anahtar kopyalama

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

anahtar kopyalama

İleti lazianke » 22 Eyl 2006, 19:43

ikinci el 2004 tdi fabiamın bana verilen bir tane anahtarı var. 2. anahtar ve seri no sunun yazıldığı kart kayıpmış.anahtar kopyalamanın serviste 140 ile 250 ytl arasında bir maliyeti var. tek anahtarı olmanın riskleri neler olabilir. yada kopyalamanın daha ucuz bir yolu (sanmıyorum ama) olabilir mi?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 22 Eyl 2006, 20:06

Boş anahtar bulursanız kopyalamanın ucuz yolları var. Immobilizer kodlayabilen anahtarcılar istanbulda bulunabiliyor fakat rizede oturuyor gözüküyorsunuz bu işler orada nasıl işler onu bilemiycem :)
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti lazianke » 23 Eyl 2006, 11:17

istanbula  anahtarı yollasam olur mu fakat dediğim gibi anahtar kodu olan kartım yok ve arabanın orada olması lazımdır galiba. 
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 23 Eyl 2006, 11:48

Karta gerek yok diye biliyorum kendi çalışır durumdaki anahtarınız üzerinden kodun kopyasını alabiliyor olmalılar.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti lazianke » 23 Eyl 2006, 12:19

emir bey gene teşekkürler.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti irfant » 23 Eyl 2006, 12:20

[quote="?"]Karta gerek yok diye biliyorum kendi çalışır durumdaki anahtarınız üzerinden kodun kopyasını alabiliyor olmalılar.[/QUOTE]

+1

Orijinal ile yeni anahtarı chip kopyalayan alete takıyorlar, orijinalin bilgisi yeniye de geçiyor. CD kopyalama gibi... Wink
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti lazianke » 23 Eyl 2006, 14:12

sağolun.fakat trabzondaki servis bana kopyalama işlemi için istanbul'dan arabanın immobiliser şifresini mail yoluyla isteyeceklerini, gizli olduğunu ve aracın anahtara uyum sağlaması için 2-3 saat kadar serviste kalması gerektiğini söylediler. kopyalama işlemi yapabilen bildiğiniz ve ulaşabileceğin bir yer var mı?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti yonetici » 23 Eyl 2006, 21:21

http://www.skodam.com/forum_posts.asp?TID=311

Bu konu ile ilgili gerekli araştırma yapılarak forumumuzda yukarıdaki link altında verildi.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti keymaker » 18 Mar 2007, 15:01

Sizin aracınızın anahtarı kopyalama yolu ile yapılamaz. ancak tanıştırma ile olabilecek bir şey. o yüzden anahtarı istanbula yolladığınız zaman yedek anahtarı yapamazlar. eğer rize de immobilizer işi ile uğraşan bir anahtarcı yok ise ancak serviste yaptırabilirsiniz. ya da aracınızla beraber gidebileceğiniz herhangi bir il varsa ve de orada bu işi yapan bir anahtarcı varsa ona da yaptırabilirsiniz.
keymaker
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 19 Mar 2007, 01:54

[quote="keymaker"]Sizin aracınızın anahtarı kopyalama yolu ile yapılamaz. ancak tanıştırma ile olabilecek bir şey. o yüzden anahtarı istanbula yolladığınız zaman yedek anahtarı yapamazlar. eğer rize de immobilizer işi ile uğraşan bir anahtarcı yok ise ancak serviste yaptırabilirsiniz. ya da aracınızla beraber gidebileceğiniz herhangi bir il varsa ve de orada bu işi yapan bir anahtarcı varsa ona da yaptırabilirsiniz.[/QUOTE]
ilginize teşekkürler. geçen ay çorumda 75 ytl ye yaptırdım. (fiyat özeldir piyasa fiyatı değildir.)
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir