fabia bagaj kapağı problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia bagaj kapağı problemi

İleti olci_14 » 10 Şub 2008, 22:26

mrba arkadaşlar bende 2005 fabia 1,4 tdı sedan special aldım yenice arabama alışıyorum bagaj kapağı bazen açılmıyo yada belli bir süre bekledikten sonra açılıyo acaba acaba bagaj motorunun mu değişmesi gerekiyo bu prblemle karşılaşan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum

olci_14
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ufuknet » 15 Şub 2008, 13:59

Bende de Fabia 2005 1.4 TDI Sedan var.

Aynen bahsettiğin gibi bazen açılmama problemi yaşıyordum. Ama bir ay önce kesinlikle açılmayacağım diye tutturdu. Servise gittim. Önce bagaj kapağında ki elektronik kilidin değiştirilmesi gerektiğini söylediler. Daha sonra değiştirmekten vazgeçip tamir ettiler. Bana 15 Ytl ye mal oldu. 

Bagaj tam dolu iken kapağının açılmaması rezalet bişey özellikle de aynı anda stepneye ulaşıp lastiğinizi değiştirmeniz gerekiyorsa. Tüm bagajı arka koltuğu öne yatırıp boşaltmanız gerekiyor. Umarım başına böyle bişey gelmez.

ufuknet
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zoran » 15 Şub 2008, 14:34

babamdada aynı problem var ondanda bazen gıcıklık yapıp acılmıyor ama servıse gıtmedık
zoran
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti PİCK-UP » 15 Şub 2008, 14:39

bu sorunla ilgili daha önceden konu açılmıştı. sitede aratarak bulabilirsiniz..
galiba sürücü kapısı kapalı iken bu sorunu yapıyordu.. hırsızlık olayları için yapılmış diye biliyorum. sürücü kapısını açık bırakarak bagajı açmayı deneyin. yine de tam emin degilim aratarak konuya ulaşabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti olci_14 » 18 Şub 2008, 23:07

evet arkadaş doğru sölüyo şimdi arka kapıyı açıyorum sonra bagaj açıloıyo
olci_14
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti kerem89 » 08 Mar 2008, 16:20

aynı sorunu bende yeni fabia da yaşıyorum. araca binip herhangi bir alışveriş merkezine gidince her seferinde aynı şeyleri yaşamaktan bıktım.
kapalı otoparka gireceksem güvenlik görevlisi bagajı açmaya çalışıyor haliyle, ama ben sürücü kapısını açana kadar muvaffak olduğuna daha şahit olamadım..
kerem89
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti prizmatik35 » 11 Mar 2008, 01:01

LOL  Ben bu sorunu buldum. Arka kapıyı aç ozaman bagaj kapağı açılır.Selamlar.LOLLOLLOL
prizmatik35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hans35 » 11 Mar 2008, 03:27

Kapı kilidiniz arızalı.Eğer Şoför kapısını açtığınızda bagaj kapağını açamadıysanız arka kapıları deneyinOndan sonra açılacaktır.
hans35
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 15 Mar 2008, 19:13

ben de kapı kilidini yaptırmıştım düzeldi. demek ki bizim fabişlarin kronik sorunlarından biri kapı kilitlerinin erken bozulması.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti skodacı » 15 Mar 2008, 20:23

yine bir arızaya bu arıza kronik yorumu...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 15 Mar 2008, 22:54

[quote="olci_14"]evet arkadaş doğru sölüyo şimdi arka kapıyı açıyorum sonra bagaj açıloıyo[/QUOTE]

Bu tarz ayarlamalar genelde bagaj kapağı üzerinde anahtar girişinden yapılabiliyor. Mesela benim cordobada merkezi kilite bağımlı mı çalışsın yoksa sadece anahtar ile mi açılsın gibi ayarlar var. Ben merkezi kilite entegre çalışacak şekilde bırakıyorum. Bu eğer bir sorun değilse ki çözüme bakınca bana bir sorun gibi gelmedi bunu kapatacak bir ayar vardır. Kitapçığınız varsa iyice okuyun mutlaka bahsi geçiyordur.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ufuk » 19 Mar 2008, 01:06

dorudur araç çalışrken bagaj açılmıyor...ön kapıyı açmadığınız sürece....güle güle kullanın....
ufuk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 19 Mar 2008, 12:14

[quote="skodacı"]yine bir arızaya bu arıza kronik yorumu...[/QUOTE]
bir çok fabiada aynı şikayet önceden de gündeme geldiği için kronik ifadesini kullandım.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti ghost » 20 Mar 2008, 23:54

arkadaşlar araç 5 km.hıza ulaştıktan sonra otomatik olarak bagajı kilitliyor.araç durduktan sonra motor hala çalışır durumda ise ve herhangi bir kapı açılmadığı sürece bagajda açılmaz.takdir edersiniz ki güvenlik amaçlı bir sistemdir.
ghost
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti bkaracar » 01 May 2008, 15:30

fabia diğer pahalı araçlarda olan çoğu sisteme sahiptir.Bazı araçlarda kapıların kapandığını yada açıldığını algılayan switch(bas bırak anahtar) ler görünürdedir.fabiada ise bu pahalı araçlardaki gibi kapı kilidi içine gizlenmiştir.bu swıtch sayesinde şoför kapısının açıldığı araç tarafından hissedilir.tavan lambası yanar,far veya sinyal açıksa sesli uyarı devreye girer(sadece şoför kapısı) ve güvenlik sebebiyle araç çalışırken kilitlenen bagaj kapağı açılır.eğer bu switch arıza yapmıssa bunlar çalışmaz ama bagaj tavan lambaları gibi herhangi bir kapıdan inişte kilidini açar o yüzden siz arka kapıyı açıp kapatınca bagaj açılır.bu swıtch çok ucuz bir parça olup (5 ytlden az )kapı işçiliği zor olduğu için ustayla anlaşmanıza bağlı olarak arızası 1-2 saatte gideriliyor.ben 40 ytl ye yaptırdım.fabia kadar az sorun çıkartan başka bir araç kullanmadım. umarım yazdıklarımın birilerine faydası olur

bkaracar
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti levent06 » 01 May 2008, 18:54

fabia diğer pahalı araçlarda olan çoğu sisteme sahiptir.Bazı araçlarda kapıların kapandığını yada açıldığını algılayan switch(bas bırak anahtar) ler görünürdedir.fabiada ise bu pahalı araçlardaki gibi kapı kilidi içine gizlenmiştir.bu swıtch sayesinde şoför kapısının açıldığı araç tarafından hissedilir.tavan lambası yanar,far veya sinyal açıksa sesli uyarı devreye girer(sadece şoför kapısı) ve güvenlik sebebiyle araç çalışırken kilitlenen bagaj kapağı açılır.eğer bu switch arıza yapmıssa bunlar çalışmaz ama bagaj tavan lambaları gibi herhangi bir kapıdan inişte kilidini açar o yüzden siz arka kapıyı açıp kapatınca bagaj açılır.bu swıtch çok ucuz bir parça olup (5 ytlden az )kapı işçiliği zor olduğu için ustayla anlaşmanıza bağlı olarak arızası 1-2 saatte gideriliyor.ben 40 ytl ye yaptırdım.fabia kadar az sorun çıkartan başka bir araç kullanmadım. umarım yazdıklarımın birilerine faydası olur

+1ClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClapClap
Kullanıcı avatarı
levent06
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: levent
Nereden: Ankara
Arabanız: GOLF 6 2011 1,6 MPI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 16 misafir