Fren Problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fren Problemi

İleti Sevenhill34 » 04 Şub 2008, 12:04

Arkadaşlar bu sabah işe giderken ilk defa bir sorunla karşılaştım. Frene basarken garip garip sesler çıktı ve bastığım zaman araba tökezledi hafiften. bu böyle 15 sn filan devam etti ve sonra düzeldi. Neden kaynaklanıyor olabilir? korkmadım değil, eğer ciddi birşey ise hemen söyleyin servise bir baktırayım.

Sevenhill34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti BlueVRS » 04 Şub 2008, 12:17

sabah saatlerinde ilk frenlerde oldu ise pazar günü de kullanmadıysanız, araba soğukta beklerken gece sis ve nemde vardı istanbulda, diskler ve balatalar nemleniyor hatta disklerde birmiktar korozyon (pas) oluşmaya başlıyor ve sabah ilk bir-iki fren anormal oluyor yani ilk birkaç frense anormal olan, sorun yok..
BlueVRS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti freeZe » 04 Şub 2008, 12:18

önemli birşey olduğunu sanmam arkadaşım

bazen balataların yapılmış olduğu malzemenin içinde büyük parçalar olabiliyor ona denk gelmiştir ve frene birkaç kere basmanız bu parçaların yenmesine sebep olmuştur.büyütülecek bir şey yok sanırım

yalnız kesin bundandır demiyim bu benim tahminim yanılıyor olabilirim belki daha iyi bilen arkadaşlar yardımcı olabilir

freeZe
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Sevenhill34 » 04 Şub 2008, 13:32

inşallah dediğiniz gibi önemli birşey değildir. Bilgileriniz için sağol...
Sevenhill34
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti derude » 04 Şub 2008, 14:01

[quote="98Pickup"]sabah saatlerinde ilk frenlerde oldu ise pazar günü de kullanmadıysanız, araba soğukta beklerken gece sis ve nemde vardı istanbulda, diskler ve balatalar nemleniyor hatta disklerde birmiktar korozyon (pas) oluşmaya başlıyor ve sabah ilk bir-iki fren anormal oluyor yani ilk birkaç frense anormal olan sorun yok..[/QUOTE]

+28Wink
derude
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir