silecek motoru terse döndü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

silecek motoru terse döndü

İleti mavi06 » 12 Oca 2008, 15:20

1. Öncelikle şu soruyla başlayayım kar lastiğini dışarda taktırmak garantiyi etkiler mi?
2. diyarbakırda bir haftadır kar don olayları fazlaydı. Bugün arabayı kullandım ama silecekler çalışmıyor. Daha doğrusu ön çalışmıyor ön çalışsın diye öne çekince arka çalışıyor. Suda atmıyor. Sol ön tampon hizasından bir su sızıntısı var. Sanırım cam suyu haznesi patladı

6 ayda ikinci sorun durup dururken giden bir akü bu da 2.. sıfır arabada olmamalı bence.. acaba yanlış seçim mi diye üzülmeye başladım

mavi06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Fabia 1.4 TDI Ambiante (2007)

İleti mavi06 » 12 Oca 2008, 19:42

servisten yeni geldim:)
öncelikle silecek suyu hortumu donmadan dolayı çıkmış sol çamurluk ön  iç taraftaki vidaları sökerek ulaşır takabilirsiniz. Silecek motoru donmaya bağlı sorunlu görünüyor şu an antfrizli su aldım yarın sabah içindekini boşaltıp dolduracağım umarım normale döner
mavi06
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: Fabia 1.4 TDI Ambiante (2007)

İleti ünsal » 12 Oca 2008, 19:55

soğuk havalarda en çok bu şikayet oluyor genelde tüm araçlarda....

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti hetepe » 15 Oca 2008, 15:00

hava bozmadan önce antifrizli suyu doldurmak gerekiyor.Ön silecek sistemi donmadan dolayı arızaya gecince arka çalışıyor.Ben de yaşadım bunu.Akü ise tamamen talihsizlik.. Benim akü 3. yılını doldurdu ve 'tık' yok.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti irfant » 15 Oca 2008, 15:02

Silecek suyu hortumu eğer motor kısmından atmışsa bir şey sökmeye gerek yok. Akünün arkasında, beynin aşağısında çıkan hortum görünüyor, yerine takın tamamdır. Yerini bulmak için buzlar çözüldüğünde cam suyu sıkın, çıkan hortumdan sızan su size yerini işaret eder.

Su donmuşken pompayı zorlamayın, bzaen sigortası atacağına su motoru yanabiliyor.

Biraz daha ek yapayım.

Sorun olduğunda ilgili model için resimde görülen noktaları kontrol etmekte fayda olabilir! Özellikle Fabia'larda arka silecek suyu hortumu yerinden çıkıyor. Araç duruyorken arka silecek suyunu püskürtün, eğer aracın altına su akıyorsa motor kısmında beynin altındaki boru yerinden çıkmış olabilir. Silikonlayarak ya da kelepçe ile sabitleyerek sorunu giderebilirsiniz. Octavia modellerinde de sorun aşağıdaki noktalarda olabiliyor.

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir