SİZCE HANGİ FABİA?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SİZCE HANGİ FABİA?

İleti tayel » 18 Oca 2008, 15:08

herkese selamlar. arkadaşlar yaza feliyi satıp fabia almaya karar verdim.2003-2006 arası. yalnız ELEGANCE ile CHOİCE modeli arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeliyim. birbirlerini göre eksileri ve artıları nedir? birde fabiaların ses yalıtımından şikayetler duydum. özellikle lastik ve motor sesi olarak. aslı varmıdır? şimdiden teşekkürler.

tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti irfant » 18 Oca 2008, 15:10

Elegance en üst donanım modelidir. B sınıfı araçlarda motor sesini içeri almayan yoktur zaten. Lastik sesi ise tamamen kullandığın lastik tipi, hamuru, ebadı ile ilgili.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti tayel » 19 Oca 2008, 02:30

teşekkürler hocam.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabiasm » 19 Oca 2008, 03:21

68 beygir alma ama
fabiasm
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 19 Oca 2008, 23:27

yok kardeş 101 bg alacağım.
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 19 Oca 2008, 23:30

feelli kaç model
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 20 Oca 2008, 00:10

alışana kadar herşey...! comforuna,yol tutuşuna diyecek yok..

benim tek şikayetim ön göğüsten gelen sesler Angry(gıcırtı şeklinde)
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti skodacı » 20 Oca 2008, 00:13

68 hp nin neyi var ki?
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ilk aşk » 20 Oca 2008, 11:45

içeri ses almasında felicanın üstüne yok alırsan fabişin rengini beyaz al beyaz çok yakışıyor fabişe
ilk aşk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gurdal07 » 20 Oca 2008, 12:58

[quote="fabiasm"]68 beygir alma ama[/QUOTE]
 aaa  neyi warmış bizim fabişin ya ben gayet memnunum   fene değil bence neden alma diyosunuzki?
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti loveskoda » 20 Oca 2008, 13:09

[quote="tayel"]yok kardeş 101 bg alacağım.[/QUOTE]

Bence de 101hp en iyi seçenek...

68hp likler çok eski teknoloji ve çok yakıyor...

Bu motor, vw nin değil, Skoda nın eski nesil motorunun modernize edilmişi....
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 20 Oca 2008, 13:48

[quote="weyis"]feelli kaç model[/QUOTE]
99 model magic. 95 binde , garaj arabası , tüm parçalar orjinal , öğretmenden , kaza yok vs vs .....

çaktırmadan reklamınıda yaptıkLOLLOL

yorumlar için herkese teşekkürler

tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fabialife » 20 Oca 2008, 18:32

[quote="tayel"] herkese selamlar. arkadaşlar yaza feliyi satıp fabia almaya karar verdim.2003-2006 arası. yalnız ELEGANCE ile CHOİCE modeli arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeliyim. birbirlerini göre eksileri ve artıları nedir? birde fabiaların ses yalıtımından şikayetler duydum. özellikle lastik ve motor sesi olarak. aslı varmıdır? şimdiden teşekkürler. [/QUOTE]

eleganslar donanım olarak en yüksek olanı, choıceler ise biraz daha spor performansa dönük özel ara üretim araçlar. bende 2005 choıce var, 2005 eleganstan eksiği; arka camlar manuel,yan hava yastıkları yok.
diğer farkları choıcelerin 4 tekeri disk fren, 3 butonlu sustalı anahtarlık, 15" aliminyum alaşımlı jant, 195-50-15 lastik, aron tipi kumaş döşemeli spor koltuklar vb.
neticede her iki aracın motor ve kasaları aynı elegans kullandım ama uzun yol yolculuğu yapmadım. sakin kullanıcıyım diyorsan her iki aracıda alabilirsin. ancak biraz hırçın kullanırım, performans benim için önemlidir diyorsan tavsiyem 2004-2005 yıllarında sınırlı sayıda üretildiği için bulabilirsen choıce. özellikle yol tutuşu,frenlemede izinden sapmama,kaymama,savrulmama konusunda performansı mükemmel.jant ve lastiklerinden dolayı görünüşü biraz daha hoş.
ses yalıtımı konusuna gelince; 96 vectra, 95 astra, 97 toyota, 99 honda civic ve daha birçok marka araç kullanmış bir kişi olarak söyleyebilimki bunların hepsinden daha iyi. bu sınıf hatta bir üst sınıf arabalar da bile ses yalıtımının mükemmel olması baklayamezsin. lastik sesi çoğunlukla asfaltın dişli olasından bir miktar da lastiklerin cinsi ile alakalı bir konu. Türkiyedeki yolların durumu malum. ben aracımda dişli ve bozuk asfaltta bir miktar lastik sesi duyuyorum, lastik sesi motor sesini bastırdığı için motor sesi duyulmaz. düzgün asfaltta ise nerseyse hiç lastik sesi yok sadece yüksek devirlerde motorun tatlı homurtusu duyuluyor ama bu seslerin hiçbiri rahatsız edici düzeyde değil. eski fabialar izalasyon konusunda başarılı, taban halısının altında kalınca bir keçe var.
sanırım biraz açıklayıcı olmuştur. hangisini alırsan al eğer araç temiz ve bakımlı ise menun kalacağından hiç şüphen olmasın. senin alacağın araçtaki arayacağın şeyler, aracın temiz ve bakımlı olması birde mümkün olduğu kadar km sinin düşük olması.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti gurdal07 » 20 Oca 2008, 18:53

[quote="loveskoda"][quote="tayel"]yok kardeş 101 bg alacağım.[/QUOTE]

Bence de 101hp en iyi seçenek...

68hp likler çok eski teknoloji ve çok yakıyor...

Bu motor, vw nin değil, Skoda nın eski nesil motorunun modernize edilmişi....
[/QUOTE]
deme yaa  mesela 68 lik ler ne kadar yakıyo 101 likler ne kadar yakıyo km de bilen söyleyebilirmi acaba?
Kullanıcı avatarı
gurdal07
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 20 Oca 2008, 19:12

[quote="fabialife"] [quote="tayel"] herkese selamlar. arkadaşlar yaza feliyi satıp fabia almaya karar verdim.2003-2006 arası. yalnız ELEGANCE ile CHOİCE modeli arasında kaldım. sizce hangisini tercih etmeliyim. birbirlerini göre eksileri ve artıları nedir? birde fabiaların ses yalıtımından şikayetler duydum. özellikle lastik ve motor sesi olarak. aslı varmıdır? şimdiden teşekkürler. [/QUOTE]

eleganslar donanım olarak en yüksek olanı, choıceler ise biraz daha spor performansa dönük özel ara üretim araçlar. bende 2005 choıce var, 2005 eleganstan eksiği; arka camlar manuel,yan hava yastıkları yok.
diğer farkları choıcelerin 4 tekeri disk fren, 3 butonlu sustalı anahtarlık, 15" aliminyum alaşımlı jant, 195-50-15 lastik, aron tipi kumaş döşemeli spor koltuklar vb.
neticede her iki aracın motor ve kasaları aynı elegans kullandım ama uzun yol yolculuğu yapmadım. sakin kullanıcıyım diyorsan her iki aracıda alabilirsin. ancak biraz hırçın kullanırım, performans benim için önemlidir diyorsan tavsiyem 2004-2005 yıllarında sınırlı sayıda üretildiği için bulabilirsen choıce. özellikle yol tutuşu,frenlemede izinden sapmama,kaymama,savrulmama konusunda performansı mükemmel.jant ve lastiklerinden dolayı görünüşü biraz daha hoş.
ses yalıtımı konusuna gelince; 96 vectra, 95 astra, 97 toyota, 99 honda civic ve daha birçok marka araç kullanmış bir kişi olarak söyleyebilimki bunların hepsinden daha iyi. bu sınıf hatta bir üst sınıf arabalar da bile ses yalıtımının mükemmel olması baklayamezsin. lastik sesi çoğunlukla asfaltın dişli olasından bir miktar da lastiklerin cinsi ile alakalı bir konu. Türkiyedeki yolların durumu malum. ben aracımda dişli ve bozuk asfaltta bir miktar lastik sesi duyuyorum, lastik sesi motor sesini bastırdığı için motor sesi duyulmaz. düzgün asfaltta ise nerseyse hiç lastik sesi yok sadece yüksek devirlerde motorun tatlı homurtusu duyuluyor ama bu seslerin hiçbiri rahatsız edici düzeyde değil. eski fabialar izalasyon konusunda başarılı, taban halısının altında kalınca bir keçe var.
sanırım biraz açıklayıcı olmuştur. hangisini alırsan al eğer araç temiz ve bakımlı ise menun kalacağından hiç şüphen olmasın. senin alacağın araçtaki arayacağın şeyler, aracın temiz ve bakımlı olması birde mümkün olduğu kadar km sinin düşük olması. [/QUOTE]
arkadaş şiir gibi yazmışsın eline sağlık yorumun için
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hetepe » 21 Oca 2008, 12:40

Choice lerde ön tamponu yep eski tip görüyorum, yeni tip tamponlu üretimi var mı?(Tabii stoplar da eski tip)
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti irfant » 21 Oca 2008, 12:43

[quote="hetepe"]Choice lerde ön tamponu yep eski tip görüyorum, yeni tip tamponlu üretimi var mı?(Tabii stoplar da eski tip)[/QUOTE]

Yok diye biliyorum, makyajlanınca kasa Choice üretilmedi.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hetepe » 21 Oca 2008, 12:53

Teşekkürler.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir