ACİLLfabia sorun bilgilerinizi bekliyorum..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ACİLLfabia sorun bilgilerinizi bekliyorum..

İleti züttürük » 30 Arl 2007, 21:22

meraba beyler!!!benim birkaç sorunum varda bunlara acil cevap bekliyorum...ilk olarak arabam 2001 model 1.4 mpı 68hp fabia comfort..ailemiz 4kişi genelde arabada bu kadar oluyoruz ilk olarak arabayı 85000kmde aldım fakat yokuş problemi yaşıyorum araba yokuş çıkarken ve yokuşta kalkışta çok zorlanıyor..ben üsküdarda oturuyorum fazla rampa var fakat araba rampalarda bayağı problem yapıyor..geçen yerlerin ıslak oldu ğu dik bir rampada manevra yapmak zorunda kaldım araba geri çıkmadı bende bayağı motoru zorladım balatalar çok ısınd hatta dumanlar kaputtan geldi..ı...sorunu baskı balata debriyaj balatası olabilirmi,.. dier sorunlarım araba fazla yere yakın bunu neile artırabilirim... sık sık altı vuruyor..yeterince atak ama biz 4kişiyiz die araba zorlanıyor ..bunların sorunları ne olabilir özellikle yokuş hakkında...
önceki aracım broadwayla 92 model traktör yolunda bile banamısın dememişti...bu biraz nazik acaba rampa bu motorlu fabia ların ortak sorunumu yoksa bendemi sorun var bu neden kaynalanıyordur sizce    a c i l cevap veriniz....

züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti altinkum » 30 Arl 2007, 22:32

Balatanın ömrü zaten 80.000 km imiş. Ben de aynı sorunu yaşıyordum baskı balatayı değiştirdim şimdi heryere tırmanıyor araba. Zaten siz değiştirmezseniz yakında o patlar. Aynen lastik gibi güm diye ses geldi benimkisinden, serviste şaşırdı. Daha önce de başka aracımda baskı balata bitmişti fakat boylesini ben de ilk defa gordum. Balata iyice gitmiş sizin anlayacağınız araç iptal olmuştu.
200 ytl ye yeni aldım orjinal balatasını değiştirme ücreti filan 100 ytl toplam 300 ytl gidiyor dostum. Hazır ön takım gitmişken salıncak burclarini da değiştir derim 5-10 ytl bişey.

kolay gelsin
altinkum
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 30 Arl 2007, 22:46

salıncak burçları 5-10 ytl mi?işçilik dahil salıncak burçlarının değişimi 75-100 ytl arasındadır...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 30 Arl 2007, 23:40

bendede aynı araç var motor soğukken o sorun var ama normalde hiç böyle sorun yaşamadım kullanımdan kaynaklanıyor gibi geldi bana daha araca alışamadınız herhalde...
bunun yanı sıra lastik havaları ve lastik durumu,motor bakımı ne durumda ? amortisörler ?( aracın yerden yüksekliği ve çukurlarda tepkimesi çok değişiyor )  ben komple bakımdan sonra bu sorunların hiçbirini yaşamadım özellikle lastikler(lastik havaları) çok etken araca tamamen alıştım artık sorun kalmadı ama nazik oldukları kesin Wink
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti hakanerdogan » 30 Arl 2007, 23:41

sizin aracınızın gücünde sorun yok. 4 kişiyle rampa çıkacak kadar kuvvetlidir.

zaten km niz yüksek, bide hep rampalı yerlerde yarım debriyaj kullanılmışlığı varsa arabanın, yeni bi set taktırmanın zamanı gelmişde geçiyor bile.

bu arada bizdede broadway vardı, broadway 1.4 68 bg fabianızdan çok daha atak, yerden yüksek, tırmanış kabiliyeti yüksek bir makinadır. 6 yıl bindim, biliyorum.

ama bir o kadarda güvensiz ve konforsuzdur fabia ya göre.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti derude » 01 Oca 2008, 02:57

sayın züttürük, aslında iki aracı kıyaslamanın pek doğru olmayacağı kanatindeyim. reno 9 ben de yıllarca kullandım. fabia 68 bg liği bilmiyorum ama bende ki 75 likten çok farklı olacağını düşünmüyorum.  reno 9 un vites oranları fabiadan çok farklı, birinci vites dişli oranı fabiadan daha düşüktür bu nedenle kalkışlar daha pratik ve atak olabilmektedir. ama fabia 1. vites dişlisi daha yüksek oranda bu da kalkışta diğer araca oranla daha ağır kalmasına neden olabiliyor . peki neden böle derseniz bu
üreticinin insiiyatifinde olan bi durum. diğer taraftan reno 9 un alt devirleri çok canlı iken üst devirlerde tork üretemez  ve ancak gürültü yapar oysa fabianın alt devirleri daha zayıf ama üst devirlerde daha canlı yüksek torka sahip bir motor yapısı vardır. sanırım fabianın bu farkı  motor yapısında ekonominin gözetilmesine bağlı bir durum. her ne olursa olsun dört kişiyle altınızdaki aracın hertürlü rampada kalkması gerekir. bunun aksinin olması debriyaj la birlikte motorun performansını etkileyen faktörlerin gözden geçirilmesi gerektirebilir. iyi yıllar...
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 01 Oca 2008, 14:56

arkadaşım bende fabia yımı yeni aldım. seninkiyle aynı. derude arkadaşın dediği gibi kalkışlarda biraz yavaş. zaten kitapçığından bakarsanız ivmelenmesi oldukça düşük. benimde bir önceki arabam 93 model broadwaydi. gazlı olmasına rağmen ilk kalkışı fabia ya göre çok çok iyiydi. gelelim bayırda bayılma sorununa,daha dün gece oldukça dik bir bayırı tırmandım aynen 4 kişiyle gayet normaldi büyük ihtimalle debriyaj sorunu var ama onuda tecrubeli bir usta 5 dak. kullanmayla çözebileceği bir sorun.geç kalmadan bi servise git derim.
biraz uzattım ama birşey daha eklemek istiyorum geçen servise gittim arabının sağ arka tarafından fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor diye. tecrubeye cıktık inanırmısın usta öyle bir kullanıyorki arabayı şaşırdım kaldım. gerçekten arabaya alışmak çok önemli.(bu arada hergün ses çıkartan araba ustanın elinde tık demedi:)
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti 10TOPRAK » 01 Oca 2008, 15:11

[quote="elekci"]ama birşey daha eklemek istiyorum geçen servise gittim arabının sağ arka tarafından fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor diye. tecrubeye cıktık inanırmısın usta öyle bir kullanıyorki arabayı şaşırdım kaldım. gerçekten arabaya alışmak çok önemli.(bu arada hergün ses çıkartan araba ustanın elinde tık demedi:)[/QUOTE]
ConfusedAynen bendede bir şıngırdama var arkadan geliyor BAZEN;Şıngır şıngır diye ses geliyor EmbarrassedSKODACI ustaM sen ne dersin bu sese!!!
10TOPRAK
CLASSIC
CLASSIC

İleti züttürük » 01 Oca 2008, 15:49

sagolun beyler enkısa zamanda deiştirtcem zaten bi bakıma girmesi ii olur

züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti elekci » 01 Oca 2008, 22:23

[quote="10Y@ĞMUR"][quote="elekci"]ama birşey daha eklemek istiyorum geçen servise gittim arabının sağ arka tarafından fare ciyaklaması gibi bir ses geliyor diye. tecrubeye cıktık inanırmısın usta öyle bir kullanıyorki arabayı şaşırdım kaldım. gerçekten arabaya alışmak çok önemli.(bu arada hergün ses çıkartan araba ustanın elinde tık demedi:)[/QUOTE]
ConfusedAynen bendede bir şıngırdama var arkadan geliyor BAZEN;Şıngır şıngır diye ses geliyor EmbarrassedSKODACI ustaM sen ne dersin bu sese!!!
[/QUOTE]

ya öyle bir seski bendeki eğer tek başıma isem ve radyo acık değilse çekilmiyor. amortisörden gelir anlarım,bir kaza sonucu kapıdan gelir anlarım ama değişik birşey. ama şuna dikkat ettim ısınınca geçiyor. plastik plastiğe sürtüyor galiba ısınıncada genleşiyor sıkışıyor diye tahmin ediyorum. b
birde göstergenin ordan ses geliyor. göstergeye elimle baskı yaptıgımda ses kesiliyor. onu sıkıştıran bir vida falan varmı bilgisi olan arkadaş varsa sevinirim.
elekci
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti züttürük » 02 Oca 2008, 20:34

tesekkürler
züttürük
CLASSIC
CLASSIC

İleti fabiasm » 03 Oca 2008, 01:53

arkaaşlar bende de 1,4 68 beygir fabia var

ben de yokuşlarda hep bayılma problemi yaşadım, ama bunun aracın beygir gücüne ve motorun felicia motoru olmasına bağlıyordum

fabianın kasasının bu motora ağır geldiğini düşünüyordum

siz şimdi baskı balatası deyince kafa karıştı

68 beygir fabiası olan arkadaşların arabaları yokuşta nasıl acaba?

bir de baskı balatası değiştirip de performasta artış yaşayan oldu mu?
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir