Sis Farı

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sis Farı

İleti ufuk » 15 Oca 2008, 17:50

Selamlar,

Daha önce bu konu hakkında konuşulmuştur ama...Benim sorum biraz daha farklı olacak..

2004 FABİA CLAS SPC 1.4 TDİ aracmı yeni aldım.Arka sis farları yok mu?Düğmenin altındaki küçük kolu çekiyorum fakat uzun farlar açık olmasına rağmen arkadan hiç bir ampul yanmıyor...

Hepsini ayrıca kontrol ettim...

Üstten itibaren
1.Fren Lambası
2.Sinyal Lambası
3.Geri Vites(çift)
4.Parkalar

eğer buda yoksa ilginç tabii...:)

ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 15 Oca 2008, 18:40

Farları açan döndürmeli anahtar park pozisyonundayken eğer ön sis farınız varsa bir defa çekerek ön sis farını; iki defa çekerek arka sis farının sol tarafını yakab,ilirsiniz(Sağ taraf sis farı bağlantısı yoktur)Eğer ön sis farınız yoksa döndürmeli anahtarı parktan sonra kısa far pozisyonuna getirip, kendinize doğru çekmelisiniz yine sol arka sis farı yanar.(uzun -kısa farketmez)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti irfant » 15 Oca 2008, 18:41

Arka sol sis lambası standart olarak tüm donanımlarda vardır. Sol arka lamba çift flamanlıdır. Sise ait olan flaman yanmıştır.

Sadece sol yanar anahtarı dışa çekince...
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti sainz » 15 Oca 2008, 19:09

Favorit' te arka sis lambaları yanarken uzun hüzmeli farları yakarsanız otomatik olarak arka sisler sönüyor. Kısa hüzmelilere geçince de tekrar yanıyor. Fabia' da da böyle bir şey olmasın?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakanerdogan » 15 Oca 2008, 19:11

[quote="sainz"]Favorit' te arka sis lambaları yanarken uzun hüzmeli farları yakarsanız otomatik olarak arka sisler sönüyor. Kısa hüzmelilere geçince de tekrar yanıyor. Fabia' da da böyle bir şey olmasın?[/QUOTE]

yok abi yanması lazım.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ufuk » 15 Oca 2008, 19:17

tamam arakdaşlar şimdi oldu saolasınız elleriniz dert görmesin fabia yı yeni tanıyorum....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuk » 15 Oca 2008, 19:19

ya bi soru daha sorsam.Düğmenin altında birşey var çekince on yazısı beliriyor?Ne işe yaradığını çözemedim de????
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti AV-2006 » 15 Oca 2008, 20:29

[quote="ufuk"]ya bi soru daha sorsam.Düğmenin altında birşey var çekince on yazısı beliriyor?Ne işe yaradığını çözemedim de???? [/QUOTE]

Orası soğutucu.Kapağı açarsanız ancak bir kutu kola sığacak büyüklükte bir yer olduğunu görürsünüz.Yazın aldığınız soğuk bir içeceğin ısınmasını geciktirir.(ON konumunda)(Tabi klima açıksa)

• FABİA TDI
Kullanıcı avatarı
AV-2006
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan murat bilgin
Nereden: Ankara
Arabanız: fabia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir