Diskleri Garantiden Değiştirme

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Diskleri Garantiden Değiştirme

İleti ormankadılı » 03 Şub 2008, 01:32

Geçenlerde servisin, disklerin yamulduğunu söyleyip, bunun kullanıcı hatası olduğunu ve ancak diskleri tornalanalayabileceklerini yazmıştım.

Nihayet servis, uğraşlarım sonucunda dün diskleri garantiden değiştirdi.Dolayısıyla frenlemelerde direksiyonda oluşan titreme gitti, aracın fren performansı da değişti gibi geldi bana.

Bu olaydan sonra şunu öğrendim ki servisler, ısrar etmeyince işin kolay olanına göre hareket edip, çoğu zaman müşteriyi mağdur edebiliyorlar.Özetle, arkadaşların başına bu ve buna benzer olaylar gelirse sonuna kadar ısrar etsinler, istediklerini elde edeceklerdir.Wink 

ormankadılı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ercanbs » 03 Şub 2008, 02:21

Arkadaşlar alakasız olacak belki ama fren disklerinin taşlanabilmesi için bir limit var mı? Sanırım bende disk değişimi gerekecek, ilk sahibi epey hor kullanmış frenleri, 2-3 mm kadar bir set oluşmuş.
ercanbs
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 03 Şub 2008, 02:31

hadi geçmiş olsun ormankadılı hocamThumbs%20Up
derude
CLASSIC
CLASSIC

İleti yexplorer » 03 Şub 2008, 04:38

diskin kenarında bir bölüm var farkediliyor gözle tam yuvarlak değil o bölüme gelinceye kadar kullanılır aynı lastiklerdeki lastiğin bittiğini gösteren twı çizgisi gibi . taşlamayla o sınıra gelmedikçe kulanılır
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti hakanerdogan » 03 Şub 2008, 09:14

[quote="ormankadılı"]

Geçenlerde servisin, disklerin yamulduğunu söyleyip, bunun kullanıcı hatası olduğunu ve ancak diskleri tornalanalayabileceklerini yazmıştım.

Nihayet servis, uğraşlarım sonucunda dün diskleri garantiden değiştirdi.Dolayısıyla frenlemelerde direksiyonda oluşan titreme gitti, aracın fren performansı da değişti gibi geldi bana.

Bu olaydan sonra şunu öğrendim ki servisler, ısrar etmeyince işin kolay olanına göre hareket edip, çoğu zaman müşteriyi mağdur edebiliyorlar.Özetle, arkadaşların başına bu ve buna benzer olaylar gelirse sonuna kadar ısrar etsinler, istediklerini elde edeceklerdir.Wink 
[/QUOTE]

bravo, gerçekten haklısınız. bizede arabayı yeni aldığımızda ücretsizziebart koltuk koruma çeki vermişlerdi, bizde arabayı bıraktık, anaaam bunlar diamond gloss yapmış, 900 YTL para istiyolar.

bende dedim baba böle böle, babamda gitti siz şimdi bu parayı istiyonuz mu dedi biz sölemeden yaptığınız şey için? adamlarda pişkin pişkin işte yaptık ettik o kadar bilmem ne ses yalıtımı cart curt...

verdik mahkemeye...

beleşe diamond gloss boya koruma, ön camda su kaydırıcı, ses yalıtımı var arabamda.

güya koltuk çekiyle milleti kazıklayacaklar.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir