özel servis mi yetkili servis mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

özel servis mi yetkili servis mi?

İleti lazianke » 09 Ekm 2006, 20:13

parça değişim için özel servisi mi önerirsiniz. yoksa yetkili skoda servisini mi? ben baskı balata değiştirmeye karar verdim. balatayı kendim 250 ytl ye aldım. yetkili servis önce 150 ytl işçilik istedi. sonra pazarlıkla 100 ytl ye indi. özel servisse 75 ytl istiyor. acaba hangisi daha sağlıklı olur yada diğerine göre avanyajları nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skoda_tudor » 09 Ekm 2006, 20:20

ankaradayım asla yetkili servise gitmiyorum ata ve and ile anlasmazlıklarımız oldu ve uzatmayım musteri nedir bilmiyorlar en azından bizim boyle bir hatta birkac tecrubem oldu ankarada daha once yetkili servis olan zeki ünaldı servisine gidiyorum surekli aile ortamı nasılsa aynı ilgi orda var  daha fazlasına gerek varmı?her turlu cok memnunum
skoda_tudor
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ünsal » 09 Ekm 2006, 20:29

bence servis garantisi dolduysa ve bahsettiğiniz iyi bi özel servisse bence  neden olmasın fiyatta uygun...Smile...
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ünsal gündogdu
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Audi A3

İleti lazianke » 09 Ekm 2006, 21:22

sağolun. merak ettiğim. yetkili servis işçilikten kaynaklanan bir sorun çıksa işine sahip çıkar mı yada başka avantajı var mıdır?(aracım garanti dışı)

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 09 Ekm 2006, 21:51

işlerinizi yaptırmadan önce servisle bu konuyla ilgili bi konuşun bence böyle bir durumda ne yaparlar...
  (gerçi hepsi işi yapana kadar)  

AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 09 Ekm 2006, 21:52

kesinlikle yetkili servis derim ben...paraça garantisi sunuyor olması sanayiye göre çok büyük avantaj...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gbasara » 10 Ekm 2006, 10:18

parçanın önemi ve işçilik derecesine göre öncelik yetkili servisin. yüzde 20 oranında bir ucuzluk için komple yeniden para vermek mantıklı değil. serviste yaptırırsanız parçanın garantisi var. dışarıda yaptırısanız bir daha karışmazlar. zaten bahsettiğim trigerin değişimi değil onu yetkili serviste yaptırmalısınız.

işin püf noktası, servisin karşısında bilen, bu işlerden anlayan bir görüntü çizmeniz ve fiyatta pazarlık yapmanız. paralı entel olursanız kazıklanırsınız tabi ki. ancak polen filtresi ya da yağ değişimi için özel servislere gidilebilir. ya da başka küçük sorunlarda rot-balans ya da yürüyen bakımı için olur tabi.
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 10 Ekm 2006, 12:42

"Servis dediğin işte böyle olur" diyebileceğim kalitede bir skoda yetkili servisine henüz rastlamadığım için ciddi elektronik arıza hariç mekanikte özel servis yada oto sanayi tercih edebiliyorum bir zararınıda görmedim.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti gbasara » 10 Ekm 2006, 16:57

peki diyelim ki parçayı aldın, götürdün ustaya taktırdın. iki gün sonra da parça kırıldı (diyelim ki baskı balata olsun).
ustaya götürdüğünde sana en fazla işçilik kısmında yardımcı olacak, ya parçanın yeniden satın alınması...

senin bahsettiğin şekilde ; 1 adet hoparlörü kendim aldım ve taktım ama iki gün sonra patlak ses vermeye başladı. yani diğer hoparlörler sağlam bir tek o .  servis bunu garanti dışı kabul etti ve yenisini aldım. eğer serviste takılsaydı parça garantisinden değişecekti.

benim bahsettiğim şey, rutin tamirler değil. çoğunu ben kendim de yapıyorum. daha hassas değişimlerde yetkili servisin garanti avantajıdır...
gbasara
CLASSIC
CLASSIC

İleti ünsal » 10 Ekm 2006, 17:02

[quote="omerozsahin"]parça değişim için özel servisi mi önerirsiniz. yoksa yetkili skoda servisini mi? ben baskı balata değiştirmeye karar verdim. balatayı kendim 250 ytl ye aldım. yetkili servis önce 150 ytl işçilik istedi. sonra pazarlıkla 100 ytl ye indi. özel servisse 75 ytl istiyor. acaba hangisi daha sağlıklı olur yada diğerine göre avanyajları nelerdir? yardımcı olursanız sevinirim.[/QUOTE]

gördüğüm kadarıyla parçayı kendin almışsın...

keşke onlar dan alsaydınız garanti konusunda rahat ederdiniz diye düşündüm .....
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti skodacı » 10 Ekm 2006, 20:49

her zaman heryerde yetkili servis...çünkü sanayide skodadan anlayan kalifiye eleman yağ.yağ,yağ filtresi değişimini yapmak ustalık değildir.ayrıca servisin imkan ve olanakları...malum alet işler,el övünür...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 10 Ekm 2006, 21:49

arkadaşlar bahsettiğim normalde bile garanti dışı sayılan bir parça. baskı balatayı servisler garanti süresinde bile garanti kapsamında değiştirmiyorlar bildiğim kadarıyla ki zaten ben parçayı çorumdaki tanıdık bir WV servisinden maliyetine aldım o nedenle parçaya garanti vereceklerini sanmam. yakın olsam zaten çorumda taktırırım.

daha önce hiç servise gitmediğim için farklarını bilmiyorum.(trabzon)servisle özel servis arasında 25 ytl lik işçilik farkı için servisi tercih etmeyi düşünüyorum artık. en azından(umarım) işçilikten kaynaklanan bir hata olursa sahip çıkılır diye düşünüyorum.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ünsal » 10 Ekm 2006, 23:13

bayramda çorumdayım kısmetse orda güzel bir servis biliyom ustalığı güzeldir.... 
daha önce haberim olsaydı tavsiye ederdim
AUDİ A3 1.6
Kullanıcı avatarı
ünsal
CLASSIC
CLASSIC

İleti lazianke » 11 Ekm 2006, 03:55

ÇORUMDA ANKARA YOLU 1.KM DE M OİL İSTAYONU İÇİNDE F1 GENÇLER OTOMOTİV VAR BMW-WV SERVİSİ ÇOK İYİ USTALARI VAR. BEN FABİAMI ALINCA ORADA YAĞ DEĞİŞTİRMİŞTİM. ADAMLAR ARABAYI DİDİK DİDİK KONTROL ETTİLER. BASKI BALATAYI DA ORADAN GELİŞ FİYATINA(TANIDIK VASITASIYLA) SİPARİŞ ETTİRDİK. SERVİSİN 400 DİĞER ÖZELLERİN 300 DEDİĞİ BALATAYI BANA 250 YE GÖNDERDİLER.HER TÜRLÜ BİLGİSAYARLI VS MAKİNELERİ MEVCUT.LAZIMSA TLF VEREBİLİRİM.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir