antifriz rengi fark eder mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

antifriz rengi fark eder mi?

İleti Öner » 16 Oca 2008, 19:06

selamlar arkadaşlar,

geçenlerde servis dışı bir yerde arabaya antifiriz attırdım ama rengi maviydi. forumda bir kaç yerde fabia almadan önce mavi renk konulamayacağı hakkında bir kaç şey okumuştum. kırmızı renk antifirizle mavi arasındaki fark nedir acaba????

Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 16 Oca 2008, 19:11

Arabada ne var ne yok bi yazsan fikir beyan edelim kardeş..Lpg varmı antfrizin tammı buji filtre vs ler yenimi..Sabah Lpg ile çalıştırmak zor ve yanlış benzinle çalıştırman lazım..bir de büyük harf kullanmayın diye uyarılar var küçük harf makbul mesajlarda..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Öner » 16 Oca 2008, 19:17

valla kardeş arabanın her şeyi tam. castrol 10/40 yağ var arabada 19000'de yağı değiştirdiğim de almıştım yağ filitremi de. bujileri değiştirmedim çünkü arabam henüz 24,000'de. araba benzinli ben lpg kullanmıyorum.  çalışmaması için neden yok gibi ama...
Öner
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 16 Oca 2008, 19:24

arabanın çalışmamasına malesef çok geniş kapsamlı şeyler neden oluyor konu ile alakalı değil belki ama bir komşuda astra dizel var yeni kasa 2005 model kışın sabahları çalışmıyordu hemde -3,5 derecede bile marş motoru geliştirdi opel ve bu sorunu yaşayan dizel astra ların marş motorunu garantiden değiştirdi sorun bitti.
Ateşleme bobinleri,distribitör,buji kabloları gibi malzemelerde sorun olabilir aracınızın km si düşük ama bazı parçalar km yapmadan da yaşlanıyor üzerinden mevsimler geçtikçe durduğu yerde yıpranıyor servise gidip bir bilgisayara bağlatsanız elektronik bir arıza ise sorunu bulabilirsiniz.
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir