İlk sürüşte aşk” sloganıyla yollara çıkan Yeni Fabia, bilinen Skoda sürüş dinamiklerini korurken tasarımında yaptığı değişiklerle tüketicilerin kalbine girmeyi hedefliyor.

Diğer Resimler İçin Tıklayın

http://arabam.milliyet.com.tr/testDetay.aspx?id=461

80’li yıllarda ülkemizde pick-up modelleriyle tanınan ve nerdeyse tüm pick-up modellerinin Skoda diye anılmasına sebep olacak kadar da akıllara yerleşen bir markaydı.

Bu sene 100. yılını kutlayan Skoda ülkemizde 90’lı yıllarla birlikte binek otomobillerle de girmeye başladı. 90’lı yıllarda önce Favorid ile Türkiye pazarında önemli bir yer edinen Skoda, Felicia ile bu popülerliğini devam ettirdi. VW grubunun gücünü de arkasına alan Skoda, hem teknoloji hem kalite hem de tasarım açısından kendini çok geliştirdi. 1999 yılında Felicia’nın yerini alan Fabia ile çıtayı bir basamak daha yükseltti. 2004 yılında makyaj geçiren ilk nesil Fabia üretim ömrü boyunca 1.6 milyon civarında bir satış rakamına ulaşarak önemli bir başarıya imza attı. 2007 yılı ile birlikte tamamen yenileyen Fabia, Türkiye’de “ilk sürüşte aşk” sloganıyla tüketicileri kalbinden vurmayı hedefliyor. Türkiye’de bugüne kadar 25.000 adet satılan Fabia yeni nesli birlikte bu satış rakamını çok rahat geçebilir. Özellikle 24.237 YTL’den başlayan fiyatlarıyla bir hayli ilgi gören yeni nesil Fabia değişen tasarımıyla da tüketicilerin dikkatini çekebilir. 3 benzinli ve 2 dizel motor seçeneği ile pazara sunulan Fabia’da 1.6 litre benzinli motorda 6 ileri tiptronik vites seçeneği de bulunuyor.

En büyük kozu, değişen tasarımı

Eylül ayında Türkiye’de “İlk sürüşte aşk” sloganı ile tanıtılan yeni Fabia modern, estetik ve Avrupai tasarımıyla dikkat çekiyor. Ön yüzü Skoda’nın son modellerinden biri olan Roomster ile benzerlikler taşıyan Fabia farklılık yaratmak önemli bir adım atarak farklı renkte tavan boyası seçeneğini de otomobil severlere sunuyor. 1.500 YTL fark ödenerek satın alınan tavan boyası seçeneği Fabia çok daha şirin gösteriyor. Testimizin konuğu olan 1.4 TDI’ın tavanı da beyaz rengi çok hoş bir görünüm sergiliyor. Ön tarafta krom kaplı ızgara ve ke

loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti slamy » 04 Arl 2007, 22:51

ya bu arabanın tipi bana çok itici geldi...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 04 Arl 2007, 22:53

[quote="slamy"]ya bu arabanın tipi bana çok itici geldi... [/QUOTE]
Zaten ilk görüşte aşk demiyo ilk sürüşte aşk diyoLOL

Bana da ilk gördüğümde itici geldi ama şimdi çok sempatik geliyor...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti trakyalı » 04 Arl 2007, 22:53

fazla söze ne hacetClapClapClap
trakyalı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 04 Arl 2007, 22:59

Tipini ve sesini boşverin. TDI motorun gücüne bakın...

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

İleti targim » 05 Arl 2007, 00:55

Arkadaşlar Selam,

En yeni üye olarak 1.2 Klasik Plus Benzinli ve 1.4 Klasik Plus Dizel araç aldım.Benzinli daha bir depo Benzin almadım ama Dizel aracıma biri yarım diğeri tam olmak üzere iki kere V Power Dizel aldım ve yakıt tüketimi 0.210 YTL ile 0.220 YTL arasında değişti yani tablo çok ürkütücü.Bu acaba aracın yeni olmasından mı kaynaklanıyor yoksa ciddi sıkıntımı var bana açıklama ile yardımcı olursanız sevinirim

Selamlar,

Melih,

TARGİM Tarım Gıda Müşavirlik
targim
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti umutkubat » 05 Arl 2007, 01:05

paylaşım için teşekkürler,yazıda da değinildiği gibi arka taraf benimde pek hoşuma gitmedi.birazda yüksek geldi.
umutkubat
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Ankara
Arabanız: 2014 Octavia Elegance 1.6 TDI DSG

İleti irfant » 05 Arl 2007, 10:04

[quote="targim"]

Arkadaşlar Selam,

En yeni üye olarak 1.2 Klasik Plus Benzinli ve 1.4 Klasik Plus Dizel araç aldım.Benzinli daha bir depo Benzin almadım ama Dizel aracıma biri yarım diğeri tam olmak üzere iki kere V Power Dizel aldım ve yakıt tüketimi 0.210 YTL ile 0.220 YTL arasında değişti yani tablo çok ürkütücü.Bu acaba aracın yeni olmasından mı kaynaklanıyor yoksa ciddi sıkıntımı var bana açıklama ile yardımcı olursanız sevinirim

Selamlar,

Melih,

TARGİM Tarım Gıda Müşavirlik
[/QUOTE]

Yıllarca 1.2 Fabia kullandım. En ekonomik benzinli araçtır bence kendi grubunda. Ama sürüş tarzın yakıta çok etki eder.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti manyakos » 07 Arl 2007, 12:37

evet testini bende yaptim yeni fabianin, birazdan fazla motor gurultusu var, motoru guclu yeterince, fakat yakit tuketimi diger dizel araclara gore yuksek geldi banada (izlenim)

bu konuda herhangi bir yerde yakıt testlerı varsa ıyı olur aslında, Bireysel testleri tercih ederim...

Gecen gun baska bir dizel aracla , izmir-istanbul arası gittim

yolun yarısını normal 120km hızla gıttım, diger yarısındada 100 - 180 arası degısen performanslı devırlerde gıttım, sonuc

km basına 0.162 YTL yaktı

manyakos
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti baha » 08 Arl 2007, 00:36

evet tüketimi diğer dizellere göre yüksek az yaksın isteyenlere 206-207 hdi derim hem daha güçlü ve daha ömürlü
baha
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ali » 08 Arl 2007, 00:42

[quote="baha"]evet tüketimi diğer dizellere göre yüksek az yaksın isteyenlere 206-207 hdi derim hem daha güçlü ve daha ömürlü[/QUOTE]

senin araç felicia değil miydi? fabia yı nereden biliyorsun?
ali
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir