fabia silecekler.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia silecekler.

İleti denizkent » 12 Şub 2008, 12:40

arkadaşlar forumdada aratırma yaptırdım fakat işime yarayanı bulamadım. arabamın soğuktan  olsa gerek silecekleri çalışmıyor. sigorta mı atmış diye baktım sigorta sağlam görünüyor. ( sigorta paneli sağ alt 8 inci kod ile41)
inşallah motor yanmamıştır. eğer yandı ise kaç liraya mal olur. bu konuda bilgi verirseniz sevinirim. ikincisi bazı arkadaşların hortumunun çıktığını söylemişler. eğer hortum çıktı ise yinede silecekler çalışırmı. benimkinde tık yok. saygılar.

denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti hetepe » 12 Şub 2008, 14:09

Zamanında benim başıma benzeri geldi, Donmuş su yüzünden su sıkmaya bastığımda arka silecek çalışıyordu.Yine de sigorta ile ilgili olabilir, zira silecek motoru öyle hemen yanmaz
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti irfant » 12 Şub 2008, 14:27

Hortum çıksa bile silecekler çalışır. Sigorta sağlam görünse bile bazen bozulmuş olabiliyor, aynı amperde başka bir sigortayı yerine takıp denemende fayda var, ya da avometre ile sigortayı kontrol edebilirsin. Su motoru çabuk yanabilir ama silecek motoru o kadar çabuk kolay yanmaz.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti denizkent » 12 Şub 2008, 14:28

sorunu buldım. sigorta. meğer arabanın kitabında yazdığına göre 2 yerde silecek sigortası varmış 15 ve 41 ben yanlışlıkla 41 diye sigortaya baktım ama yanan 15. şimdilik arabanın iç aydınlatma  sigortası ile değiştirdim. yani kısaca halloldu. eğer başınıza böyle bir şey gelecek olursa fabialarda öncelikle 15 numaranın sigortasına bakın. elinizde kitap yoksa konsolu açtığınız da en sol yukarıdan aşağı dördüncünün 3. sağında.saygılar
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir