ANAHTAR PİLİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

ANAHTAR PİLİ

İleti lazianke » 19 Ekm 2006, 20:23

SKODA FABİANIN ANAHTARININ İÇİNDEKİ PİLİN BİTMESİ HERHANGİ SORUN DOĞURMAKTA MIDIR? PİL BİTİNCE MANUEL OLARAK ÇAILIŞIR MI? PİL NEREDE SATILIR VE FİYATINI BİLEN VAR MI? KENDİMİZ DEĞİŞTİREBİLİR MİYİZ?

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 20 Ekm 2006, 00:28

Saatçilerin bir çoğu değiştirebilir 3-5 YTL gibi ucuz son derece standar 3volt bir pildir dijital casio saatlerin neredeyse tamamı aynı tip pil ile çalışır. Pil bitince manuel olarak açılır ama pil bitmeye yakın adaptasyon zorluğu çekmeye başlar kapıyı bazen açar bazen açamaz ve manuel açma kapama yapıldıktan sonra anacak kendini toplar sıkıntı yaratır. Kendiniz değiştirmeklede uğraşmayın uygun tornavida bulamazsanız kumandanın kenarları zedelersiniz çünkü geçmeli bir sistem vidası yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti skodacı » 20 Ekm 2006, 00:42

adaptasyon olayını biraz açarmısınız emir kardeş...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ekm 2006, 00:46

Aracın kumandası RF sinyallerinin kırılmasını ve kopyalanmasını güçleştirmek için değişken kodlama mantığı ile çalışır. Yani belli kullanım aralıkları ile şifreleme algoritmasındaki anahtarlar kumandada ve arabada değiştirilir. Piliniz azalırsa yada biterse kumanda bu değiş tokuşları yakalayamaz bu yüzdende kapıyı açmamaya başlar. Pili değiştirip geldiğinizdede zaten kapıyı açmaz önce manuel kullanmanız gerekir.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodacı » 20 Ekm 2006, 00:50

yani pili azalan yatan biten bir kumandanın yukarıdaki bahsettiğiniz adaptasyon işleminden geçmesimi lazım...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 20 Ekm 2006, 00:53

[quote="skodacı"]yani pili azalan yatan biten bir kumandanın yukarıdaki bahsettiğiniz adaptasyon işleminden geçmesimi lazım...[/QUOTE]

Evet ama bu son derece basit bişey kapıyı anhtarla manuel açın kapatın bitti.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti skodacı » 20 Ekm 2006, 00:56

adaptasyon işlemi bu kadar basit ha.bunu servis te değil de kendimizde yapabiliriz öyleyse...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 20 Ekm 2006, 02:37

anahtarı açmanın da bir yolu var mı ? biz neden açamayız?
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti yonetici » 20 Ekm 2006, 03:54

[quote="omerozsahin"]anahtarı açmanın da bir yolu var mı ? biz neden açamayız? [/QUOTE]

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

İleti Maximus » 29 Arl 2006, 22:13

[quote="?"]Saatçilerin bir çoğu değiştirebilir 3-5 YTL gibi ucuz son derece standar 3volt bir pildir dijital casio saatlerin neredeyse tamamı aynı tip pil ile çalışır. Pil bitince manuel olarak açılır ama pil bitmeye yakın adaptasyon zorluğu çekmeye başlar kapıyı bazen açar bazen açamaz ve manuel açma kapama yapıldıktan sonra anacak kendini toplar sıkıntı yaratır. Kendiniz değiştirmeklede uğraşmayın uygun tornavida bulamazsanız kumandanın kenarları zedelersiniz çünkü geçmeli bir sistem vidası yok.[/QUOTE]

Pilin Modeli  Panasonic   3 Volt  CR2032
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 29 Arl 2006, 23:13

[quote="Maximus"][quote="?"]Saatçilerin bir çoğu değiştirebilir 3-5 YTL gibi ucuz son derece standar 3volt bir pildir dijital casio saatlerin neredeyse tamamı aynı tip pil ile çalışır. Pil bitince manuel olarak açılır ama pil bitmeye yakın adaptasyon zorluğu çekmeye başlar kapıyı bazen açar bazen açamaz ve manuel açma kapama yapıldıktan sonra anacak kendini toplar sıkıntı yaratır. Kendiniz değiştirmeklede uğraşmayın uygun tornavida bulamazsanız kumandanın kenarları zedelersiniz çünkü geçmeli bir sistem vidası yok.[/QUOTE]

Pilin Modeli  Panasonic   3 Volt  CR2032
[/QUOTE]

herhengi bir markada olabilir..sorun değil yani..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti ykorkmaz » 26 Mar 2012, 08:35

Yeni konu açmayıp eski konuyu hortlatıryorum..

5 Tane (tek tek satılmıyordu ve yedek anahtarım da sustalı ve pili bitmişti) CR2032 numaralı pili BİMEKS'den 6TL'ye aldım. Pili kendim değiştirdim, manuel olarak kapıları açıp kapadım. Ne servis çilesi ne de saatçinin derdi...
www.tekyumruk.com
Kullanıcı avatarı
ykorkmaz
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 Fabia 1.4 68bg

İleti selanikli79 » 26 Mar 2012, 10:24

Paylaşım için teşekkürler. Aynı sorunla bende başbaşayım. Aracı aldığım kişi anahtarın birinin pilini değiştirmiş ve o anahtarın uzaktan kumanda işlevini yitirmiş. Kullanım kulavuzunda ve siteden öğrendiklerim doğrultusunda bişeyler yapmaya çalıştım ama nafile tık yok :) Ne yapmam gerek bilemedim...... :)
selanikli79
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih DAŞDEMİR
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Fabia 1.4 Ambiente Sedan

İleti serkan_3838 » 26 Mar 2012, 17:31

selanikli79 yazdı:Paylaşım için teşekkürler. Aynı sorunla bende başbaşayım. Aracı aldığım kişi anahtarın birinin pilini değiştirmiş ve o anahtarın uzaktan kumanda işlevini yitirmiş. Kullanım kulavuzunda ve siteden öğrendiklerim doğrultusunda bişeyler yapmaya çalıştım ama nafile tık yok :) Ne yapmam gerek bilemedim...... :)

pili değiştirirken kenarda ufacık bi tüp var o da immobilizer oluyor sanırım onu düşürmemeye dikkat edelim yoksa orjinal anahtarla bile çalıışmyor.akü değiştiğinde sistem okumaz onun için anahtrla açma kapama işlemi yapıp 10 saniye gibi bir süre içerisinde kumandadan da açma kapa işlemi yaprsanız merkezi kilit eşleştirme işlemi yapıyor bir kere yapmak yeterli olacaktır .kullanma klavuzundan anladığım buydu çok önceden okumuştum
serkan_3838
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: serkan
Nereden: Kayseri
Arabanız: 2005 fabia elegance 1,4 16V 101 bg

İleti hetepe » 26 Mar 2012, 19:33

selanikli79 yazdı:Paylaşım için teşekkürler. Aynı sorunla bende başbaşayım. Aracı aldığım kişi anahtarın birinin pilini değiştirmiş ve o anahtarın uzaktan kumanda işlevini yitirmiş. Kullanım kulavuzunda ve siteden öğrendiklerim doğrultusunda bişeyler yapmaya çalıştım ama nafile tık yok :) Ne yapmam gerek bilemedim...... :)

Adaptasyon gerekiyor olabilir,(arabaya anahtarın tanıtılması) suya ya da yere düşürülmüş, kristali veya entegresi zarar görmüş olabilir ki yenisini almak dışında çözümü yok, serviste 200-300, dışarıda 50-100 arası...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti selanikli79 » 27 Mar 2012, 07:26

hetepe yazdı:

Adaptasyon gerekiyor olabilir,(arabaya anahtarın tanıtılması) suya ya da yere düşürülmüş, kristali veya entegresi zarar görmüş olabilir ki yenisini almak dışında çözümü yok, serviste 200-300, dışarıda 50-100 arası...[/quo

Teşekkür ederim. Büyük ihtimalle sizin dediğiniz gibi bi durum söz konusu :) Fabia benim ilk arabam açıkçası arabalara karşı hiç ama hiç ilgim alakam yok. İyiki bu form varmış yoksa fabia hakkında yaşadığım yerde bilgisi olan hiçbir usta yok. varsa yoksa Renault, Hundai, Fiat gerisi hikaye ....... adamlar için..
selanikli79
CLASSIC
CLASSIC

İleti selanikli79 » 27 Mar 2012, 07:30

serkan_3838 yazdı:

pili değiştirirken kenarda ufacık bi tüp var o da immobilizer oluyor sanırım onu düşürmemeye dikkat edelim yoksa orjinal anahtarla bile çalıışmyor.akü değiştiğinde sistem okumaz onun için anahtrla açma kapama işlemi yapıp 10 saniye gibi bir süre içerisinde kumandadan da açma kapa işlemi yaprsanız merkezi kilit eşleştirme işlemi yapıyor bir kere yapmak yeterli olacaktır .kullanma klavuzundan anladığım buydu çok önceden okumuştum

Arkadaşım teşekkür ederim. Dediklerini tek tek yaptım ama hala bi sonuç alamadım. :(
selanikli79
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir