debriyaj

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

debriyaj

İleti bybirim42 » 30 Oca 2008, 23:57

arkadsaşlar fabişimi almadan önce hep reno grubu arba kullandım sonra fabişe geçince debriyaj konusunda baya şaşırdım aldığım kişinin söylediğine göre bütün fabişler yatrım debriyaj diyor yani debrajı yarıya kadar kaldırana kadar hiç tepki yok yarısından sonra kavramaya başlıyor .doğrumudur yoksa bu ayarlanabilen bir durummu şimdiden tşkrlr.

bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti sungurlulu73 » 31 Oca 2008, 00:22

evet arkadaşım maaalesef dediğin gibiymiş ayarda olmuyormuş. ayrıca hayırlı olsun
sungurlulu73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bybirim42 » 31 Oca 2008, 00:29

tşkrlr
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti hakanerdogan » 31 Oca 2008, 00:59

daha iyi işte, yokuşlarda istop ettirmeden boşluk alabiliyosun.

zaten hiç dibine kadar basıp vites değiştirmem, yarıyı geçirip vites atarım seri bi şekilde. hızdan kayıp da az oluyor.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti erdinc » 31 Oca 2008, 01:20

evet yaa bu debriyaj olayı dediğiniz gibi bana da ilk başta garip gelmişti, arabayı kaldırmak için ayağınızı baya bi çekmeniz gerekiyor,hafta sonları  şirketin renaultları ve fiatlarını kullanma fırsatım oluo onlarda çok farklı,bide hakanın dediği aklıma takıldı peki hakan sen vitesi öle atınca debrijaj sıyırmıyomu malum iki parçanın birbirine yapışması gibi bi durum vardı motor dersinden aklımda kaldığı kadarı ileDisapprove
erdinc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti silverlinemania » 31 Oca 2008, 02:25

debriyajın sıyırıcağını pek sanmıyorum sonuçta kavrama noktasının biraz daha ilerisine basıyomuş benim bildiğim önemli olan kavrama noktasına kadar basmak ondan sonrası boşun basmak bende genelde hakanerdogan arkadaşımız gibi yapıyorum hiç garç gurc falanda yapmıyo normal şekilde geçiyo vites hemde ayağını pedalda fazla basılı tutmuyosun
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Oca 2008, 02:46

sıyırsa ses gelir, zorlar biraz. rahatça geçiyor. o son basılan derinlik anlamsız boşluk. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ertugrul » 31 Oca 2008, 02:49

aslında arabanın devrini ayarlaya  bildikten sonra  debriyaja basmadanda  vites atabilirsiniz    ama   denemeyin siz  isterseniz  ben  debriyajsızda  kullanıyom  bazen  iyi bişi degil  ama  o kavrama  noktasını  bulunca  aynı debriyaja  basmış  gibi rahat  giriyo vitese
ertugrul
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 31 Oca 2008, 02:54

[quote="ertugrul"]aslında arabanın devrini ayarlaya  bildikten sonra  debriyaja basmadanda  vites atabilirsiniz    ama   denemeyin siz  isterseniz  ben  debriyajsızda  kullanıyom  bazen  iyi bişi degil  ama  o kavrama  noktasını  bulunca  aynı debriyaja  basmış  gibi rahat  giriyo vitese
[/QUOTE]

YO-Tronik... yarı otomatik şanzıman Big%20smile

şaka bir yanada yaptığınız yinede zararlı. hareket halindeki şanzımanı motordan ayırmadan fiziksel güçle çıkartıyorsunuz, ömründen yersiniz aktarma organlarınızın.

ben bi traktörde debriyajsız geçirdiğimi hatırlıyorum LOL
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bybirim42 » 31 Oca 2008, 10:25

yani bu debriyaj hep böyle kalacak alışmaya bak diyorsunuz bana herkese tşkrlr.
bybirim42
CLASSIC
CLASSIC

İleti BlueVRS » 31 Oca 2008, 11:33

debriyaj alışkanlığa bağlı bir husus bu aracın debriyajına alışınca tekrar reno kullansan bu kez o farklı gelecek hatta belki stop falan ettireceksin aracı..biraz kullanınca alışırsınız..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 31 Oca 2008, 12:03

ilk zamanlarda ben çok yadırgamıştım ama artık alıştım şimdi hiçbirşey farketmiyor. kendi aracım fabia 1 tanede şirket aracı var reno traffic ve reno clio3 renolarlara skodaylada iyi geçiniyoruz artık.

ama skoda yine kalite reno yanında..

bence..
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti suppiluliuma » 31 Oca 2008, 13:58

Fabia tdi 80 bg baskı balata fiyatını bilen var mı? Mümkünse hem yetkili servis hem özel alayım. Teşekkürler
suppiluliuma
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 31 Oca 2008, 14:48

ben geçen yıl 280 e luk u almıştım özelden servis 350 demişti. şimdi fiyatlar değişmiştir.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti fıratt » 01 Şub 2008, 00:03

arkadaşım bende ynı dertten yanıyorum rampalarda bu debrajın yarıda kavraması olduruyor gezmediğim servis kalmadı ama çağresi yokmu illletin..
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti hakanerdogan » 01 Şub 2008, 01:34

abi daha iyi ya işte, önce boşluğunu al bas gaza çek zıpıdan kalkar o. 
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti silverlinemania » 01 Şub 2008, 02:09

arkadaşlar geriye kaydırmak istemiyosanız aracınızı 2 yöntem var 1. yokuşta durdunuz ayağınız debriyaja sonuna kadar basılı frenle birlikte tabi ayağınızı yavaş yavaş yukarıya doğru çekin araba kavrama noktasına gelene kadar eğer kavramam noktasına gelmişse zaten motorun sesi biraz değişir devir biraz düşer o şekilde bekleyin kalkıcakkende ayağınızı frenden hemen çekip gaza hafifçe basın hem kaydırmazsınız hemde zaman kaybetmezsiniz. 2. bu her araba için geçerli değil ama ben genede anlatıyım yokuşta durdunuz ayağınız debriyajın sonuna kadar basılı gene demin anlattığım gibi yavaş yavaş kavrama noktasına kadar çekiyotuz ayağımızı kavrama noktasına geldiğinde motorun sesi değiştiği zaman gene seri ama yavaş bi şekilde ayağımızı frenden debriyajla orantılı çekiyoruz ve siz anlamadan ayaklarınızı hem frenden hemde debriyadan tamamen çekmiş oluyosunuz araba ne stop ediyo nede ileriye gidiyo olduğu yerde kalıyo trafik akmaya başlayıncada sedece gaza basıp gidiyosunuz hepsi bu bunu bize ehliyet alırken göstermişlerdi genelde dizel araçlarda oluyo bu benzinlinin debriyajında sorun varsa stop eder etmesede kayar geriye doğru tutamaz arabayı eğer debriyajına güvenen dizel araba kullanıcıları varsa önce boş bi yokuşta denesinler derim çünkü çok rahat oluyo genelde zaten bu kia hyundai marka minibüsleride yokuşta o şekilde kaldırırlar arkası boş olduğu zaman çünkü dolu olduğunda gaz verip kaldırmaya çalışırsa sürücü patinaja kalıyo araç ve çıkmıyo onlar genelde 2. yolu yaparak kaldırırlar araçlarını ama sanırım normal arabalarda daha kolay olur bu anlattığım
silverlinemania
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir