Egr Valfi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Egr Valfi

İleti ZEUS » 14 Oca 2009, 13:43

Egr valfi ve lambda sensörü aynı şeyler mi? Bilgisayar bağlayınca Egr valfi hatası veriyor.

ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti atila101hp » 15 Oca 2009, 00:17

arkdaşlar egr valfi arızalı olması ileride herhangi bi şekilde sakınca yapmaz.ancak bu uyarı ışığı yanık kaldığı sürece motordaki başka bir arıza durumunda arıza uyarısı yapmayacaktır.birde ustalar bu sensörü iptal edip tekrar yanmasını engelleyebiliyorlar.
atila101hp
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti IYIGIT » 15 Oca 2009, 14:25

egr temizliği için benzin mi tiner mi ve ne kadar zaman kalmalı
IYIGIT
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti ZEUS » 17 Oca 2009, 18:03

Dün serviste egr valfini değiştirdik. Lambayı söndürdük çok şükür.
ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Oca 2009, 20:04

Opellerde yaygın şekilde bozulunca hemen iptal edilen bir valf. Hatta nasıl yapılacağıda anlatılıyor bazı modellerde millet kendi kendine bile iptal ediyor. Bu gün Fabia bakımdan çıktı arıza lambası yanmıyor fakat değerler normalden farklı çıkmaya başlamış EGR yada Lambda sorunu ileride verebilir dediler. Olurda başıma gelirse açıkçası ilk deneyeceğim yöntem iptal ettirmek olacak.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti ZEUS » 26 Oca 2009, 02:06

Egr Valfini değiştirmeme rağmen motor arıza lambası tekrar yandı. Vag-Com'a bağlandığında EGR Valf arızası veriyor. Ne yapacağım? Çözümü ne yetkili servis nede Vag-com çözüyor.Cry

ZEUS
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti pretoryan » 10 Şub 2009, 02:05

Arkadaşlar merhaba;

Alman forumundan kardeşime tercüme ettirdiğim bir konuyu paylaşmak istiyorum.

motor arıza lambası yanması nedeni ile aracın arıza bilgilerini okuttu iseniz ve burada lamda sensörü görünüyor ise (ki bu sensör iki adettir ve egzoz yolu üzerindedir. Birisi hemen egsoz çıkışında diğeri iki susturucu arasında) bu sensörleri değiştirmden önce,

1. egsoz yolunda hava kaçağı olup olmadığını

2. EGR isimli parçayı kontroletmenizi ısrarla tavsiye ediyor. ve uç bir rakam vermiş 202 araçta sadece 3 adedinde lamda sensörü değiştirmiş.

egr ve lamda sensörü nedeni ile arıza lambanız yanıyor ve sizi rahatsız etmiyorsa hararet göstergesi 90 da iken anlık yakıt tüketimini kontroledin 0,6 yı geçmiyorsa boşa para harcamayın. yakıt sıkıntınız başladığında değiştirin. Benim aracımda 2007 yılının eylül ayından beri yanıyor. (Bu arada bu lamba her 50 kilometrede bir aracın kendi testi sonucunda söner ve kalıcı bir arızaya rastalnmadıysa yanmaz bu kitapta yazan bilgi ki ben araca ne zaman 100 yada 101 oktan tam bilmiyorum benzin alınca taki 97 alana kaadar yanmıyor. Birde nacizana tavsiye aracın bensin kapağında 98/97 yani 98 ama acil durumlarda 97 kullanabilirsiniz yazarken ve bu konu kitaptada anlatılmışken 95 oktan kullanan arkadaşlar var ise onlara paranız çok derim. )

7 kez Kayseri' ye gittim nokta evden eve 882 kilometre her defasında araç bu durumda iken 44-45-46 liter yaktı. hızımda otobanda minimum 120 ankara kayseri arasıda 90-100 Km/s idi. Sorarım size niye değiştireyimki?

pretoryan
Yeni Üye
Yeni Üye

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir