!!! acil !!! ARABAMDA ÇOK CİDDİ BİR PROBLEM VAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

!!! acil !!! ARABAMDA ÇOK CİDDİ BİR PROBLEM VAR

İleti Fabia_Yalçın » 09 Arl 2007, 00:47

Arkadaşlar meraba, bugün farkettim, 2006 Fabia arabamın arka kapılarında su alma problemi var, arka kapıların iç döşemeleri yağmur yağınca yarısından aşağı ıslanmış vaziyette, uzun zamandır olsa gerek çünkü lekelenme olmuş, neyapacağımı şaşırdım, böyle bişey çok tuaf değilmi, durup dururken noldu şimdi, acayip de moralim bozuldu, resmen kapı döşemeleri sırılsıklam, böyle bişey sizlerin başına geldimi, veya neden olmuş olabilir ve ne yapmak gerek, düşünce ve fikirlerinizle yardımlarınızı bekliyorum.

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sonertevfik » 09 Arl 2007, 00:51

SAKIN KIZMA BANA, SANA SORMAK İSTEDİĞİM BİRŞEY VAR: ÇOK YAĞMURLU BİR GÜNDE ARACININ ARKA CAMLARINDAN HERHANGİ BİRİNİ ÇOK AZ DA OLSA AÇIK UNUTMADIĞINDAN EMİN MİSİN? YEPYENİ ARABADA BÖYLE BİR SORUN OLMA İHTİMALİ BİRAZ SIRADIŞI BİR ŞEY GİBİ GELDİ BANA...
BİZ OSMANLIYIZ... ÇOK ÖZLÜYORUZ...
sonertevfik
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Soner Tevfik
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Felicia GLX-İ

İleti Fabia_Yalçın » 09 Arl 2007, 00:54

Hayır kardeş olurmu öyle şey, dün şüphelendiğim için özellikle camları kontrol ettim, sımsıkı kapalıydı, en çokda ondan kahroluyorum, yeni arabada neden olsun, kafayı yiycem valla çok moralimi bozdu

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti raftboy » 09 Arl 2007, 00:56

raftboy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 09 Arl 2007, 01:00

valla neyap yap o sorunu hallet paslanıp çürüme yapmadan baktır içerden daha çabuk paslanır
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fabia_Yalçın » 09 Arl 2007, 01:10

Kardeş verdiğin linkteki araba tamir görmüş bir felika, benim arka kapılar bırak tamiri doğru dürüst kullanılmadı bile, üstelik iki kapıda birden aynı problem var, ciddi bir sorun olduğunun farkındayım ama neyapabilirim, servise gidersem nasıl bir yol izlerler acaba, halen garantisi vararacın, kapı değişimi yaptırmam, adı parça değişmiş olur satarken anlatamayız, napcaz şimdi ya
Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 09 Arl 2007, 01:12

valla gardaş en iyi bilgiyi servis verir bence
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Arl 2007, 01:18

arkadaşım arka kapıların altında su tahliyesi için ufak delikler var bunların içi tıkandığı zaman kapı içerisinde su birikiyor ve bir şekilde kapı içerine sızıyor böyle bir sorun olabilir(birde cam cıtaları kromdu dimi oralardan su almış olabilir),ayrıca araç yıkarken genelde araç meyilli bir yerde ise mesela sağa doğru eğim varsa o kısım kapı içleri ıslanır genelde eğimden dolayı su içeri sızar bu zaten genel sorundur çoğu araçta olduğunu duydum böyle birşey olması mümkün olabilir...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti weyis » 09 Arl 2007, 01:25

forman ve favolarda var bu araçların yüzde 90 nı kapıkolu altlarından çürüyo o arada bulunan içerdeki yatay yada dikey direkler arasında kalan sular çürütüyo
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 09 Arl 2007, 01:27

Bence halen garanti kapsamındayken yetkili serviste bu sorunu çok rahat halledebilirsiniz... Daha geç olmadan servise....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 09 Arl 2007, 01:28

[quote="weyis"]forman ve favolarda var bu araçların yüzde 90 nı kapıkolu altlarından çürüyo o arada bulunan içerdeki yatay yada dikey direkler arasında kalan sular çürütüyo[/QUOTE]

Evet, favorit ve formen öyle ama fabia da paslanma problemi yok. Pasa karşı korumada SKODA çok iddialı..
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 09 Arl 2007, 01:38

[quote="Fabia_Yalçın"]

Arkadaşlar meraba, bugün farkettim, 2006 Fabia arabamın arka kapılarında su alma problemi var, arka kapıların iç döşemeleri yağmur yağınca yarısından aşağı ıslanmış vaziyette, uzun zamandır olsa gerek çünkü lekelenme olmuş, neyapacağımı şaşırdım, böyle bişey çok tuaf değilmi, durup dururken noldu şimdi, acayip de moralim bozuldu, resmen kapı döşemeleri sırılsıklam, böyle bişey sizlerin başına geldimi, veya neden olmuş olabilir ve ne yapmak gerek, düşünce ve fikirlerinizle yardımlarınızı bekliyorum.

[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun, panik yapmana gerek yok. basit  bir problem yalnız kapı döşemesinin sökülmesi gerek. benim araç da 2006 ve ben dört kapıyı kendim sökerek izole ettim. basit bir olay. msnden daha detaylı yardımcı olabilirim istersen...
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti acer1610 » 09 Arl 2007, 19:01

[quote="derude"][quote="Fabia_Yalçın"]

[/QUOTE]

öncelikle geçmiş olsun, panik yapmana gerek yok. basit  bir problem yalnız kapı döşemesinin sökülmesi gerek. benim araç da 2006 ve ben dört kapıyı kendim sökerek izole ettim. basit bir olay. msnden daha detaylı yardımcı olabilirim istersen...
[/QUOTE]

benimde dün aynı problem oldu .cok şaşırdım.arka kapıların ikiside alt kısımları.işin ilginç yanı dün bursa da yağmur yoktu sabah saatlerinde bütün arabaların üstünde damalacıklar vardı çiğ yağmış derler bizim burda birden güneş çıkıncada damlacık oluşuyor...herneyse aynısı bende de oldu dün sabah olmuş... 
acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti burutekin » 10 Arl 2007, 01:18

kronik fabia sorunu garantideyse servise götürüyosunuz durumu anlatıyosunuz kapı döşemeleri sökülüyo ve içerde kapı çerçevesi slikonlanıyo içerden fitil veya başka bişeyden değil bizim diğer skoda clube gir orda yarım sayfa açıklamam var yanlız araba slikonun donması için bir gün serviste kalıyor

burutekin
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 10 Arl 2007, 10:16

Biraz silikonla iş biter...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti songurskoda » 10 Arl 2007, 14:10

arkadaş fabyanın kapılarının su alması 2001 modelindede var oda kapının içindeki su delikleri olur onlar bazısında tıkalı çıkıyor onların temizlenmesi lazım
songurskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Fabia_Yalçın » 12 Arl 2007, 22:34

Aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşlar yokmu, ve nasıl bir çözüm buldunuz, paylaşırsanız çok minnettar kalcam...

Fabia_Yalçın
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 14 Arl 2007, 10:15

[quote="Fabia_Yalçın"]

Aynı sorunla karşılaşan başka arkadaşlar yokmu, ve nasıl bir çözüm buldunuz, paylaşırsanız çok minnettar kalcam...

[/QUOTE]

Bir önceki sayfada cevap yazmıştık, uygulandın mı? Zira o sorun bilinen bir sıkıntıdır, çoğu arkadaşım o şekilde halletti.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir