Arabam mahvoldu :((

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Arabam mahvoldu :((

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Arl 2007, 17:55

Dün gece çok şiddetli şekilde bir doLu yağışı başladı.. Öyle şiddetli yağıyorduki gözgözü görmüyordu..yaklasık 5-10dakıka bu sekılde yağdı.. sabah işe giderken bakdıgımda bişey goremedım ama aksam bir bakdımki yoldan seken taşlar gibi boyasını kaldırmış arabanın hemde sayamıyacağım kadar çok :( aracın kaskosu var şimdi ben ne yapıcam polismi çağırıcam kaskodan yararlanabılmek ıcın ?.. ya da arabamı komple boyatıcammı yoksa ??? bu konuda yardımcı olabılecek kımse varmı..Bu nasıl şansdır ya:(( offf

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti silverlinemania » 11 Arl 2007, 18:01

öncelikle geçmiş olsun skoda ailesi olarak bu aralar başımızda bişeyler var bi uğursuzluktur gidiyo kasko işi çok değişik bişey eğer aracın full+full kaskoluysa alırsın ama buna para vermezler çünkü gittiğin zaman sana şunu söylicekler doğal afet kaskosu yaptırttın mı dicek doğal olarak sende o yoktur ve o yüzden para falan vermicek sana %90 ihtimalle çok çakallar genede bi sor ama sonuç alabileceğini sanmıyorum boya işine gelince eğer araban metallic renkse ve her yerinde ufak tefek boyalar kalktıysa komple boyaya girmesi lazım ama metallic değil düz renkse yama yapıyolar metallic renklerde yama olmuyo çünkü tekrardan geçmiş olmuş

silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuriatasoy » 11 Arl 2007, 18:04

Geçmiş olsun. tamamen yaptırdığınız kaskonun poliçesindeki kapsama bağlı bir durum, kaskonun ödeyip ödememesi. Ama hayret aracın boyası problemli herhalde.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Arl 2007, 18:08

Valla ful kasko yaptırmıstım ama bilhassa yarın gıdıp konusucam.. 2 senedır ne sürtme ne carpma yaptım sen gel gokten taş yağ olucak işmi bu :( bu arada metalik renk.sağolun bilgiler için.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti silverlinemania » 11 Arl 2007, 18:13

[quote="BaTeRRiiSStt"]Valla ful kasko yaptırmıstım ama bilhassa yarın gıdıp konusucam.. 2 senedır ne sürtme ne carpma yaptım sen gel gokten taş yağ olucak işmi bu :( bu arada metalik renk.sağolun bilgiler için.[/QUOTE]

metalik renkse komple boya olucak oda boya yapanın ustalığına bağlı olarak fiyat değişir ama 1500 - 2000 ytlden aşağı olacağını pek sanmıyorum artı full kaskoya vermezler full+full kasko olması + full doğal afetler çevreden insandan gelen zararları falan karşılayan bi seçenektir full olan sadece arabayı kasko yapıyo yangındı hırsızlıktı falan onları karşılar ama yangında şöyle arabadan kaynaklanırsa kaso para veriyo hani geçen gün 12 tane araba yaktılar ya o sabotaja giriyo ve vermiyo para falan kendin yaptırtıcaksın yani
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 11 Arl 2007, 18:22

[quote="silverlinemania"]... full olan sadece arabayı kasko yapıyo yangındı hırsızlıktı falan onları karşılar ama yangında şöyle arabadan kaynaklanırsa kaso para veriyo hani geçen gün 12 tane araba yaktılar ya o sabotaja giriyo ve vermiyo para falan kendin yaptırtıcaksın yani [/QUOTE]

Kasko poliçesinde grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri şeklinde bir teminat bulunuyor. Bu araç yakma meselesinin bu kapsam dahilinde olduğunu düşünüyorum eğer öyle değilse yerim böyle kaskoyu iyi bir hoca bulup muska yazdırıcam Big%20smile
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti silverlinemania » 11 Arl 2007, 18:27

[quote="?"][quote="silverlinemania"]... full olan sadece arabayı kasko yapıyo yangındı hırsızlıktı falan onları karşılar ama yangında şöyle arabadan kaynaklanırsa kaso para veriyo hani geçen gün 12 tane araba yaktılar ya o sabotaja giriyo ve vermiyo para falan kendin yaptırtıcaksın yani [/QUOTE]

Kasko poliçesinde grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri şeklinde bir teminat bulunuyor. Bu araç yakma meselesinin bu kapsam dahilinde olduğunu düşünüyorum eğer öyle değilse yerim böyle kaskoyu iyi bir hoca bulup muska yazdırıcam Big%20smile
[/QUOTE]

bende eskiden öyle zannediyodum yangın falan herşeye karşı kaskolu diyince ama kendi arabama arkadaşıma yaptırttım banada o söyledi sadece arabanın kendi hatasından dolayı olan şeylere para veriyoruz dış etmenlerden olanlara para vermiyoruz dedi dış etmenler için + full kasko olması gerekiyo dedi ki oda çok çok pahalı bişey senede nerdeyse arabayı yeniden satın alıyosun bende çok kasko yaptırtmadım madem para vermiyosunuz dedim kazayla hırsızlıklara karşı kasko yaptırttım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 11 Arl 2007, 18:46

Geçmiş olsun! Doğrudan sigortacına git. Kaskonda mini tamir klozu var mı?

Masraf eğer kasko hasarızlığından küçük ise kaskonu katma işin içine...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti BaTeRRiiSStt » 11 Arl 2007, 18:47

......yan bastık desenee
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti slamy » 11 Arl 2007, 20:00

Güneş sigorta en düşük primli poliçelerine bile mini hasar veriyor...  
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 11 Arl 2007, 20:19

geçmiş olsun. inşaallah sıkıntısız şekilde kaskodan karşılarsınız
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti nuriatasoy » 11 Arl 2007, 20:39

[quote="?"][quote="silverlinemania"]... full olan sadece arabayı kasko yapıyo yangındı hırsızlıktı falan onları karşılar ama yangında şöyle arabadan kaynaklanırsa kaso para veriyo hani geçen gün 12 tane araba yaktılar ya o sabotaja giriyo ve vermiyo para falan kendin yaptırtıcaksın yani [/QUOTE]

[/QUOTE]

ben bu kapsamndan yaptırılabileceğini sanmıyorum. Doğal afetler diye bir bölüm olacağını ve şayet karşılarlarsa oradan karşılayabileceklerini düşünüyorum. Neticede olay grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri kapsamında değil.
nuriatasoy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 11 Arl 2007, 21:02

geçmiş olsun. inşallah halledersiniz
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 11 Arl 2007, 21:12

geçmiş olsun inşallah kasko karşılar
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti hakanerdogan » 11 Arl 2007, 21:31

öderler. benim poliçede yazıyor. ödenir. normal bi kasko benimki de.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ilk aşk » 11 Arl 2007, 23:12

geçmiş olsun Disapprove
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 11 Arl 2007, 23:21

geçmiş olsun özüldüm sana ve fabiye
angora
Yeni Üye