Hareret Lambası

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Hareret Lambası

İleti atabey » 31 Arl 2007, 12:54

Arkadaşlar 2004 TDI fabia da bir kaç gündür bir problem var. Gösterge panelindeki hararet lambası çok soğuk havalarda özellikle sabah ilk çalıştıma da motor çalıştıktan sonra normal olarak lamba sönüyor 10 sn sonra falan bip sesiyle birlikte yanıp sönmeye başlıyor. Motoru durdurup tekrar çalıştırdığım zaman sorun düzeliyor.  Bazen de motor biraz çalışmadan yani belirli bir sıcaklığa erişmeden  sönmüyor. Motor sıcakken sorun yok. Arabanın kitapçığında nedenleri olarak antifiriz eksik ya da fan motoru sigortası atmışsa bu hatayı verir diyor, ben bunları kontrol ettim hepsi normal antifirizin dercesini ölçtürdüm -22 derece çıktı. Hatta 1litre antifiriz boşaltark tekrar üzerine 1 litre ilave ettim seviye min-max arasında, decesi ise -33 oldu. Acaba sorun başka neden kaynaklanıyor olabilir görüşlerini bekliyorum. HOŞÇAKALIN  

atabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 31 Arl 2007, 13:08

Soğutma sıvısı müşiri oksitlenmiş olabilir, o nedenle sıvı seviyesi eksikmiş gibi algılayabilir...

Zaman içinde olabilecek bir arızadır.

Hararet lambası sarı mı yanıyor, kırmızı mı?
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti atabey » 31 Arl 2007, 13:24

Hararet  lambası normal de kontağı açtığınız zaman kırmızı yanıyor ve ısıtma bujisi lambasının sönmesini beklerken,  hararet lambası da sönüyor ve motor çalıştıktan sonra yaklaşık 10 sn sonra kırmızı yanarak uyarı vermeye başlıyor. Ben hararet lambasını hiç bir zaman sarı yandığını görmedim. 
atabey
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti peggotty » 11 Şub 2008, 23:46

Motor suyunu sürekli takviye etmeme rağmen son 3 aydır hemen hemen ayda bir hararet lambası yanıyor.Suyu maksimum düzeye kadar ekliyorum lamba sönüyor.Fakat üçüncü kezdir aynı sorunu yaşıyorum.Neden olabilir ya da ne yapmam lazım?

peggotty
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti polat125 » 22 Mar 2008, 14:47

arkadaşlar bende de aynı sorun var 2007 TDI fabia hararet lambası yanıyo ilk çalışmada ses uyarısıda veriyo ne yapabilirizz
polat125
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 22 Mar 2008, 20:24

[quote="polat125"]arkadaşlar bende de aynı sorun var 2007 TDI fabia hararet lambası yanıyo ilk çalışmada ses uyarısıda veriyo ne yapabilirizz [/QUOTE]

Soğutma sıvısı müşiri oksitlenmiş olabilir, o nedenle sıvı seviyesi eksikmiş gibi algılayabilir...

Zaman içinde olabilecek bir arızadır.

Hararet lambası sarı mı yanıyor, kırmızı mı?
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir