TEK TEKER KIZAKLAMA

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TEK TEKER KIZAKLAMA

İleti alwaysloser » 30 Arl 2007, 12:07

çok geçmiş olsun allah korumuş ki daha kötü bişe olmamış

www.turkiyeotoforum.com.tr

[url=http://img3.imageshack.us/i/uu1t.jpg/][IMG]http://img3.imageshack.us/img3/6005/uu1t.jpg[/IMG][/url]
alwaysloser
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: mevlüt
Nereden: Adana
Arabanız: renault 21 concorde

İleti tunsew » 30 Arl 2007, 19:55

Geçmişler olsun.
Allah ne bize ne de evlatlarımızın başına vermesin böylesi kazaları.

Kaza büryük bir gerçek ama dikkat en büyük vazifemiz. Dikkatli ve usta bir sürücü olmayı diliyorum mevladan sizlerde dua ediniz. Yeni bir sürücü adayıyımda...
Kullanıcı avatarı
tunsew
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Tuncay Kör
Nereden: Trabzon
Arabanız: octavia 1.2 tsı

İleti eminx99 » 30 Arl 2007, 22:47

GEÇMİŞ OLSUN
fabia 101 elegance
Kullanıcı avatarı
eminx99
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: emin meriç
Nereden: Bursa
Arabanız: fabia 101 elegance

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 23:13

bugün az daha adamı öldürecektim.

hızım 70 kadar var, yolun ilersindede anayola çıkış var sağ taraftan. baktım sağdan biri burnunu çıkardı, selektör yaptım, durdu. neyse bende hiç frenlemedim...

anaa tam yaklaştım sapağın oraya, ben düz gidecem tabi, adam pırr diye atladı tosbağasıyla. arada 15 metre ya var ya yok, Allah ne verdiyse gömdüm frene.

ABS titrete titrete durdu, önüme atlayan tosbağa şöförü küfredercesine bastığım kornaya, selektöre aldırmadan önümden geçti, milim farkla kurtardım Allah canımı alsın, adam geçmese dursa, zaten ben sol kapısından arabasına girecem. öldürecem adamı.

durdum, giden inek gitti, dönüp yakalayacam, elime ne geçecek...

daha ayağım tam kuvvet frende direksiyonu sımsıkı tutuyorum. freni bıraktım, araba rahat 5 cm alçaldı, nası kasılmış fabiş. ama durdu.

i,şin garibi arkamdan gelen komşum. oda benim kadar kasmamasına rağmen ani bi duruş yapmış, lastik izleri vardı onun. Arabası clio, ABS siz heralde. oda bize girecekti.

neyse sakinleştirdi beni sağolsun...

vallahi sol kapısından girsem adamın, o geçişi gözümün önünden gitmiyor... nası atladı durmasına rağmen öküz...

Cinayet işlemek an meselesi.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:17

araç durana kadar ayağın frendemiydi?bide çarpacağın araçtan kaçtınmı?zira ABS anca bu şekil bi fayda sağlarda ondan sordum...geçmiş olsun...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 23:26

[quote="skodacı"]

araç durana kadar ayağın frendemiydi?bide çarpacağın araçtan kaçtınmı?zira ABS anca bu şekil bi fayda sağlarda ondan sordum...geçmiş olsun...

[/QUOTE]

tabi durana kadar fren+debriyajdaydı üstad, bırakır mıyım hiç.

kaçmam mı!!! onun geldiği tarafa çevirdim zaten hafif sağa doğru geçtim ki öküze girmeyeyim yandan, bide adam dönerken üstüme üstüme dönüyo, genişten alsa daha rahat kurtaracam.

Tam bir öküzdü işte.

bide beni görüp durup tekrar çıkması yok mu, deli etti ya...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 23:27

demek oluyorki senin araçta ABS olmamış olsa idi...o araca çarpman büyük bir ihtimaldi...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 23:35

tabi üstadım o kısa mesafede 70 le giden ABS siz araba durmaz. arkadaki clionun fren izi benim durma mesafemden fazla. yol hafif rampa aşağıydı bide.

düşünsenize ben durdu sanıp 4. viteste iyice bassam gaza, bu atlasa, ben zaten teneke olan tosbağayı ikiye ayırsam... adam Allah korusun ölse, çoluğu çocuğu yakınları....

ben sürünsem mahkemelerde.

hayat ne kadar inca bir çizgi üzerinde gidip geliyor...

Aman çok dikkatli olun.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti slamy » 31 Arl 2007, 00:19

eryaman da araba kullanırken çok dikkat...(hakan kardeş için)  kullananların çoğu ehliyetsiz ve çoğuda hakim,savcı,müfettiş, vs bilimum dürüst devlet büyüğünün çocuğu... istanbul yolunda sağınız doluysa sol şeriti kullanmayın... (bariyersiz tüm yollar için geçerlidir...) hakan kardeşim sen o kadar benzin tasarrufu falan yapıyorsun ama başından kaza eksik olmuyor... kendine dikkat et.. bi koç falan kes bence... allah herkesi kazalardan korusun. ha birde şu var kavşaklara ve yol bağlantısının olduğu bölgelere gelirken yeşil ışık yanıyo olsada,ara yoldan çıkacak olan araba durmuş olsada, mutlaka yavaşlayın. Acemi şöförlerin hemen hepsi yola ne zaman çıkacaklarını kestiremez ve çoğunlukla en yanlış zamanda çıkarlar... Üstelik şahıs sizi gördüğü için durmamış sadece arabayı stop ettirmişde olabilir....
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2007, 00:26

[quote="slamy"]eryaman da araba kullanırken çok dikkat...(hakan kardeş için)  kullananların çoğu ehliyetsiz ve çoğuda hakim,savcı,müfettiş, vs bilimum dürüst devlet büyüğünün çocuğu... istanbul yolunda sağınız doluysa sol şeriti kullanmayın... (bariyersiz tüm yollar için geçerlidir...) hakan kardeşim sen o kadar benzin tasarrufu falan yapıyorsun ama başından kaza eksik olmuyor... kendine dikkat et.. bi koç falan kes bence... allah herkesi kazalardan korusun. [/QUOTE]

yav abi sorma. bu eryamanda nedir çektiğim. adamlar çıkmış geçen yarış yapıyo geceleyin... töbe töbe...

bide bu eryamanın yolları geniş, millette basıyor. çok rahat 120-130 yapılabilecek yollar var. kasis falan yapmak lazım. 3.etaptan gelen yol var, Temin üzerinden geçiyo bilirsiniz o köprüyü.

yukardan geliyorum kavşakta yine giydirecektim adama pat diye atladı. her yer kavşak, yollar geniş hızlı geliyorlar, kalabalık yer oldu çıktı bu eryaman.

istanbul yolu deseniz zaten kaza eksik olmaz. geçen haftalarda ;TIR ın biri askeri minibüsü yoldan çıkartmış atmış, kendide alt geçitle, sağdan otobüslerin gittiği yolu ayıran betone kafadan girmiş havada askıda duruyordu.

6.Etaptayım, Galeriaya gidene kadar başıma gelmeyen kalmıyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti slamy » 31 Arl 2007, 00:33

o yolda benim üstüme kaç araba uçtu anlatsam inanmazsınız... maalesef çok saçma bir eğitimden sonra yaşama yada ölme ehliyeti veriyorlar. hayat bu kadar basit ve ucuz olmamalı. şu sözü her zaman sevmişimdir Ehliyet almak hak değil ayrıcalıktır...
slamy
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2007, 00:36

doğru vallahi.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 31 Arl 2007, 00:43

[quote="hakanerdogan"]

güven hocam 100 le giderken 40-45 metrede durur demişsin, imkansız gibi bence 6 yıl babamın kullandığı arabadan bahsediyoruz.

.
[/QUOTE]

peki kaç metrede durur??
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2007, 00:49

[quote="guvenxoca"][quote="hakanerdogan"]

güven hocam 100 le giderken 40-45 metrede durur demişsin, imkansız gibi bence 6 yıl babamın kullandığı arabadan bahsediyoruz.

.
[/QUOTE]

peki kaç metrede durur??
[/QUOTE]

yeni nesil broadwayler vardı ya, onlar 48 metrede duruyordu. önceki broadwayler 94-95 model olanlar için 51-52 metre kadar var.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 31 Arl 2007, 00:55

[quote="hakanerdogan"][quote="guvenxoca"][quote="hakanerdogan"]

.
[/QUOTE]

peki kaç metrede durur??
[/QUOTE]

yeni nesil broadwayler vardı ya, onlar 48 metrede duruyordu. önceki broadwayler 94-95 model olanlar için 51-52 metre kadar var.
[/QUOTE]

o kadar olsun be hakanım...

3-4 metre için benimi kıracaksın...LOLLOLLOL
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2007, 00:57

estağfurullah efendim. sizi kırmak aklımın köşesinden geçmez, ama 40 metre falan yazınca fabia'ya hakaret olur... Big%20smile

yüksek hızlarda (100-120) Renault 9 lar durmuyor. Frene sert bassanda savuruyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti guvenxoca » 31 Arl 2007, 01:00

fren performansı açısından benim için en tatmin edici araçlar laguna II ve megane II idi,açıkcası yeni renoların fren performansı çok iyi..
guvenxoca
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Arl 2007, 01:01

clioları bi kenara atarsak, kuzenimde megane 2 var, taş gibi fren var. 4 teker disk bide. gerçekten harika fren var. doğru tespit.

ama amcamın A6 sındaki fren, ne freni zamk zamk!!!
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir