Fabia 1.4 16V 74/101hp Elegance ile ilgili herşey

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia 1.4 16V 74/101hp Elegance ile ilgili herşey

İleti acer1610 » 09 Şub 2008, 23:09

101 ler belirtiğiniz gibi ancak !!!  alt devirlerde müthiş yakıt ekonomisi oluşturuyor bence bunuda gözardı etmeyin derim ...devir yaptırısanız fişek gibi, ama 3 000 lerde de ekonomik bi araç .aynı motorla isteğe göre ekonomi veya performans .seçim sizin..

acer1610
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti serdar5306 » 10 Şub 2008, 05:02

[quote="acer1610"]101 ler belirtiğiniz gibi ancak !!!  alt devirlerde müthiş yakıt ekonomisi oluşturuyor bence bunuda gözardı etmeyin derim ...devir yaptırısanız fişek gibi, ama 3 000 lerde de ekonomik bi araç .aynı motorla isteğe göre ekonomi veya performans .seçim sizin..[/QUOTE]

+ 1000 aynen böyle çok güzel anlatmışsın teşekkürlerClap
2005 FABİA CHOİCE 101 BG SİYAH
serdar5306
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: SERDAR
Nereden: Ankara
Arabanız: FABİA COHİCE 2005

İleti IYIGIT » 18 Nis 2008, 15:50

101 HP LERDE ORJİNAL AKÜ KAÇ AMPER OLMALI?3 YIL OLDU.GALİA DEĞİŞTİRMELİYİM.HANGİ MARKA KAÇ AMPERLİK AKÜ TAVSİYE EDERSİNİZ?SEBELERİ İLE YAZARSANIZ SEVİNİRİM

IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 18 Nis 2008, 16:05

arkadaşlar  büyük harfleri kullandığım için üzgünüm
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kaptan_07 » 22 Mar 2013, 23:06

arkadaşlar bu modelin özellikleri üzerine konuşalım demişsiniz ama konu başka yerlere gitmiş.

ben bugün 2001 1.4 elegance aldım. bir kaç sorum olacaktı.

bu ASR özelliği panoda ışık yanarken mi etkin oluyor yoksa yanmadığında mı? ve neden sürekli etkin durumda olmuyor.

forumda bir yerde torpido gözünde iki adet soğutmadan bahsedilmiş torpido gözündeki ikinci soğutma nerede?
kaptan_07
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: saim akman
Nereden: Konya
Arabanız: Fabia 1.4 16v elegance 2001

İleti lestat » 23 Mar 2013, 00:50

sırasıyla
1. yol bilgisayrı ekranı: yapılan kmiy ortalam hızı anlık yakıt tüketimini vs gösterir.
2. arka sis lambası
3. kısa huzmeler
4. ön sis lambası
5. direksiyon lambası (Allah sürüş esnasındayken yandığını göstermesin :) )
6. motor ikaz ışığı (motor çalışırken yanarsa motorda sorun var anlamına gelir.)
7. sol sinyal lambası
8. Sağ sinyal lambası
9. uzun huzmeler
10. Hararet göstergesi
11. immobilizer
12. Benzin lambası (depoda yaklaşık 7.5 lt benzin kaldığı zaman yanar. O şekilde kullanmaya devam etmeyin benzin pompasına zarar verir. Yanmasının bir anlamı var yani)
13. motor yağı ikaz ışığı
14. Kapı açık ikaz ışığı
15. Silecek suyu seviyesi göstergesi
16. Motor ikaz ışığı (motor çalışırken yanarsa uyarı anlamı taşır bir sorun olduğuna dair.)
17 ASR ve ESP (şimdi diceksiniz aracımda esp var mı. İşte orası tam bir muamma. sadece asr barındıran araçlarda da aynı ışık yanıyor. Gerçi aracın kullanma klavuzunda espnin abs asr msr ve eds ile birlikte açlıştığını ve edl nin de espnin bir parçası olduğunu ve espnin opsiyonel olarak sunulduğunu belirtmiş.
ama sayın yüce oto hazretleri eşegance donanımlı arabaya yan hava yastığı ve symphony cd çalar gibi donanımları eklememiş. Buna göre arçta esp olmıyabilir. Ama olabilirde
Bir ara yanlıyıp test etcez artık :)) )
18. Abs ikaz lambası (bu arada absnin devreden çıkması espnin ve asrnin de devreden çıkması anlamına geliyor.)
19. El freni ikaz lambası (mesela el frenin kalkık unutup yola çıktığınızda bu lamba yanıyor ve araç sesli ikaz veriyor.)
20. Hava yastığı uyarısı
21. Emniyet kemeri ikaz ışığı (Takmadığınız zaman sizi uyarır. Bu arada bazı araçlarda fabia 1 lerde de mi öyle bilmiorum. Emniyet kemeri takılı değilken hava yastığı açılmaz.)
22. Km göstegesi üstteki aracın orjinal kmsi alttaki ise sıfırlanabiliyor. yolu hesaplamak veya işe ayda ne kadar yapıyorum gibisinde hesaplamar için
Daha detaylı bilgi için aracın kullanım klavuzuna bakabilirsiniz. Elinizde bir kullanım klavuzu yoksa elimde bir pdf ingilizce kullanım klavuzu var atabilirim.
Kullanıcı avatarı
lestat
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Hakan ÖZLER
Nereden: İzmir
Arabanız: Fabia Elegance

İleti formika » 08 Nis 2013, 11:09

kaptan_07 yazdı:arkadaşlar bu modelin özellikleri üzerine konuşalım demişsiniz ama konu başka yerlere gitmiş.

ben bugün 2001 1.4 elegance aldım. bir kaç sorum olacaktı.

bu ASR özelliği panoda ışık yanarken mi etkin oluyor yoksa yanmadığında mı? ve neden sürekli etkin durumda olmuyor.

forumda bir yerde torpido gözünde iki adet soğutmadan bahsedilmiş torpido gözündeki ikinci soğutma nerede?

arkadaşım bende 1 ay önce aldım (1.4 101 by elegance ) sordum hatta denedim ASR butonu ışığı yanıkken devre dışı ışık sönükken devrede yani göstergede herhangi uyarı lambası yanmıyacak ASR devredeyken (ışık yanıkken) arabayı anikalkış yaptırdımmı pati çekiyor devre dışı bıraktımmı aynı hareketi yine yapıyorum okadar olmuyor zaten benim bildiğim ASR karlı yolda veya çamurda zemine ulaşmak için yinede forumda sor soruştur biraz bilgilendirdiysem ne mutlu bana ;)
Kullanıcı avatarı
formika
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali şirin
Nereden: Sakarya
Arabanız: skoda fabya 2001

İleti kaptan_07 » 27 Ağu 2013, 11:24

hocam bizim fabialarda AUX girişi varmı. eğer yoksa orjinal usb'li bi teyp nereden bulabiliriz kaça paraya gelir.
kaptan_07
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: saim akman
Nereden: Konya
Arabanız: Fabia 1.4 16v elegance 2001

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir