Fabia Marş Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Marş Sorunu

İleti mehmetgs1111 » 17 Şub 2008, 01:07

Arkadaşlar merhaba bizim araçta bi sorun varda belki sizinde başınıza gelmiştir yardımcı ola bilirisiniz.. ilk olara bizim araç Fabia TDI Ambianate 2006 model 75 hp sorunsa şu babam işten eve gelirken silcekler durumuş bi kere daha böyle bişey olmuştu sigortasından kaynaklandığını bulmuştuk ondan sonra babam bi elektrikçiye götürmüş adam sökmüş sigortaları tekrardan takmış bu sefer silcek çalışıyo ancak araba kesinlikle marş yapmıyo göstergelerde yanan hata lambalarıda yok ama hiç bi şekilde marş da yok sadece vurdurup çalşıtırıyosun ondan sonra babam bizi aradı kaltık gittik işte yakında bi tamirci daha varmış bilgisayarmı öyle bişey varmı gittik oraya adam eve gitmiş bilgisayarıda götürmüş nese başka bi adam baktı baktı bişeyler denedi gene yok .o marş dinamosu gibi bişey dedi sizin fikriniz nedir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

mehmetgs1111
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Şub 2008, 01:13

Marş motorunda en ufak bir dönme belirtisi bile yokmu? Adam sigortalar ile uğraşırken akü üstündeki sigortalara müdahale etmiş mi?

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti loveskoda » 17 Şub 2008, 01:14

Bence aracı yetkili servise götürün... ECU ile ilgili olabilir...

Autoshow da CanBus sisteminin çok hassas olduğunu ve bazen elektriksel sinyalleri yanlış algılayabildiğini okumuştum...
loveskoda
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 17 Şub 2008, 01:20

İstanbul anadolu yakasında oturuyor olarak seçmişsiniz eğer doğruysa yetkili servise falan gitmeye hiç gerek yok göztepe köprüsünde gayet iyi bir özel servis önerebilirim.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti mehmetgs1111 » 17 Şub 2008, 02:21

[quote="?"]

Marş motorunda en ufak bir dönme belirtisi bile yokmu? Adam sigortalar ile uğraşırken akü üstündeki sigortalara müdahale etmiş mi?

[/QUOTE]

Hiç bir belirti yok şöyle ki kontağı normal çeviriyorum sönmesi gereknen göstergelerin sönmesini bekliyorum basıyorum tık yok yok akü üzerinde buluan sigortalara dokunmamış ama sonradan götürdüğümüz adam bişeler yaptı ama olmadı
mehmetgs1111
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetgs1111 » 17 Şub 2008, 02:23

[quote="?"]

İstanbul anadolu yakasında oturuyor olarak seçmişsiniz eğer doğruysa yetkili servise falan gitmeye hiç gerek yok göztepe köprüsünde gayet iyi bir özel servis önerebilirim.

[/QUOTE]

sonradan gittiğimiz adam bi parçası değişicek dedi ve parça değişicekse yetkili servis tarafından değişmesini tercih ederim siz genede söyleyin yerini olmadı bi uğrarım pazartesi.
mehmetgs1111
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mehmetgs1111 » 17 Şub 2008, 02:26

[quote="loveskoda"]Bence aracı yetkili servise götürün... ECU ile ilgili olabilir...

Autoshow da CanBus sisteminin çok hassas olduğunu ve bazen elektriksel sinyalleri yanlış algılayabildiğini okumuştum...
[/QUOTE]

ECU diye nitelendirdiğiniz nedir ????
mehmetgs1111
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir