SOL CAMDAKİ ARIZA HAYALETMİ?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

SOL CAMDAKİ ARIZA HAYALETMİ?

İleti 34SCU59 » 15 Şub 2008, 01:04

asagı tusunun tırnagında sorun vardır fazla sert basma yenisini almak zorunda kalırsın onu çıkar ve yalıtımını diş fırçası ile gaz yağı ıle temizle bak ozaman gör (aynı cep telefonu tusları gibi dusunun)

NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti fabiamania » 23 Şub 2008, 17:18

Bugün camı bir elektrikçiye tamir ettirdim, anahtar devresini söküp temizleyince düzeldi.Aslında tutukluk yapan sağ arka kapının kilit mekanizmasını yaptırmak için götürmüştüm.

Arka kapı sık sık ya kilitlenmiyor ya da kilit açılmıyor; ayrı takılıyordu.. Usta pandizotu söktü, motoru açtı, devresinin bir bölgesini bıçakla kazıyıp lehim yaptı ve normale döndü.1 saat sürdü ,işinin ehli ve pratik bir adamdı. isteyen istanbullulara adresini verebilirim, maslak sanayiinde..
fabiamania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 23 Şub 2008, 17:25

düğmeye bastığınızda içerden motor dönme sesi geliyor cam hareket etmiyorsa cam krikosu dişlisi sıyırmış olabilir..bir tarafı az sıyırmıştır sıyıran tarafta motor döner çalışmaz az sıyıran tarafı döner gelir ve camı hareket ettirmeye başlar.. ilk basınca motorda ses seda yoksa elektrik gitmiyor..düğme yada tesisattan demektir..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 24 Şub 2008, 03:47

Skodacının dediği doğru benim kapı kilidi garantiden değişti .Bir daha problem yarattı ve garantinin garantisi olmaz dediler.İyi niyet Skoda da pek uygulanmıyor;lakin başka markalarda esnek olabiliyor.Tıpkı 2.5 senelik aracın eksozunun çürümesi gibi.Bu Vw de olsaydı değişirdi ama malesef Skoda hiç ilgilenmedi bile.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir