klima ve kalorifer

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

klima ve kalorifer

İleti mustafa07 » 13 Arl 2007, 21:42

Arabamın kliması ve kaloriferi çalışmıyordu ama hava veriyordu bayramda yola çıkacağım için çok güvendiğimiz bir oto elektrikçiye bıraktık önce klima kumandasından şüphelendi ama en sonunda onun altında bir elektronik parçadan olduğunu tesbit etti yarın elektronikçiye tamir ettirm eye çalışacak parça pahalı olabilir dedi sende araştır bizde araştıralım dedi birde bişey daha dedi istersen klimaya şu anda ihtiyacın yok kış günü kendini çok sıkıntıya sokma ben bunu düz bağlarım sıcak havayı böylece sağlarız yaz başı gibide o parçayı alır takarız dedi parça eğer cidden pahalıysa bende en azından mayısa kadar düz bağlatmak istiyorum bunun araba için bir sakıncası varmı dediği gibi sıcak havayı rahatça alabilirmiyiz düz bağlatarak

parçanın tam ismini ve fiyatını yarın öğrnip yazarım size ama en azından bu düz bağlama benim kışın işimi görürmü çünkü bayram arefesi bide o parçaya para vermek istemiyoırum

mustafa07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 14 Arl 2007, 00:22

aracın markası ve modeli ne ? yetkili servisleri tercih etmenizi tavsiye ederim...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti mustafa07 » 14 Arl 2007, 11:40

ARAÇ 2001 FABİA  COMFORT DAHA ÖNCE BASİT BİE SİGORTA ARIZASI İÇİN GİTİĞİMDE SERVİS 250 YTL MASRAF ÇIKACAĞINI SÖYLEDİ OYSA BEN O ARIZAYI 10 YTL YE YAPTIRMIŞTIM BAŞKA BİR ARIZAYDI ONUN İÇİN SERVİSE ÇOK GÜVENMİYORUM SERVİS TAMİR EDİLEBİLECEK PARÇAYI BİLE DEĞİŞTİRİYOR BENİM MERAK ETTİĞİM DÜZ BAĞLAMANIN KIŞIN Bİ ZARARI V ARMI ARABAYA

mustafa07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 2007RS » 14 Arl 2007, 12:14

Kardeş havalandırma sisteminde üfleyici motorun hava üflemesi fakat sistemin ısıtmaması çok enteresan çünkü kalorifer ısıtma sistemi eğer motor üflüyorsa elektronik değil mekanik bir çalışma sistemine sahip yani ne olursa olsun ısıtması lazım anlattığın koşullarda kalorifer musluğu arızalı olabilir kalorifer radyatörüne su gelmeyebilir birde o arkadaşın direk bağlamaktan kastı nedir tam açık değil ama sen arabanı klimasız bir araç gibi kullanacaksın sadece bunun motora yada araca bir zararı olamaz.
2007RS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mustafa07 » 15 Arl 2007, 16:03

aracın klimayı düz bağlayarak soru n şimdilik çözüldü problem şuymuş aracın sıcaktan soğuağa geçtiğini algılayan bi sensör varmış sanırsam düğmede o arızalanmış ve biz burda tamir ettiremedik servise fiyatını sordum tahmin edin ne kadarmış 750+ kdv  ben şu anda bu parayı ödeyemeyince sadece sıcak havayı bağlattı o çalışıyor adam dedi yazın gelirsin bu seferde soğuğu bağlatırız  bende bu arada ankarada çıkma parça araştırırım dedi

mustafa07
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir