RÖLANTİ SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

RÖLANTİ SORUNU

İleti ayhankiraz » 22 Arl 2007, 00:20

ARKADAŞLAR ARABA GAZLI ARABA ISININCA YANİ SICAKLIK TAM ORTAYA GELİNCE SADECE GAZDA RÖLANTİ DALGALANIYOR BE ÇOĞU ZAMAN STOP EDİYOR. BENZİNDE BU YOK. BİRDE SADECE MOTOR SICAKKEN YAPIYOR BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR GENELDE SOĞUKKEN OLUR BUNLAR AMA BURDA MOTOR TAMAMİYLE ISINDIKTAN SONRA OLUYOR ISINMADAN EN UFAK BİR SORUN DAHİ YOK CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM

ayhankiraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 22 Arl 2007, 00:59

boğaz kelebeği olabilirmi diyecem ama benzide yapmıyo demişsiniz... lpg hakkında bilgim pek yok ...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skodacı » 22 Arl 2007, 01:08

sorun lpg sisteminden kaynaklıya benziyor...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti demirhan » 30 Arl 2007, 20:36

lpg gaz beyninden cok büyük ihtimal gardas o beynin icindeki contalar zamanla gevsiyo ve esnekligi yitiriyor arabanın cekisinide hissedilir durumda düsürür öle bi sorun varmı peki son zamanlarda
demirhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ayhankiraz » 30 Arl 2007, 20:45

DALGALANMAYI HER ZAMAN YAPMIYOR BAZEN ÇOK ISINICA
ayhankiraz
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti angora » 30 Arl 2007, 20:49

[quote="minik"]boğaz kelebeği olabilirmi diyecem ama benzide yapmıyo demişsiniz... lpg hakkında bilgim pek yok ...[/QUOTE] boğaz kelebeğinin temiz olmaması lpg nin özellikle sıralı sistemlerde problemler yarata biliyor.
angora
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zugor » 31 Arl 2007, 01:30

[quote="ayhankiraz"]ARKADAŞLAR ARABA GAZLI ARABA ISININCA YANİ SICAKLIK TAM ORTAYA GELİNCE SADECE GAZDA RÖLANTİ DALGALANIYOR BE ÇOĞU ZAMAN STOP EDİYOR. BENZİNDE BU YOK. BİRDE SADECE MOTOR SICAKKEN YAPIYOR BUNUN NEDENİ NE OLABİLİR GENELDE SOĞUKKEN OLUR BUNLAR AMA BURDA MOTOR TAMAMİYLE ISINDIKTAN SONRA OLUYOR ISINMADAN EN UFAK BİR SORUN DAHİ YOK CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM[/QUOTE]

motor soğukken araba zaten benzinde çalıştığı için yapmıyo olabilr genelde su sıcaklığı 30-35 c de lpg devreye giriyo.benim tahminimce tekrar biligsayara bağlatarak ayar yaptır basınç ayarından falan olabilir,boğaz kelebeğinden olabilir,eğer bilgisayarda ayar tutmaz ise enjektör memelerini büyük takmış olabilirler sanırım 1,7 lik meme takılıyodu bizim arabalara ama tam hatırlamıyorum.
zugor
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir