Yasal acıdan ne yapabilirim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yasal acıdan ne yapabilirim

İleti toGah » 31 Oca 2008, 16:21

bu tip bir sorun bendede oldu.

Benimde önceki aracım 2001 model ford fiesta ghia araca ruhsatında Bayrak kırmızı yazıyor renk. ben aracı 2. el satın aldım .muameleciye verdim evrakları 2 gün sonra muameleci abi senin iş çok uzayacak dedi..

Ruhsatta bayrak kırmızı yazan araba dosyasında biber kırmızı yazıyor.

bu yüzden yeni ruhsat çıkartmıyordu. istanbul.

öle böle 3-4 defa gide gele gide gele hallettik.

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Aykan DURAN » 31 Oca 2008, 17:19

Birde benim halimi düşünün. akşama kadar bu olayları dinliyorum ve çözmek için trafik şubelerinde koşturuyorum. yemin ederim ne rakısı kalıyo ne şarabı. adamlar için ne paralarım gitti cebimden. örneğin bir evrak için patron 1 marlboro parası veriyo, adam 2 marlboro istiyo mecbur almak zorundasın. patrondan istiyosun 1 taneyle halletseydin diyo Angry 
Sen Nasıl hallettin işini yazar mısın elekci
Aykan DURAN
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti djenginnn » 01 Şub 2008, 02:50

bu sıteye erken kayıt olsaydım sneın ısını halladerdım şişli olması nedenıyle ama sevındım hallettıgıne..
djenginnn
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 04 Şub 2008, 01:10

keşke erken kayıt olsaydın:D

elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti elekci » 04 Şub 2008, 01:12

ya ben uğraşmıyordum aslında muameleci uğraşıyordu bi şekilde halletmiş ama o işin içindede bir iş var. sanırım muamelecide bana yalan söyledi. dosya kayboldu olayı tamamen düzmece gibi geldi bana. bana verilen ruhsatta benim gidip parasını ödedeğim ruhsat ve o tarih var anlayacagınız dosya bulunmuş sanırsam fazla para koparma uğruna böyle birşey yaptı. sözde tanıdıkdı.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti harbi » 04 Şub 2008, 01:45

arkadaş  aynı  sorun benim  arkadaşda  var gecen  hafta  bir  araba  aldık  şişliye kayıtlı senin  anlattıklarının  aynısı  oldu bu hafta  sonu arşivi  komple arayacaklar dı bulamaz ise alandan  ve  satan dan  bir belge  alıp  yeniden  dosya  hazırlayacaklar 150 ytl bedeli  ile  bakalım  halledilirse  sana  yazarım.
harbi
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 05 Şub 2008, 00:16

iyide 150 ytl kimden cıkacak? djenginn yardım etsin sana:D
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti murtymul » 05 Şub 2008, 01:20

[quote="elekci"]bende inanıyorum ama bi üzerimizde alışmışlık var bu konuda eskiden kalan. rüşvete kayırmaya hayır deriz. yanımızda yapılınca çileden cıakrız ama bir yere gittiğimizde tanıdıgımız varsa ve işlerimiz kolayca halloluyorsa sesimi çıkartmayız. herşeye kendimizden başlamalıyız. şu ana kdr rüşvetle işim olmadı inş. bundan sonrada olmaz. zaten şuna inanıyorum rüşvetle halledeecğim bir iş sonunda mutlaka sarpa sarar. yad başka bir yerden acısı çıkar. devletler zaten fakirlikten veya ekonomik krizlerle çökmez. rüşvetin olduğu heryere mutlaka bela müsibet gelmiştir. amerikanın belkide dünya devi olmasının altında yatan en büyük nedende adalet ve hukuğun çok iyi işlemesidir. herkes görevini bilir. ne fazlasını ne eksiğini yapar. hiç mi yoktur derseniz elbette var ama yasalar ağır cezalar getirdiğinden çok az kişi cesaret eder.
uzattım biraz ama bu konuda oldukça canım sıkılıyor.

aslında zor değil ama hep üst makamlarda bitiyor iş. ne zamanki düsürt insanlar gelir o zaman düzelir. bir kişinin rüşvet aldıgnı ispatlamak kadar kolay birşey yok. yeterki sesimizi duyan birileri olsun.
[/QUOTE]

Hocam Amerika dünyayının heryerini mahvediyo , insanları katlediyo , hertürlü pislik eziyet , rezalet bunların altından çıkıyo

ama adalet ve hukuk iyi işliyo neden adamlar çalışkan rüşvet almıyolar

haniş bu şeye benzedi 1 sevap 10 günahı temizler faln gibi heralde

bu arada yanlış anlama tapkim sana değil o şerefsizlere
murtymul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yexplorer » 05 Şub 2008, 11:12

merak etmeyin arkadaşlar bu rüşvetçilerin hurmaları tırmalar ama ne zaman bilemiyorum. şu ana kadar hiç vermdim inşallah Allah da nasip etmez. beklerim üç olur. ama malum küçük yerde yaşıyoruz. hasteneye gittiğimizde doktor kardeş diyorki ben hastende muayene edemiyorum. öğle arasında köşe muayehanem var orda çok iyi muayene ederim. gidiyorsunuz mecburen. ama bunlar rüşvet girmez heralde değilmi.....
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti elekci » 08 Şub 2008, 01:13

kardeşim haklısın şereffsizler dünyayı yerle bir eder bunun adına kurtarma denir bizde gider ıraka gireriz buna terör denir. dediğinde sonuna kadar haklısın ama kendi ülkelerinde yasaları öyle bir oturtmuşlarki giden ark.ların anlattıgını söyleyim. ark. otelde kalıyor dıaşrı cıktıgında kendi odasının anahtarını içerde unutuyor receptiona iniyor böyle böyle diyor. o arada görevli yokmuş diyorki bayan görevli gelcek bekleyeceksiniz. ark. demiş acelem var sizdeki yedek anahtarı verin içerden anahtarı alayım cıakyım. kızcağız benim yetkim yok diye kabul etmemiş. onlarda düzen böyle görevi neyse o ondan dışarı cıkmaya korkuyorlar. içinizde lostu izleyen varsa ordada güzel bir örnek var aslında. doktor bir  ameliyattayken bir hastansını kaybediyor ve heyet toplanıyor ölümü doktor hatasımı yoksa yapılacak herşey yapıldada yinede öldümü diye eğer hata doktordaysa direk iptal...
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir